Наскільки дорожчими будуть різдвяні свята 2021-2022 рр. у Польщі

14 Грудня 2021
передноворічні покупки в польщі

Інфляція у Польщі продовжує рости та відчутно впливати на купівельну спроможність громадян. Для боротьби із наслідками подорожчання не лише харчів, але й електроенергії та палива, уряд навіть запровадив спеціальний Антиінфляційний щит. Домогосподарствам із невеликим доходом на кожного члена сім’ї нарахують спеціальний “захисний додаток”, який виплачуватимуть за критерієм доходу. Максимальна сума допомоги становитиме 1150 злотих на рік.

У передноворічний період у Польщі найбільш стрімко дорожчають продукти харчування та безалкогольні напої. За даними дослідження, яке проводив банк BNP Paribas, цьогоріч різдвяний стіл обійдеться полякам в середньому на 7% дорожче, ніж минулого року. В межах 12-ти місяців деякі продукти подорожчали навіть на 20%, передає businessinsider.com.pl.

акції та знижки в польських магазинах до різдва

Heidi Fin on Unsplash

Згідно зі звітом аналітиків банку, за 1 кг пшеничного борошна у польських супермаркетах заплатимо на 5% більше, ніж наприкінці 2020-го, а за 1 кг цукру - навіть на 11% більше. 

На 4-5% подорожчала вартість молочних продуктів, на 10% - курячих яєць, на 8% - овочів. За рослинну олію доведеться заплатити на 15% більше, ніж ще рік тому. На понад 7% зросла вартість безалкогольних напоїв, а на 3% - алкоголю. 

Найбільш відчутно - аж на 20% - подорожчало м’ясо птиці. 

Як не дивно, але є категорія продуктів, які у порівнянні з минулим роком не подорожчали, а навпаки стали коштувати менше. Так, майже на 1% зменшилась вартість фруктів. Подешевшала також свинина - на 2%.

“Теперішнє підвищення цін на продукти є особливо гострим, адже найбільш активно з усіх місяців року ми купуємо саме в грудні. За останні роки вартість роздрібного продажу продуктів харчування та напоїв у грудні була в середньому на чверть вище, ніж у листопаді”, - йдеться у звіті BNP Paribas Bank.

Причиною таких високих цін на продукти харчування експерти вважають ситуацію по всьому світі, зокрема зростання ставок на міжнародних ринках.

⇒ Офіційні вихідні, довгі вікенди та неторгові неділі в Польщі у 2022 році

Варто додати, напередодні Різдва журналісти видання businessinsider.com.pl порівняли ціни на продукти харчування і святкові товари у Польщі та Німеччині і склали порівняльну таблицю: 

ціни в польщі на різдвяні покупки 2022

businessinsider.com.pl

За всі перелічені товари у Польщі заплатили 193,16 зл, а у Німеччині - 205,89 зл. Різниця становить всього 12,73 зл на користь польських супермаркетів. 

⇒ Читайте також:

Премії для працівників польських супермаркетів напередодні різдвяних свят 2021-2022 рр.

Підвищення акцизу у Польщі: на скільки подорожчає алкоголь і тютюн

Зимові канікули 2021-2022: чи працюватимуть гірськолижні курорти в Польщі

Головне фото: Libby Penner on Unsplash

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах