Пачка сигарет за 50 злотих і податок на цукор - в Польщі взялись за здоров’я громадян

20 Грудня 2019
подорожчання продуктів в польщі в 2020 році

В новому році Польська держава планує витратити чимало зусиль та коштів на покращення добробуту своїх громадян, зокрема і у сфері охорони здоров’я. Так, нещодавно польський уряд представив нову стратегію профілактики та боротьби з онкологічними захворюваннями в країні на найближчі роки, що повинна призвести до зменшення смертності через злоякісні новоутворення. 

План поки що складається із кількох основних кроків, які передбачають запровадження податку на цукор, підвищення акцизу на тютюнові вироби до європейського рівня, збільшення бюджету на дослідження нових лікарських засобів на додаткові 100 млн злотих та внесення вакцин проти ВПЛ до переліку препаратів, які держава відшкодовує.

Збільшення акцизу на тютюнові вироби в 2020 році в Польщі

Про ймовірне подорожчання в 2020 році тютюнових виробів та алкоголю говорять в Польщі вже не перший місяць. Так, 14 листопада польський уряд прийняв проект закону про 10%-кове збільшення акцизу на алкоголь і тютюнові вироби в країні. В такий спосіб урядовці сподівалися поповнити бюджет країни на додаткові 1,7 млрд злотих. Однак вчора, 19 грудня, Сенат відхилив законопроект і тепер він знову повернеться до Сейму.

у польщі подорожчають сигарети з 2020 року

А нещодавно стало відомо, що уряд збирається підвищити відповідний акцизний податок до рівня інших європейських країн, аби ефективніше протидіяти раковим захворюванням та поширенню куріння серед молоді. 

Для курців це означатиме стрімкий ріст цін на всі вироби з тютюну. Так, пачка сигарет може невдовзі коштувати в Польщі понад 50 злотих. Така ж ціна в перерахуванні на злоті зараз діє у Великій Британії. До прикладу, у Франції чи Швеції за 20 цигарок з фільтром заплатимо ще більше - близько 60 злотих. Така вартість зумовлена саме високим рівнем акцизного збору.

⇒ В 2020 році мінімальна зарплата в Польщі суттєво зросте

Податок на цукор і солодощі в Польщі

У боротьбі проти раку польські урядовці готові йти на радикальні кроки і серйозно думають про запровадження до кінця 2022 року податку на цукор, що призведе до суттєвого подорожчання солодощів. 

Як пояснив віце-міністр охорони здоров’я Польщі Славомір Гадомські, тенденція до надмірного споживання цукру в країні щороку лише зростає, а ожиріння підвищує ймовірність виникнення в людини онкологічного захворювання. Таким чином, наклавши податок на продукти, які містять цукор, уряд сподівається вплинути на рівень захворюваності та смертності від раку серед поляків. Поки що урядовці лише розмірковують над тим, як відповідний податок запровадити, тому не повідомляють жодних деталей. 

ціни на продукти в польщі в 2020 році

Та плани уряду вже викликали чималий суспільний резонанс. На думку багатьох дієтологів, причиною зростання рівня онкозахворюваності є не цукор, а нестача відповідного виховання на тему здорового способу життя та харчування. На думку противників такого рішення, правильніше було б знизити ставки ПДВ на свіжі фрукти та овочі, які зараз становлять від 5 до 8 відсотків. Крім цього, слід ввести податок, що обмежував би додавання до їжі шкідливих хімічних речовин, використання консервантів та підсилювачів смаку, вважають лікарі-дієтологи. 

Тим часом, в Міністерстві охорони здоров’я Польщі вже підрахували, що на втілення програми в життя впродовж 10 років доведеться витратити близько 5 млрд злотих. У попередніх роках бюджет був вдвічі меншим. Одним із найдорожчих пунктів стратегії є запровадження з 2021 року вакцинації дівчаток віком від 9 до 14 років проти раку шийки матки - близько 90 мільйонів злотих необхідно на кожну із шести вікових груп.

⇒ Читайте також: 

За які послуги в Польщі заплатимо значно дорожче в 2020 році

З 2020 року соцстрахування працівників в Польщі може значно подорожчати

Сarrefour відкриває в Польщі мережу супермаркетів з біо-продуктами

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах