Приєднуйтесь до нас у Facebook та будьте в курсі всіх оновлень.
Мені вже подобається VseTutPlПереглядаючи наш сайт, ви погоджуєтеся на використання cookie-файлів. Ми застосовуємо їх, щоб покращити якість сторінок, вони допомагають нам оцінити ваші потреби (допомагають в зборі статистики), а також допомагають нашим партнерам розміщувати правильний контент для вас з використанням нашого сервісу. Щоб дізнатися більше про Cookies, будь ласка, натисніть тут.
ПогоджуюсьХто у своєму житті не стикався з ребусами? Ці веселі, а подеколи, ох, які непрості малюнки із зашифрованими словами кожен з нас полюбляв розгадувати ще з дитинства. Ребуси неабияк розвивають уяву, логіку, мислення і найголовніше - знання мови.
Розгадати ребус іноді буває дуже складно, хоча в ньому зашифроване слово рідною мовою. А чи пробували ви коли-небудь розгадувати іноземні ребуси? Спробуйте, і побачите, наскільки це цікавий і неординарний спосіб перевірити свої знання!
Читайте також: Польська мова
Ребус - це загадка, в якій слова, що розгадуються, зображено у вигляді комбінації малюнків з літерами та іншими знаками. Саме слово "ребус" походить від латинської фрази "Non verbis sed rebus", що в перекладі означає "Не словами, а за допомогою речей".
Використовувати ребуси в якості загадок або жартів розпочали ще в далекому в XV ст. у Франції. Зазвичай це була своєрідна загадка, що складалася із зображень різних предметів упереміж з буквами, цифрами та музичними нотами.
Наприкінці XV - початку XVI ст.в Європі почали з’являтися перші відомі рукописні збірники ребусів. Багато із них навіть дійшли до наших часів. Так, зокрема, в Лондонському Музеї зберігаються кількасот ребусів майстрів XVII - XIX ст. До прикладу, відома робота флорентійського гравера і художника Стефано делла Белла (Stefano della Bella), виконана у формі овального картуша під назвою "Ребус на вдачу" (1639 рік).
Овальний ребус Стефано делла Белла (1639 рік)
У другій половині XIX століття ребуси “вийшли в маси” і стали широко застосовуватися в повсякденному житті. Їх стали зображувати на сторінках газет і журналів, поштових листівках і навіть на столовому приладді. Приміром, у Франції випустили цілу серію фаянсових тарілок, на лицьовій стороні яких був зображений ребус, а на звороті - розгадка до нього.
Французька фаянсова тарілка XIX ст. з ребусом
Із початком ери телебачення ребуси стали навіть транслювати в ефірі. Наприклад, у 1965 американський телеканал "ABC" запустив 30-ти хвилинне телевізійне шоу "The Rebus Game". Учасники шоу мали розгадати зашифровані за допомогою ребусів слова, а за кожну правильну відповідь для них передбачалася грошова винагорода.
Телевізійне шоу "The Rebus Game" (1965 рік)
Людство настільки цікавиться ребусами, що у 2005 році вийшло навіть справжнє фундаментальне наукове дослідження історії ребусів! Здійснив це, власне, польський письменник і вчений Криштоф Олешчик (Krzysztof Oleszczyk).
Близько тридцяти років автор вивчав матеріали тисяч старовинних журналів, книг і рукописів. Насамперед він дослідив та описав історію розвитку та ролі ребусів в Європі, в тому числі і в Польщі.
Криштоф Олешчик "Rebus"
Сьогодні ребуси міцно вкоренилися у нашому повсякденному житті. Їх можна зустріти буквально скрізь - реклама, книги, ігри, телебачення… Навіть у власній переписці з друзями в мережі ми вже не можемо обійтися без зашифрованих малюнків, які сьогодні відомі як смайлики ;)
Мабуть, кожному в житті доводилося розгадувати ребуси і загальний принцип цих загадок відомий усім: у наборі малюнків, букв та знаків зашифроване слово або фраза, яку необхідно розгадати. Однак існує декілька основних принципів та правил стосовно того як розгадувати ребуси:
rebus - ребус
łamigłówka - головоломка
szarada - шарада
zagadka - загадка
krzyżówka - кросворд
Почнемо з найлегших ребусів. У Польщі їх зможуть розгадати навіть дошкільнята. А чи зможете ви? ;)
Підказка: у простому рівні в картинках закодоване одне слово (окрім ребусу №1).
Примітка. Відповіді шукайте наприкінці статті.
джерело: zapytaj.onet.pl
джерело: maluchwdomu.pl
джерело: maluchwdomu.pl
джерело: maluchwdomu.pl
Якщо простий рівень виявився для вас простішим простого - сміло рушайте далі :) Попереду складніші ребуси, у Польщі такі головоломки розв'язують у молодших класах. А ви впораєтеся?
Підказка: у середньому рівні в картинках закодоване словосполучення.
Примітка. Відповіді шукайте наприкінці статті.
джерело: cauchy.pl
джерело: cauchy.pl
джерело: cauchy.pl
джерело: cauchy.pl
джерело: cauchy.pl
джерело: cauchy.pl
То як, впоралися із ребусами для школярів? Тоді пора переходити до чогось серйознішого. Наступні ребуси складно розгадати навіть "майстрам по розгадуванню ребусів". Не кожен поляк зможе знайти правильний ключик до цих головоломок. А ви зможете?
Підказка: у складному рівні в картинках закодована ціла фраза.
Примітка. Відповіді шукайте наприкінці статті.
джерело: wyborcza.pl
джерело: wyborcza.pl
джерело: wyborcza.pl
джерело: wyborcza.pl
джерело: wyborcza.pl
Читайте також:
Уроки польської мови онлайн. Вивчити польську мову онлайн безкоштовно. Польські слова з перекладом за темою Великдень. Польська мова в картинках з перекладом. Урок польської мови. Великодні традиції в Польщі. Польський Великдень: слова, звичаї, страви.
У Польщі випускники середніх шкіл зможуть обрати українську мову під час проходження обов’язкового тестування з іноземних мов. Так, система шкільної освіти у сусідній країні передбачає, що отримати атестат можуть ті учні, які виконали тест з однієї вибран
В межах програми “Знання Освіта Розвиток” Європейський Союз запускає додаткові грошові фонди, що будуть спрямовані на підтримку українських біженців. Близько 13 млн злотих виділять, зокрема, на вивчення польської мови.
Вивчити польську мову ніколи не пізно. Варіантів вивчення польської мови для початківців безліч.Курси польської мови для початківців існують в багатьох містах України і пропонують навчання як індивідуальне, так і в групах.
У польській мові є слова та вирази, в написанні яких ми припускаємось помилок особливо часто. У багатьох випадках це стосується фраз із прийменниками.
Якщо у вас є рідні та близькі люди у Польщі, або ж зараз ви проживаєте у цій країні і вже завели дружбу з кількома місцевими, скористайтесь нашими прикладами привітань з нагоди Нового року та Різдва Христового польською мовою.
Коментарі