Приєднуйтесь до нас у Facebook та будьте в курсі всіх оновлень.
Мені вже подобається VseTutPlПереглядаючи наш сайт, ви погоджуєтеся на використання cookie-файлів. Ми застосовуємо їх, щоб покращити якість сторінок, вони допомагають нам оцінити ваші потреби (допомагають в зборі статистики), а також допомагають нашим партнерам розміщувати правильний контент для вас з використанням нашого сервісу. Щоб дізнатися більше про Cookies, будь ласка, натисніть тут.
ПогоджуюсьСприятлива епідемічна ситуація підштовхнула уряд Польщі до послаблення суворих карантинних обмежень, які діяли в країні ще з середини березня. Так, останній, четвертий етап розморожування польської економіки розпочався ще наприкінці травня - громадянам дозволили ходити без маски у публічних місцях, брати участь у масових зібраннях (до 150 людей), відвідувати спортивні клуби, а також більшість культурних інституцій.
Польща також потроху починає відновлювати регулярне пасажирське сполучення. А з 15 червня, ймовірно, відкриє свої внутрішні кордони для іноземних громадян - все залежатиме від стану захворюваності всередині країни, а також у сусідніх державах. Тоді мова піде і про відновлення закордонних поїздок. А поки що поговоримо про те, які внутрішні перевезення в Польщі відновили з початку літа та які санітарні обмеження діятимуть для пасажирів у літаках, автобусах та поїздах.
⇒ Туристичний сезон-2020 у Польщі та Європі: коли розпочнеться і з якими обмеженнями
FlixBus Польща відновлює чергові автобусні сполучення між польськими містами, які були призупинені на час карантину. Цього разу перевізник запустить 14 нових маршрутів напередодні довгого вікенду, що припадає в Польщі на 11-14 червня.
“Після того, як вимогу залишати вільними 50% сидінь в наших автобусах скасували, у нас відкрилась можливість відновити деякі маршрути. Серед них є чимало відпочинкових напрямків біля моря і в горах, такі як, наприклад, Мжежино і Колобжег чи Карпач і Закопане. А на довгий вікенд наші автобуси спеціально поїдуть в Бещади”, - прокоментував новину Міхал Леман, керівник компанії FlixBus в Польщі та Україні.
Тож, з 11 червня FlixBus Польща у співпраці зі своїми 14-тьма автобусними партнерами обслуговуватимуть 20 регулярних напрямків. Найпопулярніші з них- це:
Попри те, що ліміти пасажирів на регулярних автобусних рейсах в Польщі скасували, FlixBus розширив стандарти та вимоги безпеки під час поїздок, аби забезпечити пасажирам та членам екіпажу максимальний комфорт і захист. Так, в компанії запевняють, що проводять професійну дезінфекцію салонів після кожного рейсу автобуса, а також зобов’язують і пасажирів, і персонал носити захисні маски впродовж усієї поїздки. Крім цього, у пасажирів приймають лише електронні квитки, а після входу до салону просять продезінфікувати антисептиком руки.
Нагадаємо, нещодавно FlixBus відновив свої автобусні рейси до прикордонної Медики.
На початку літа Польща також відновила внутрішні пасажирські авіарейси, які виконує авіакомпанія LOT. Перевізник поки що літає лише між 8 польськими містами: двічі на день з Варшави до Кракова, Познані, Жешува, Щецина, Вроцлава і Зеленої Гури; до трьох разів на день з Варшави до Гданська та один раз на день з Кракова до Гданська. Такий розклад затвердили до 19 червня.
Після цієї дати перевізник, ймовірно, відновить ще кілька ключових внутрішніх напрямків, а згодом буде розширювати свою мережу і до європейських міст. Остаточне рішення, тим не менш, залежатиме від епідемічної ситуації в країні та світі.
Цікаво, що аби переконати пасажирів до подорожей саме польськими авіалініями, національний перевізник спеціально знизив квитки на свої рейси між польськими аеропортами. На деяких внутрішніх маршрутах LOT складає безпосередню конкуренцію залізничним перевізникам. Так, оголошуючи про запуск своїх літаків у небо над Польщею, представництво авіакомпанії запевнило, що вартість квитків разом із ручним багажем стартуватиме навіть від 100 злотих.
Варто наголосити, що під час подорожі літаком, як і автобусом, пасажири та члени екіпажу повинні дотримуватись особливих норм безпеки та суворого санітарного режиму. Так, впродовж всього рейсу пасажирам та бортпровідникам доведеться перебувати у захисній масці і змінювати її кожні 4 години. Окрім цього, в салоні може бути зайнято лише 50% від усіх місць для сидіння. У випадку авіакомпанії LOT, резервація місць відбувається у шахматному порядку, тобто з шести сидінь кожного ряду можна зайняти лише 3. На борту також буде суттєво обмежений додатковий сервіс.
Окрім цього, суворі обмеження діють також на самих летовищах. Так, увійти на територію терміналу зможуть лише пасажири із квитками, а на вході їм обов’язково вимірюватимуть температуру тіла. Всередині терміналу пасажирів просять дотримуватись безпечної дистанції у 1,5 метри і носити захисну маску. До відльоту кожен клієнт повинен буде заповнити декларацію про стан здоров’я.
⇒ Лоукости до Польщі: напрямки, розклад рейсів та ціни
З 1 червня у Польщі також відновили регулярні залізничні сполучення між містами. У вагонах поїздів, як і в автобусах, не діятимуть жодні обмеження щодо кількості пасажирів. Однак, з 4 червня перевізник PKP Intercity запровадив обов’язкову резервацію місць для сидіння.
Це означає, що з 1 червня поїздами PKP Intercity зможе подорожувати лише стільки пасажирів, скільки у вагонах є місць для сидіння. До початку карантину в Польщі перевізник продавав квитки на свої поїзди всім охочим, тобто якщо вільних сидінь не було, пасажир міг просто стояти у коридорі.
Обов’язкова резервація місць відтепер діятиме у всіх категоріях поїздів: Twoich Liniach Kolejowych (TLK), InterCity (IC), Express InterCity (EIC), а також в Express InterCity Premium (EIP). У зв’язку з цим, з 4 червня одноразові квитки видаватимуть лише на конкретні місця. А особи, які подорожують польською залізницею із багаторазовим квитком (bilet okresowy), будуть зобов’язані зарезервувати собі місце на кожне конкретне сполучення. Зауважимо, що резервація місць для власників багаторазових квитків коштуватиме 1 злотий. Її можна купити як в залізничних касах, так і через веб-сайт перевізника. З 4 червня компанія також запровадила функцію резервації місця онлайн для квитків, придбаних через інші канали продажу.
Варто наголосити, що Україна також взялась поступово відновлювати регулярне залізничне перевезення пасажирів, а відсьогодні запускаються ще й внутрішні авіарейси.
Нагадаємо, раніше міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба повідомив, що українцям не слід сподіватись на відновлення регулярних міжнародних авіаперевезень щонайменше до липня-серпня 2020 року.
⇒ Читайте також:
Wizz Air відкриває базу у Львові або коли в небо над Європою знову запустять літаки
Як дешево подорожувати з Ryanair: поради для мандрівників-початківців
Найпопулярніші авіалінії, аеропорти та туристичні напрямки в Польщі
З часу відкриття у польському місті Радом нового летовища минуло понад 1,5 місяці, тож цей інфраструктурний об’єкт вже може похвалитися певними результатами.
Залізниця залишається лідером у рейтингу найбільш популярних видів пасажирського транспорту в Польщі. Цю першість їй забезпечують, зокрема, доступні ціни на квитки.
У Львові презентували концепцію розвитку місцевого залізничного хабу, що допоможе інтегруватися країні в європейську транспортну інфраструктуру. Це, своєю чергою, покращить безпеку, швидкість та комфорт пасажирських перевезень.
Управління залізничного транспорту Польщі видало залізничній компанії Stowarzyszenie Kolejowych Przewozów Lokalnych дозвіл на запуск міжнародних поїздів сполученням Варшава – Гребенне – Рава-Руська.
У минулому році польська залізниця перевезла 341,6 млн осіб, в середньому по 69 км за одну подорож на кожного. Це означає зростання кількості пасажирів на 39,5% у порівнянні з 2021 роком.
У березні 2023 року польська авіакомпанія LOT запустила прямий рейс до Нью-Йорка з аеропорту Жешув. Зараз це найближче до кордону з Україною летовище, звідки виконують прямі авіарейси зі Сполученими Штатами.
Коментарі