Реконструкції КПП на кордоні з Польщею бути: уряд зняв законодавчі обмеження

30 Квітня 2020
ремонт кпп на кордоні з польщею

У 2020 році Українська митниця планувала розпочати реконструкцію одразу кількох контрольно-пропускних пунктів на кордоні з Польщею, а також доріг, що до них ведуть. Для реалізації цього амбітного проекту польська сторона ще кілька років тому виділила Україні кредит на умовах пов’язаної допомоги на загальну суму 100 млн євро. Ці кошти планували розподілити таким чином:

— 68 млн євро на будівництво дорожньої інфраструктури, що веде до шести КПП на території Львівщини та Волині;

— 25 млн євро на реконструкцію пунктів пропуску у Шегинях, Краковці та Раві-Руській;

— 7 млн євро на переоблаштування 7 відділів прикордонної служби України.

Кошти, зокрема, планували призначити на облаштування в Раві-Руській інфраструктури для пішого перетину кордону, а також покращення стану КПП в Краковці та Шегинях. Згодом Українська митниця навіть оприлюднила візуалізацію майбутніх змін, які чекають на КПП “Краковець-Корчова”

ремонт кпп краковець-корчова

Однак, як розповідав у коментарі виданню zaxid.net колишній народний депутат України Михайло Хміль, кредитний договір набрав чинності ще у квітні 2016 року. З того часу Міністерство фінансів України, Державна митна служба та Укравтодор ніяк не могли погодити бюрократичні питання, пов’язані з оподаткуванням цих робіт, валютою контрактів та тимчасовим обладнанням, яке завезуть на територію України для виконання реконструкції. 

Таким чином, проект до сих пір немов “висів у повітрі”, очікуючи на конкретні дії української влади, зокрема на зняття відповідних законодавчих обмежень. 

Ремонт КПП в Краківці, Шегинях та Раві-Руській - бути чи не бути?

Проте вчора, 29 квітня, стало відомо, що український уряд погодив внесення змін до Податкового та Митного кодексів України, що дозволить розблокувати використання польського кредиту та розпочати заплановану реконструкцію КПП на кордоні Україна-Польща. Про це повідомила прес-служба Львівської ОДА. 

“Сьогодні у нас чудові новини. Хочу особисто подякувати Прем’єр-Міністру України Денису Шмигалю за прийняття даного рішення. Його можна назвати історичним, адже попереднім двом Урядам досі не вдавалося цього зробити”, - цитує голову ЛОДА Максима Козицького прес-служба адміністрації. 

Як сказано у повідомленні, погоджені зміни уточнюють перелік операцій та товарів, що звільняються від оподаткування податками, сплати митних платежів на території України в рамках реалізації відповідного договору між урядами двох країн.

перетин кордону до польщі

Тим не менш, точних дат початку реалізації проекту, в тому числі ремонту доріг та реконструкції названих КПП, поки що ніхто не повідомляє. Ймовірно, це пов’язано із коронавірусною кризою та карантином в Україні, а також із нещодавнім звільненням зі займаних посад директора Державної митної служби Максима Нефьодова та очільника Державної податкової служби Сергія Верланова. 

Нагадаємо, попередній очільник Львівської ОДА Маркіян Мальський планував запровадити на КПП в Краковці електронну реєстрацію для перетину кордону України з Польщею. Зробити це хотіли до кінця 2020 року.

Крім цього, після завершення капітального ремонту на підходах до чотирьох пунктів пропуску через польсько-український кордон “Устилуг-Зосін”, “Рава Руська-Гребенне”, “Смільниця-Кросценко” та “Грушів-Будомєж”, українська сторона планувала взятись за реконструкцію існуючої автомобільної дороги М10 “Львів – Краковець”. Всі ці плани оприлюднювались ще до настання у світі пандемії коронавірусу. 

ремонт прикордонних доріг

Також, як відомо, вже кілька років польська та українська сторона планують розпочати будівництво пункту пропуску “Нижанковичі-Мальховіце”. 5 січня 2020 року стало відомо, що Міністерство Фінансів Польщі призначило на реалізацію цього проекту 109 млн злотих.

Варто додати, що зараз перетин польсько-українського кордону суттєво обмежений через карантин по всій Європі. До Польщі можна потрапити тільки власним авто через два пункти пропуску: “Краковець-Корчова” та “Ягодин-Дорогуськ”. Окрім цього, Польща впускає на свою територію лише деякі групи іноземців, зокрема тих, хто є подружжям або дітьми громадян Польщі; власників Карти поляка; дипломатів та членів їх родин; іноземців, які мають право на постійне або тимчасове проживання на території Польщі; а також іноземців, які мають право працювати на території Польщі. Після перетину кордону всі особи зобов’язані пройти обов’язковий 14-денний карантин. Днями польський уряд продовжив термін дії обмежень на кордоні до 13 травня 2020 року.

⇒ Читайте також:

Цьогоріч розпочнеться ремонт дороги між Мостиськами і Краковцем

Швидкісною дорогою з Жешува до Варшави: триває ремонт на 11-ти ділянках S19

Коли і за скільки збудують євроколію зі Львова до польського кордону

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах