Польський кордон закритий для українців до 13 травня, а обов’язковий 14-денний карантин не скасовано

04 Травня 2020
як перетнути кордон з польщею під час карантину

Відсьогодні, 4 травня, у Польщі розпочався другий етап послаблення карантинних обмежень. Уряд країни дозволив відновити роботу торгових центрів, готелів та багатьох культурних і освітніх інституцій, зобов’язавши їх при цьому дотримуватись всіх санітарних вимог та обмежень. 

Крім цього, останніми днями польська влада прийняла кілька важливих рішень, що стосуються функціонування прикордонного контролю в умовах карантину. Деякі з них видались українським користувачам соцмереж неоднозначними, породивши гострі дискусії та непорозуміння. У цій публікації спробуємо відповісти на найбільш поширені запитання щодо того, за яких умов зараз можна потрапити на територію Польщі і чи потрібно проходити обов’язковий двотижневий карантин після прибуття. 

перетин кордону з польщею під час карантину

Перетин польського кордону буде обмежений для іноземців ще щонайменше до 13 травня

Польський уряд продовжив обмеження на в’їзд іноземних громадян в умовах карантину щонайменше до 13 травня. Таким чином, потрапити на територію Польщі зараз можуть лише певні категорії українців, лише власним автомобілем та лише через два чинних КПП - Ягодин-Дорогуськ та Краковець-Корчова.

"Прикордонний контроль на внутрішньому кордоні продовжено до 13 травня цього року. Кордон з Німеччиною, Чехією, Словаччиною та Литвою можна перетинати лише у визначених місцях. Контроль триватиме в морських портах та аеропортах. Обмеження щодо в'їзду іноземців до Польщі також зберігаються", – йдеться в офіційному повідомленні Польської прикордонної служби.

Як відомо, Польща впускає на свою територію лише деякі групи іноземців, зокрема тих, хто є подружжям або дітьми громадян Польщі; власників Карти поляка; дипломатів та членів їх родин; іноземців, які мають право на постійне або тимчасове проживання на території Польщі; а також іноземців, які мають право працювати на території Польщі.

⇒ Майже третина поляків побоюється втратити роботу через пандемію

Уряд не скасував обов’язковий 14-денний карантин після прибуття українців до Польщі

Після введення по всій території Польщі суворих карантинних обмежень, пов’язаних з епідемією коронавірусу, уряд розпорядився відправляти на обов’язковий двотижневий карантин усіх, хто в’їжджає до країни - і іноземців, і польських громадян. Аби ефективніше наглядати за дотриманням цієї вимоги, в Польщі навіть розробили спеціальний мобільний додаток - "Домашній карантин" (Kwarantanna domowa).

Однак відсьогодні, 4 травня, від цього обов’язку вирішили позбавити певні групи осіб, що проживають на території ЄС. Це, зокрема, стосується громадян Польщі, які працюють або навчаються у сусідніх країнах ЄС, а також громадян інших країн Союзу, які працюють чи вчаться у Польщі. Таким чином, обов’язок скасували лише для тих осіб, які перетинають внутрішні кордони Польщі, зокрема з Німеччиною, Чехією, Словаччиною, Литвою, а також Швецією та Данією. 

обов'язковий карантин в польщі після приїзду

Тобто, громадян України, Білорусі та Росії це нововведення не стосується, оскільки ці країни не є членами Євросоюзу. Скасування обов’язкового карантину також не поширюється на випадки, коли громадяни ЄС мають намір просто відвідати один одного в сусідніх країнах - для перетину навіть внутрішніх кордонів має бути поважна причина, підтверджена документально. 

"Маю добру інформацію для всіх працівників та учнів, які працюють чи навчаються у наших сусідів, тобто в Німеччині, Литві, Словаччині та Чеській республіці. З 4 травня вони зможуть повернутися до праці та навчання і не будуть зобов’язані перебувати на 14-денному обов’язковому карантині", – написав у своєму Фейсбуці прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький. 

⇒ Читайте також:

Реконструкції КПП на кордоні з Польщею бути: уряд зняв законодавчі обмеження

InPost запускає нову послугу: кілька замовлень в одній мультискринці

Швидкісною дорогою з Жешува до Варшави: триває ремонт на 11-ти ділянках S19

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах