Приєднуйтесь до нас у Facebook та будьте в курсі всіх оновлень.
Мені вже подобається VseTutPlПереглядаючи наш сайт, ви погоджуєтеся на використання cookie-файлів. Ми застосовуємо їх, щоб покращити якість сторінок, вони допомагають нам оцінити ваші потреби (допомагають в зборі статистики), а також допомагають нашим партнерам розміщувати правильний контент для вас з використанням нашого сервісу. Щоб дізнатися більше про Cookies, будь ласка, натисніть тут.
ПогоджуюсьЗ кожним роком кількість українців, що бажають отримати візу для виїзду за кордон, стає все більше. І хоч минулого року Україна все ж отримала безвізовий режим, однак, для того, аби легально працювати за кордоном, зокрема в Польщі, досі необхідна віза.
Робота в Польщі стала надзвичайно популярною серед наших співвітчизників. Вищі зарплати та відносна близькість Польщі до України приваблюють українців. Так, згідно з даними Міністерства сім'ї, праці та соціальної політики Польщі, кількість українців, які легально працюють у цій країні, становить більше мільйона.
Отож, якщо ви вирішили поїхати працювати в Польщу, то перш за все вам потрібно оформити робочу візу. Така віза видається на основі запрошення отриманого від роботодавця чи від воєводства або на підставі дозволу на роботу чи дозволу на сезонну роботу.
Польський Сейм ще 22 червня 2017 року прийняв Закон "Про внесення змін до закону про сприяння зайнятості та установах ринку праці та деяких інших законодавчих актах", який дещо змінює правила працевлаштування для іноземців і є чинним з 1 січня 2018 року.
Згідно з польським законодавством, для того аби іноземець міг легально працювати на території Польщі, він повинен отримати відповідний документ, який дозволяє йому це робити. З 1 січня 2018 року є два документи, які надають право легальної праці іноземцям у Польщі - це дозвіл на роботу та дозвіл на сезонну роботу. Згідно із новими правилами, вони видаються на підставі заяви роботодавця про намір доручити працю іноземцю (oświadczenie o zamiarze powierzenia pracy cudzoziemcowi).
Дозвіл на сезонну роботу видається іноземцям з країн, що не є членами ЄС і дає право на роботу виключно в тих галузях, що вважаються сезонними. Із Дозволом на сезонну роботу ви можете працювати в Польщі максимум 9 місяців протягом року.
Читайте також: Мінімальна заробітна плата в Польщі у 2018 році
Середня заробітна плата в Польщі у 2018
Відповіді на найпоширеніші запитання стосовно нових правил працевлаштування в Польщі для іноземців (українців) та усю актуальну інформацію стосовно нового закону ви знайдете у нашій статті Нові правила працевлаштування в Польщі для іноземців з 2018 року
Нагадаємо, в 2017 році Польща видала українцям понад 1,16 млн віз.
Робоча віза до Польщі – це різновид візи, яку необхідно отримати, якщо ви плануєте довготривалий виїзд для перебування і роботи в Польщі з метою заробітку.
Не всі візи дають право на легальне працевлаштування в Польщі. Якщо ви плануєте довготривалий виїзд для перебування і роботи в Польщі з метою заробітку, вам необхідно виробити спеціальну робочу візу.
Існує декілька типів віз, на підставі яких можна легально працювати в Польщі. В цілях працевлаштування можна отримати робочу польську національну візу (D05, D05а, D06), що дозволяє перебувати 6 або 9 місяців в Польщі протягом року або ж короткострокову шенген-візу (С05) на 3 місяці.
Існує два типи робочих віз в Польщу:
Детальніше про типи і види польських віз читайте в нашій статті Види польських віз
Перелік усіх необхідних документів для вироблення робочої візи в Польщу:
У даному випадку це запрошення на роботу від польської сторони у формі заяви-доручення про намір надання роботи іноземцю (Oświadczenie o zamiarze powierzenia pracy cudzoziemcowi) або дозволу на роботу (Zezwolenie na pracę cudzoziemca), виданого відповідним Воєводським управлінням за місцем реєстрації роботодавця. Заява-доручення про намір надання роботи іноземцю і дозвіл на роботу від локального воєводи за місцем реєстрації роботодавця повинні бути на офіційному бланку, датовані, з підписом відповідальних осіб і печаткою. Обов’язково вказується мета та тривалість планованого перебування в Польщі, дані заявника, дані роботодавця, контакти.
Зверніть увагу! Заява про намір працевлаштувати іноземця старого зразка (тобто видана до 1 січня 2018 року) вважатиметься дійсною лише до 31 грудня 2018 року включно. Українці, які подають в польських консульствах заяви на вироблення робочої візи на підставі заяви про намір надати роботу іноземцю, можуть використовувати заяви старого зразка включно до 31 жовтня 2018 року. З 1 листопада 2018 року робочі візи на основі старих заяв відкривати НЕ БУДУТЬ.
У зв'язку з введенням нових правил працевлаштування з 1 січня 2018 року робочі візи в Польщу видаються на підстваві дозволу на роботу (С 05, D 05, D 06) або дозволу на сезонну роботу (D 05a).
Читайте також: Польське консульство буде прискіпливіше ставитися до страхових полісів при видачі віз
Зауважте, наявність візи не гарантує в’їзд в Польщу, остаточне рішення належить Прикордонній Службі. За наявності підозри щодо неправдивості задекларованої мети подорожі, вам можуть відмовити у в’їзді до країни. Термін перебування в Польщі не повинен перевищувати вказаної кількості днів у візі. Пам’ятайте, що отримана віза в польському консульстві надає право легально працювати тільки в Польщі.
Інформацію про те, куди подавати документи на робочу та інші типи віз до Польщі разом з актуальними адресами та контактами ви знайдете у нашій статті Візові центри та консульства Польщі в Україні.
Читайте також:
Польська робоча віза - 8 найпоширеніших запитань
Нові правила працевлаштування в Польщі для іноземців з 2018 року
Популярний в Європі лоукост-авіаперевізник Wizz Air планує розширити свій штат у Польщі та шукає щонайменше 200 нових членів екіпажу. Зарплата складатиметься зі ставки та бонусів за години в польоті.
Згідно з дослідженням Randstad, 28% компаній у Польщі планують підвищити зарплати впродовж найближчих шести місяців. Більшість із них припускають, що підвищення становитиме близько 7%.
Вже понад 200 тисяч біженців з України легально працюють у Польщі. Найчастіше це жінки, які заробляють на основі договору-доручення (umowa zlecenie).
Польський уряд пропонує двічі підвищити мінімальну зарплату впродовж наступного року. Спершу з січня 2023 року винагороду мають підвищити до 3 383 злотих брутто, а з липня - до 3 450 злотих брутто.
Сьогодні на польських плантаціях можна заробити навіть 23 злотих за годину збору полуниці. Все ж охочих виконувати цю роботу не вистачає. Дефіцит робочої сили відчувають й інші сфери економіки Польщі, зокрема гастрономія, будівництво та логістика.
Після трьох місяців повномасштабної війни росії проти України, польський уряд прийняв пакет системних рішень для українських біженців, які планують залишитися в Польщі на тривалий час.
Коментарі