Польща планує відкрити кордони після 15 червня. Як перетнути кордон зараз?

18 Травня 2020

У питанні відкриття своїх зовнішніх та внутрішніх кордонів Польща орієнтується, перш за все, на епідемічний стан в країні та Європі, а також на рішення урядів інших держав-членів Євросоюзу. За попереднім планом, якщо ситуація із захворюваністю на Covid-19 розвиватиметься такими ж темпами, як зараз, або ще меншими, то кордони відкриються вже після 15 червня. 

Про це в ефірі польського телеканалу Polsat News повідомила віце-прем'єр-міністр Польщі Ядвіга Емілевич.

За словами урядовиці, вже кілька європейських країн попередньо оголосили цю дату початком відкриття своїх кордонів для громадян іноземних держав. Детальніше про плани польського уряду щодо запуску повноцінного прикордонного контролю, а також про актуальну ситуацію з перетином кордону Україна-Польща читайте далі у нашій публікації.

кордон україна-польща

Коли Польща повноцінно відкриє свої кордони для українців

Відкриття польських кордонів не відбудеться раніше середини червня, наголосила віце-прем'єр-міністр Польщі Ядвіга Емілевич. Так, урядовці щотижня аналізуватимуть динаміку захворюваності на Covid-19, приріст або зниження кількості випадків зараження та госпіталізації хворих, а на основі цих даних вже прийматимуть рішення щодо можливого послаблення карантину та обмежень на перетин кордону. 

Ссылка на гидру без тора и еще

"Ми також припускаємо, що якщо ситуація розвиватиметься не швидшими темпами, ніж зараз, відкрити кордони можна буде після 15 червня", - сказала Емілевич. 

Урядовиця також пояснила, що переговори щодо відкриття кордонів ведуться не лише всередині Ради міністрів Польщі, але й між представниками урядів інших країн Європи. На думку Ядвіги Емілевич, Польща повинна піти назустріч державам-сусідам і відкрити свої кордони для їхніх громадян, якщо ці країни триматимуть епідемічну ситуацію під контролем, а також встановлять відповідні стандарти безпеки та гігієни. Також міністерка вважає, що громадяни цих країн повинні обов’язково проходити тестування для виявлення коронавірусу.

літаком до польщі

Тим не менш, остаточне рішення про можливе відкриття польських кордонів прийме прем’єр-міністр країни. Його висновки базуватимуться на рекомендаціях МОЗ та МВС Польщі. 

Нагадаємо, нещодавно польська сторона продовжила дію обмежень на в’їзд іноземців щонайменше до 12 червня. Окрім цього, для громадян України досі діє обов’язок проходження 14-денного карантину після прибуття на територію Польщі. 

Ситуація з перетином кордону до Польщі станом на зараз

Станом на 18 травня, польсько-український кордон можна перетнути двома способами:

До Польщі мають право в’їжджати лише деякі групи іноземців: ті, хто є подружжям або дітьми громадян Польщі; власники Карти поляка; дипломати та члени їх родин; іноземці, які мають право на постійне або тимчасове проживання на території Польщі та іноземці, які мають право працювати на території Польщі.

Після прибуття до Польщі, громадяни України, Росії та Білорусі зобов’язані самоізолюватись на період двох тижнів. Нагадаємо, для громадян країн-членів ЄС, що межують з Польщею, цей обов’язок нещодавно скасували

обов'язковий карантин для українців закордоном

Якщо ж ви є громадянином України і хочете повернутись з Польщі, то навіть після прибуття додому будете також зобов’язані пройти обов’язковий 14-денний карантин. Для того, щоб відповідні органи влади могли проконтролювати вас, під час проходження прикордонного контролю вас попросять або заповнити паперові анкети і вказати там місце, де ви плануєте самоізолюватись, або ж встановити мобільний додаток “Дій вдома”, розроблений Міністерством цифрової трансформації України. Він працює за схожою схемою, як і польський додаток “Kwarantanna domowa” (Домашній карантин)

Так, як йдеться у повідомленні на Урядовому порталі, застосунок “Дій вдома” призначений для контакту з особою та контролю за дотриманням обов'язкової самоізоляції на час карантину. В основі функціоналу цього мобільного додатка — досвід інших країн світу. Застосунок надає переваги на час самоізоляції, але його встановлення є добровільним, запевняють в уряді України. 

“Якщо особа обирає самоізоляцію з «Дій вдома», вона має підтвердити це рішення під час проходження паспортного контролю - спочатку сказавши свій український номер телефону та адресу місця самоізоляції, після чого показавши відповідний екран застосунка працівнику Державної прикордонної служби. Для вашої зручності рекомендуємо завантажити та авторизуватись у застосунку до прибуття на кордон. Важливо: «Дій вдома» можливо встановити лише на українські номери телефону (+380)”, - сказано у повідомленні на Урядовому порталі.

Користувачі соцмереж з України, які нещодавно повертались з-за кордону додому, підтверджують цю інформацію і дають іншим мандрівникам кілька важливих порад:

“Переходила сьогодні через піший в Україну (Медика-Шегині), на кордоні черга через те, що вимагають встановити додаток "Дій вдома" і авторизуватись зі своєї української сімки, - пише у соцмережі Фейсбук користувачка Анна Вінтер. - На кордоні wi-fi не працював і ті, хто не мав української сімкарти і інтернету мусять годинами стояти в черзі для заповнення паперової анкети (місце перебування на карантині). А ті, хто встановив додаток і отримав смс з підтвердженням активації можуть пройти кордон за хвилини. Знайдіть українську сімку і завантажте додаток "Дій вдома" перед кордоном і зекономите час”.

перетин кордону до польщі під час карантину

У коментарях українці також радять не поспішати і після авторизації в додатку не надсилати своє фото одразу, а вже безпосередньо з місця проходження карантину. 

Для вашої зручності, нижче наводимо покрокову інструкцію як встановити і користуватись додатком для самоізоляції “Дій вдома”.

  1. Необхідно встановити застосунок, відсканувавши QR-код на інформаційних плакатах у зонах проходження паспортного контролю, або знайти «Дій вдома» за допомогою пошуку в App Store або Play Market.
  2. Після встановлення, відкрийте додаток. Для початку роботи необхідно ввести український номер мобільного телефону, який буде активним наступні 14 днів.
  3. На номер надійде смс з кодом, який слід внести у відповідне поле реєстрації.
  4. Дозвольте додатку надсилати push-повідомлення (за допомогою перемикача, що розташований зліва від поля введення номера телефону).
  5. Далі заповніть дані про місце самоізоляції. Вкажіть ваше місце проживання, а не поточне місце перебування.
  6. Після заповнення даних про місце проходження самоізоляції, у застосунку з'явиться вікно «Ви вже за адресою самоізоляції або обсервації?». Саме це вікно вам буде потрібно показати представнику Державної прикордонної служби. Підтверджувати прибуття за адресою самоізоляції та надсилати еталонне фото потрібно лише після прибуття до місця ізоляції, адже в момент надсилання еталонного фото також фіксується ваша геолокація. Вона має співпадати з тією, що ви зазначили під час авторизації у застосунку.

Важливо розуміти, що еталонним вважатиметься саме перше фото, яке буде зроблене під час авторизації у застосунку. З ним в подальшому штучний інтелект буде порівнювати наступні фото. Тому фотографуйте, будь ласка, своє обличчя.

Якщо ви не надсилатимете вчасно фотографії, або ж ваша геолокація не співпадатиме із тією, яка була вказана як місце самоізоляції, застосунок надішле вам ще одне сповіщення про необхідність зробити фотопідтвердження перебування у місці самоізоляції. Якщо ж після 5 попередження ви не виконаєте вимоги самоізоляції, додаток автоматично надішле повідомлення про неуспішну верифікацію до Національної поліції. Верифікація також вважатиметься неуспішною, якщо застосунок видалять, або телефон, зареєстрований у застосунку, не буде активним, попереджають розробники. 

Більш детальну інформацію про те, як працює “Дій вдома” можна отримати ТУТ

⇒ Читайте також:

Як Україна планує відновлювати міжнародне залізничне та авіасполучення

Wizz Air відкриває базу у Львові або коли в небо над Європою знову запустять літаки

Реконструкції КПП на кордоні з Польщею бути: уряд зняв законодавчі обмеження

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах