Українці - найчастіші покупці нерухомості в Польщі серед іноземців

14 Грудня 2020
як українцю купити нерухомість в польщі

За даними статистичної організації Євростат, Польща залишається лідером серед країн Євросоюзу за кількістю виданих перших дозволів на перебування іноземців з-поза ЄС. У 2019 році громадяни третіх країн отримали в Польщі 724,4 тисячі таких дозволів, а це одна четверта від усієї кількості. Для порівняння, у Німеччині видали всього 460 тисяч посвідок.

В Євростаті також наголошують, що 551 тисяч дозволів на перебування Польща видала саме громадянам України. В усіх інших країнах ЄС українці отримали "лише" 206 тисяч посвідок на проживання. Таким чином, західна сусідка залишається для українських емігрантів “країною першого вибору”. Та який відсоток наших співгромадян залишається в Польщі назавжди? Судячи з інформації про кількість іноземців, які купують в Польщі власне житло, - значний. 

⇒ Перспективи працевлаштування іноземців у Польщі в 2021 році

нерухомість в польщі ціни 2020Tomek Baginski\Unsplash

Все більше українців купують в Польщі власні квартири

Чимало українців цікавляться можливістю купити власне помешкання в Польщі. Про це свідчать дані експертного дослідження ринку нерухомості в країні порталу gethome.pl, передає businessinsider.com.pl.

Так, у 2019 році іноземці придбали 8,5 тисяч квартир у Польщі. Майже половина щасливих власників - це громадяни України (3,2 тисячі куплених помешкань в Польщі), стверджують у Міністерстві внутрішніх справ та адміністрації (МВСтА).

У часи, коли Польща ще не була членом Євросоюзу (тобто до 2004 року), власна нерухомість в цій країні не була такою ж привабливою можливістю для іноземців, як зараз. За даними МВСтА, 20 років тому іноземні громадяни придбали в Польщі всього близько 500 приміщень. При цьому, покупцями в основному були громадяни Німеччини або ж самі поляки з німецькими паспортами. 

Та вже через рік після вступу Польщі до ЄС, кількість договорів про купівлю нерухомості в країні, підписаних з іноземними громадянами, зросла до 1368. Серед покупців й надалі переважали німці – їм належало понад 20% усіх квартир, проданих іноземцям. Друге місце посіли громадяни Великої Британії, третє – Ірландії. Власниками квартир в Польщі охоче ставали також італійці та іспанці. Проте, їхньою метою не було проживання в країні, а власне інвестиція в нерухомість

За даними порталу gethome.pl, вже у 2012 році на другому місці в цьому рейтингу опинились громадяни України.

«В наступних роках все більше українців стало приїжджати до Польщі з метою працевлаштування і – що має тішити в ситуації демографічної кризи – все частіше вони вирішували залишатись в нашій країні на тривалий час», - йдеться у публікації gethome.pl.

За даними польського міністерства, вже у 2015 році українці вперше очолили рейтинг іноземців, які купують нерухомість в Польщі. Кожен наступний рік приносив все нові і нові рекорди, і щоразу найбільш численну групу іноземних покупців становили саме українські громадяни. 

У 2019 році іноземцям продали загалом близько 8,5 тисяч квартир в Польщі. Це приблизно стільки ж, скільки разом становить кількість новозбудованих квартир у Лодзі та Познані. Цікаво, що середня площа цих квартир становила 57,5 ​​м кв. 

⇒ Електронні водійські права в Польщі: хто і як може користуватись

купити квартиру в польщі варшава краківgratka.pl

Як українцям купити своє помешкання в Польщі

Самі українці купили торік в Польщі 3,2 тисячі квартир. 

“Серед іноземців, які купують у нас помешкання, є щораз більше білорусів та росіян. Загалом наші східні сусіди купили в 2019 році близько 4 тисяч помешкань загальною площею понад 204 тис. кв м. Якщо припустити, що середня вартість квадратного метра становила 9 тисяч злотих, то минулого року іноземці зі Східної Європи витратили на покупку квартир в Польщі загалом понад 1,8 млрд злотих”, - йдеться в публікації порталу gethome.pl.

Також відомо, що іноземці найбільш охоче купують квартири в містах, де легко знайти роботу, тобто у Варшаві, Кракові, Вроцлаві, Познані та Гданську. 

Дослідження gethome.pl показало, що для українців головною метою купівлі нерухомості в Польщі було задоволення потреб у житлі. А от для громадян Німеччини та Скандинавських країн мотивацією були грошові інвестиції в нерухомість. 

За даними порталу, українці також часто купують в Польщі земельні ділянки, на що їм досі необхідний дозвіл від МВСтА. У міністерстві стверджують, що впродовж 2019 року громадянам України видали 270 таких дозволів на купівлю 53,3 гектарів землі. 

Аналітики gethome.pl також наголошують, що дані МВСтА Польщі можуть бути неточними, оскільки нотаріуси іноді подають інформацію із великим запізненням або й зовсім забувають про такий обов’язок. Тим не менш, на думку експертів, тенденція до зростання кількості придбаних іноземцями квартир у Польщі у наступних роках не зміниться. Хоча, 2020 рік може показати й інші результати, що пов’язують із коронакризою. 

⇒ Фінансовий щит 2.0: на яку державну допомогу можуть розраховувати підприємці в Польщі

купити квартиру в новобудові в польщіfreepik.com

Уряд хоче доплачувати полякам до власного вкладу для купілі квартири

Міністерство розвитку Польщі працює над тим, аби власне житло стало більш доступним для громадян Польщі. Фінансову допомогу можуть призначати тим, для кого ціна є суттєвою перешкодою при купівлі помешкання, розповіла представниця Міністерства розвитку, праці та технологій Польщі Анна Корнецька. 

За задумом урядовців, громадяни Польщі, яким не вистачає коштів для мінімального вкладу, отримають відповідні доплати від держави. Зараз польські банки вимагають від потенційних покупців внести перший вклад у розмірі щонайменше 20% від загальної вартості квартири, пише businessinsider.com.pl

Наприклад, двокімнатна квартира у Варшаві загальною площею 50 м кв коштує близько 450 тисяч злотих. Молодим людям потрібно відкласти близько 90 тисяч злотих, аби банк надав їм кредит. Та проблема таких людей полягає у тому, що вони заробляють недостатньо грошей, аби могти відкласти цю суму. Також мало хто має можливість позичити кошти. Саме для них уряд готує нову програму фінансової допомоги. 

⇒ Читайте також:

Скільки часу доведеться заощаджувати на “кавалерку” в різних містах Польщі

В Польщі знизилась вартість оренди квартир. Актуальні ціни в 2020 р.

Польща - одна з найдешевших країн Євросоюзу, - Євростат

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах