Які заклади відкриються в Польщі з 18 травня і коли повноцінно запрацює кордон

13 Травня 2020
послаблення карантину в польщі новини

З понеділка, 18 травня, в Польщі розпочнеться черговий етап послаблення карантинних обмежень, що досі діяли через стрімке поширення в Європі та світі небезпечного коронавірусу. Як оголосив сьогодні, 13 травня, під час прес-конференції прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький, вже на початку наступного тижня в країні дозволять працювати у спеціальному санітарному режимі салонам краси, перукарням, а також ресторанам, кафе та барам. Як наголосив глава уряду, всі заклади будуть зобов’язані дотримуватись особливого режиму і слідкувати, аби нові правила та вимоги також виконували працівники та клієнти. 

“Повернення до нових економічних реалій залежить від того, чи будемо ми дотримуватись соціальної дистанції, про яку йде мова вже давно. Невдовзі частково запрацюють перукарні, салони краси та ресторани. Звісно, зберігається обов’язок дотримуватись підвищених санітарних вимог. Ми заохочуємо власників виставляти столики на літніх майданчиках, там, де це можливо”, - повідомив Матеуш Моравецький. 

Детальніше про те, за яких умов в Польщі функціонуватимуть салони краси та ресторани, а також про інші зміни, що набудуть чинності з 18 травня читайте далі у нашій статті.

карантин в польщі новини

У Польщі відновлять роботу перукарні та заклади громадського харчування

Вже з 18 травня у Польщі можна буде знову відвідувати салони краси та перукарні. Разом з тим, і майстрам, і клієнтам доведеться враховувати нові вимоги та правила роботи. Польська профспілка працівників косметичної сфери приготувала ключові рекомендації для роботи салонів краси в умовах коронавірусної епідемії. Так, візит до перукаря, візажиста чи майстра манікюру відтепер виглядатиме дещо по-іншому, ніж це було до карантину в Польщі. Записатись до того чи іншого майстра можна буде лише онлайн або через телефон. Щоб уникнути скупчення людей в салонах, кімнати для очікування не працюватимуть - клієнти повинні приходити о тій порі, на котру записувались, або ж очікувати на вулиці. 

в польщі відкриються перукарні і салони краси

Під час перебування у салоні клієнти повинні бути одягнені в маску та захисні рукавички або принаймні скористатись антисептиком для рук. Працівники перукарні також будуть зобов’язані одягнути захисну маску на вуста і ніс. Всі текстильні вироби, які використовуватиме майстер чи клієнт, мають бути або одноразові, або проходити дезінфекцію після кожної особи. Працівники салону повинні слідкувати, аби клієнти зберігали між собою дистанцію у не менш ніж 2 метри. За послуги заохочують платити лише безготівково. 

Нові засади функціонування стосуватимуться і кафе, ресторанів та барів. Клієнтів прийматимуть як у приміщенні кафе, так і на літніх терасах. Між столиками повинна бути дистанція щонайменше 2 метри. Крім цього, на кожні 4 квадратні метри приміщення може перебувати лише один відвідувач. Столики мають ретельно дезінфікувати після кожного клієнта, а весь персонал закладу повинен носити захисні маски та рукавички.  

в польщі відновлять роботу кафе

Третій етап послаблення карантину в Польщі: що зміниться?

Окрім цього, третій етап розморожування економіки в Польщі також передбачає:

  • збільшення максимального ліміту пасажирів у громадському транспорті до 50% від усіх місць для сидіння або 30% від загальної кількості пасажирів, які вміщує ТЗ;
  • під час літургії в церкві чи інших релігійних обрядів кількість учасників обмежується до 1 особи на кожні 10 м. кв.;
  • на відкритих спортивних майданчиках одночасно може займатись 14 осіб (+2 тренери), а на футбольних полях - 22 особи (+4 тренери);
  • у спортзалах одночасно може перебувати до 12 осіб + тренер (якщо площа становить менше 300 м2); 16 осіб + 2 тренери (від 301 до 800 м2); 24 особи + 2 тренери (від 801 до 1000 m2); 32 особи + 3 тренери (понад 1000 m2);
  • відновлення кінотеатрів простонеба; відеозйомок фільмів, серіалів, реклам тощо; фотозйомок в культурних інституціях; індивідуальних занять у художніх школах та інше.

послаблення карантину в польщі

Попри те, що безліч суворих обмежень вже з 18 травня буде знято, перетин внутрішніх та зовнішніх кордонів Польщі з іншими країнами залишається обмеженим для більшості іноземних громадян щонайменше до 12 червня 2020 року. Відтак, всі обмеження на перетин польсько-українського кордону залишаються актуальними. Нагадаємо, віднедавна окрім КПП Ягодин-Дорогуськ та Краковець-Корчова, перетинати кордон з Польщею власним автомобілем можна також через пункт пропуску Рава-Руська-Гребенне. Невдовзі свою роботу також відновить піший пункт пропуску Шегині-Медика.

Додамо, попередній, ІІ етап послаблення карантину в Польщі стартував 4 травня - тоді роботу відновили торгові центри і готелі. Останній етап розморожування польської економіки залежатиме від епідеміологічної ситуації в країні, а також дотримання населенням санітарних вимог, зокрема соціально дистанції та носіння масок у публічних місцях.

вимоги карантину в польщі

⇒ Читайте також:

Wizz Air відкриває базу у Львові або коли в небо над Європою знову запустять літаки

Реконструкції КПП на кордоні з Польщею бути: уряд зняв законодавчі обмеження

Майже третина поляків побоюється втратити роботу через пандемію

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах