В Польщі розробили мобільний додаток для стеження за порушниками карантину

03 Квітня 2020
карантин в польщі останні новини

Після того, як в середині березня Польща розпорядилась закрити всі свої зовнішні та внутрішні з країнами ЄС кордони для запобігання поширенню коронавірусної інфекції в країні, уряд розпорядився відправляти на обов’язковий двотижневий карантин усіх, хто повертатиметься до Польщі з-за кордону. Розпорядження стосується не лише громадян Польщі, але й усіх іноземців, яким дозволено під час карантину в’їжджати на територію Польщі.

Такий карантин передбачає повну самоізоляцію та припинення будь-якого контакту навіть з тими людьми, з якими ви проживаєте, на термін до 14 днів. А віднедавна, всі ті, хто мешкає поруч з особою на обов’язковому карантині, також повинні ізолюватись від інших людей. 

Та з початку введення карантину в Польщі знайшлось чимало легковажних громадян, які несерйозно поставились до своїх обов’язків і регулярно порушували режим карантину. Таким чином, вони наражали інших людей на небезпеку, адже могли навіть не відчувати симптомів захворювання COVID-19, та бути його носієм. 

вимоги карантину в польщі

Саме тому польські урядовці прийняли рішення про введення суворих штрафів для порушників карантину (від 5 до навіть 30 тисяч злотих), а також наказали відповідним органам наглядати за тими, хто повернувся з-за кордону і впродовж 14 днів не повинен покидати домівки. 

Для того, щоб такий нагляд був більш дієвим і, водночас, не вимагав великих затрат, в Польщі розробили спеціальний мобільний додаток “Домашній карантин” (Kwarantanna domowa). Детальніше про те, хто зобов’язаний користуватись додатком та як за його допомогою в Польщі наглядають за порушниками карантину, читайте далі у нашому матеріалі.

⇒ Для працівників з України організовують карантинні центри в Польщі

Мобільний додаток “Kwarantanna domowa” - для кого призначений і як користуватись

З 1 квітня всі особи, які зобов’язані пройти 14-денний карантин вдома, мусять встановити на свій смартфон мобільний додаток “Kwarantanna domowa”. Використовуючи геолокацію, відповідні служби зможуть перевірити, чи той, хто зобов’язаний самоізолювати, і справді перебуває вдома за вказаною в анкеті адресою. 

“Обов’язковий двотижневий карантин стосується здорових осіб, які мали контакт з хворими або в яких підозрюють коронавірусну інфекцію. Він також поширюється на всіх, хто останнім часом в’їжджає на територію Польщі з-за кордону”, - нагадує Міністерство Цифризації Польщі.

Такі особи напередодні заповнюють спеціальні документи для санітарно-епідеміологічних служб, де серед іншого вказують адресу свого проживання в Польщі та контактний номер. Ці дані потім вносять до бази мобільного додатка "Kwarantanna domowa". 

карантин в польщі останні новини

⇒ Як українцям легалізувати своє перебування в Польщі під час карантину

Як користуватись додатком “Домашній карантин” в Польщі:

Мобільний додаток “Домашній карантин” можна безкоштовно завантажити з Google Play чи App Store. Після встановлення відкрийте програму і надайте їй дозвіл на визначення локалізації смартфона. Важливо встановити і активувати програму саме в тому місці, де ви перебуватимете під час самоізоляції.

Далі ознайомтесь із правилами користування та погодьтеся на їх дотриманням. Введіть свій номер телефону, потім чотиризначний код підтвердження, який надійде вам через SMS-повідомлення. На екрані з’явиться ваше перше завдання - зробити селфі, яке служитиме як фотореференс. Саме з цією фотографією порівнюватимуться всі інші в межах наступних завдань. Фотографії радять робити при доброму освітленні. В кадрі повинно бути лише ваше обличчя. 

“Завдання завжди одні і ті ж - потрібно зробити селфі та вислати його через додаток. Кожного дня користувач отримуватиме кілька таких завдань. Повідомлення приходитимуть в різну пору доби”, - читаємо на урядовому веб-порталі.  

“Додаток використовує геолокацію та систему розпізнавання та порівняння обличчя. Завдяки цим функціям ми знаємо, що конкретна особа перебуває на карантині в тому місці, яке вона попередньо вказала в анкеті”, - пояснює міністр цифризації Польщі Марек Загурський. 

Разом з тим, в міністерстві наголошують, що використання мобільного додатка "Kwarantanna domowa" не виключає можливості, що представники поліції можуть навідатись до вашого дому і перевірити, чи ви дотримуєтесь своїх зобов’язань. Крім цього, поліція може навідатись до вас, якщо ви не виконаєте одне із завдань у зазначений час. 

⇒ Читайте також:

Як польські супермаркети працюватимуть перед Великоднем в умовах карантину

Польський уряд затвердив “Антикризовий щит”. Як це вплине на заробітчан

Українцям заборонили виїжджати з країни з метою туризму через карантин

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах