PIT 2019: зміни в заповненні декларації та розрахунку податку, терміни подання

01 Лютого 2019
PIT 2019 в Польщі

PIT (від англ. Personal Income Tax) – це податок на доходи фізичних осіб в Польщі, який сплачує кожна особа, яка отримує доходи в Польщі, незалежно від того, чи є вона громадянином цієї країни.

Згідно з польським законодавством, з 1 лютого до 30 квітня кожного року працівник, який отримував доходи в Польщі протягом попереднього року, обов’язково повинен подати в податкове управління (US – Urząd Skarbowy) спеціальний розрахунок про доходи - податкову декларацію PIT.
 
Навіть якщо ви вже не працюєте і взагалі не перебуваєте на території Польщі, однак минулого року отримували доходи у цій країні, ви будете зобов’язані подати податкову декларацію PIT.

Зверніть увагу! Неподання податкової декларації у Польщі карається відповідно до Карного Кодексу Республіки Польща.

В 2019 році необхідно подати декларацію про сукупні доходи в Польщі у 2018 році. Ми вже писали розгорнуту статтю про податок PIT в Польщі, порядок заповнення декларації та розрахунку податку. У цій статті ми торкнемося лише тих змін, які відбулися в заповненні PIT у 2019 році.

     • Читайте також: Все про податок PIT в Польщі: різновиди, спосіб розрахунку та заповнення декларації, види пільг

Зміни в PIT 2019 в Польщі

З нового року в Польщі набули чинності декілька важливих змін, пов'язаних із заповненням декларації PIT та розрахунком податків. Зупинемося детально на найважливіших із них:

Зміни в PIT 2019 в Польщі

Сума неоподаткованого річного доходу в Польщі у 2019 році

Неоподаткований річний дохід (kwota wolna od podatku) - це певна сума від річного доходу фізичних осіб, що працюють в Польщі, яка не підлягає оподаткуванню. В 2018 році було прийнято нові ставки неоподаткованого доходу. Якщо раніше сума неоподаткованого доходу складала в Польщі 6 600 злотих, то тепер вона зросла до 8 тисяч злотих. Відтак, податок від суми усіх ваших доходів за 2018 рік буде розраховуватися наступним чином: 

 • до 8 000 злотих – неоподатковуваний дохід 8 000 злотих
 • до 13 000 злотих – неоподатковуваний дохід 8 000 злотих
 • до 85 528 злотих – неоподатковуваний дохід 3 091 злотих

Пояснимо детальніше: якщо в сумі за весь 2018 рік в Польщі ви заробили менше 8 тисяч злотих – ваш податок складатиме 0%, тобто ви не підлягатиме оподаткуванню (але декларацію вам заповнювати все рівно потрібно), якщо ви заробили за рік до 13 тисяч – 8 тисяч із них оподаткуванню не підлягають, якщо протягом року ваш дохід склав до 85 528 злотих, ви не будете сплачувати податок за 3 091 злотих.

Зміни в PIT 2019 в Польщі

Податкова самостійно заповнює PIT-37 та PIT-38 замість платника податків

Ця революційна зміна вперше почне діяти саме в 2019 році. Про новий спосіб заповнення PIT-37 та PIT-38 Міністерство фінансів Польщі оголосило ще минулого року, однак чинності таке нововведення набуває саме зараз. Як саме працюватиме така схема заповнення PIT?

З 2019 року платникам податків в Польщі більше не доведеться самостійно розбиратися в нюансах заповнення податкової декларації та розраховувати свій податок самостійно. Відтепер за вас це зробить податкова служба. Завдання ж платника податків - лише перевіряти правильність заповненої декларації.

Розрахунок буде здійснюватися на основі інформації з попередніх декларацій. Нагадаємо, PIT-37 заповнюється на основі поданої в податкову вашим роботодавцем декларації PIT-11.

В PIT-11 містяться всі дані про доходи працівника, які він отримав протягом минулого року, працюючи на даного роботодавця, а також інформація про вже виплачені відрахування з заробітної плати - авансові платежі податку на прибуток, соціальне і медичне страхування.

Готові заповнені декларації PIT-37 та PIT-38 будуть розміщені в спеціальному онлайн-додатку “Twój e-PIT” на вашій персональній сторінці. Реєстрація в додатку безкоштовна, а для того, аби створити власний профіль, необхідно пройти авторизацію та мати електронний підпис. 

Зверніть увагу! Додаток буде доступний з 15 лютого 2019 року.

Зміни в PIT 2019 в Польщі

Пройшовши авторизацію та отримавши від податкової свій PIT-37, вам доведеться лише перевірити всі дані, аби переконатися, що всі пункти декларації заповнені вірно, а також, за потреби, додати дані в графу “пільги” (поля 116-125). Детальніше про види пільг в оподаткуванні в Польщі ви зможете прочитати ТУТ.

Все звіривши, вам залишиться тільки надіслати остаточний варіант декларації в податкову. Зробити це, як і раніше, можна декількома способами: віднести її особисто, надіслати поштою, або ж надіслати через Інтернет.

Зверніть увагу! Якщо платник податків не перевірить свою декларацію і не надішле її до 30 квітня, то в такому випадку декларація, заповнена податковою, без жодних поправок буде надіслана автоматично в останній день розрахунку, тобто 30 квітня.

Податок для працівників сезонних робіт в Польщі, або що таке PIT-8С

Минулого року ми вже писали про те, що в Польщі запроваджується новий вид цивільно-правового договору - Угода про допомогу в зборі врожаю (Umowa o pomocy przy zbiorach), яку сезонні працівники, в тому числі і українці, можуть підписувати з польскими фермерами-роботодавцями. Дана угода надає право легально працювати на сезонних роботах в Польщі протягом 180 днів на рік і передбачає для сезонного працівника повний пакет соціального захисту.

Закон про податок з доходів фізичних осіб передбачає оподаткування доходу помічника фермера. Фермер-роботодавець зобов'язаний скласти інформацію про суму доходу працівника, з яким підписав угоду про допомогу в зборі врожаю у формі PIT-8С та надіслати її працівнику та податковій адміністрації до кінця лютого.

Сезонний працівник, який працював в Польщі на підставі угоди про допомогу в зборі врожаю повинен сплачуватити податок у розмірі 18% на дохід, який в сумі за попередній - 2018 - рік не перевищий неоподаткованого доходу в сумі 85 528 злотих.

Зміни в PIT 2019 в Польщі

     • Читайте також: Сезонна робота в Польщі для українців: найпоширеніші запитання та відповіді

Крайній термін подачі PIT в 2019 році в Польщі

До 28 лютого роботодавець зобов'язаний надіслати своїм працівникам PIT-11. Декларація може бути надіслана трьома способами: особисто в офісі, поштою або онлайн.

Зверніть увагу! Якщо протягом року ви працювали у різних роботодавців, ви отримаєте PIT-11 від кожного роботодавця окремо.

Графік подачі податкових декларацій (PIT) в Польщі за 2018 рік:

31 січня 2019

 • PIT-16A 
 • PIT-19A
 • PIT-28 

28 лютого 2019 року

 • PIT-40A (ZUS za świadczeniobiorcę)
 • PIT-11

30 квітня 2019 року

 • PIT-36 - господарська діяльність
 • PIT-36-L - лінійний податок
 • PIT-37 – дохід від роботи (заробітна плата)
 • PIT-38 - цінні папери
 • PIT-39 - дохід від нерухомості

Коли можна очікувати на повернення податку?

У тому випадку, коли сума виплачених вами протягом року авансових платежів буде перевищувати необхідну суму до сплати податку, податкове управління Польщі поверне вам цю різницю.

На поверення податку слід очікувати протягом трьох місяців з дня подання декларації. Наприклад, якщо PIT-37 ви подали у квітні, то на повернення податку можна розраховувати аж до кінця липня. 

Отримати назад свої кошти можна у касах податкової інспекції або на особистий банківський рахунок. Якщо після трьох місяців з моменту подання декларації кошти вам так і не повернули, вам слід звернутися до податкової інспекції, аби уточнити це питання.

Зміни в PIT 2019 в Польщі

Покрокову інструкцію заповнення декларації PIT-37 шукайте ТУТ.

Читайте також:

Все про податок PIT в Польщі: різновиди, спосіб розрахунку та заповнення декларації, види пільг

Мінімальна зарплата в Польщі у 2019 році

Нові правила працевлаштування іноземців в Польщі з 1 ЛИПНЯ 2018 РОКУ

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах