Польські ребуси для дорослих та дітей

17 Травня 2018
Польські ребуси

Хто у своєму житті не стикався з ребусами? Ці веселі, а подеколи, ох, які непрості малюнки із зашифрованими словами кожен з нас полюбляв розгадувати ще з дитинства. Ребуси неабияк розвивають уяву, логіку, мислення і найголовніше - знання мови. 

Розгадати ребус іноді буває дуже складно, хоча в ньому зашифроване слово рідною мовою. А чи пробували ви коли-небудь розгадувати іноземні ребуси? Спробуйте, і побачите, наскільки це цікавий і неординарний спосіб перевірити свої знання!

ребуси

Читайте також: Польська мова

Коротка історія ребусів

Ребус - це загадка, в якій слова, що розгадуються, зображено у вигляді комбінації малюнків з літерами та іншими знаками. Саме слово "ребус" походить від латинської фрази "Non verbis sed rebus", що в перекладі означає "Не словами, а за допомогою речей".

Використовувати ребуси в якості загадок або жартів розпочали ще в далекому в XV ст. у Франції. Зазвичай це була своєрідна загадка, що складалася із зображень різних предметів упереміж з буквами, цифрами та музичними нотами. 

Наприкінці  XV - початку XVI ст.в Європі почали з’являтися перші відомі рукописні збірники ребусів. Багато із них навіть дійшли до наших часів. Так, зокрема, в Лондонському Музеї зберігаються кількасот ребусів майстрів XVII - XIX ст. До прикладу, відома робота флорентійського гравера і художника Стефано делла Белла (Stefano della Bella), виконана у формі овального картуша під назвою "Ребус на вдачу" (1639 рік).

Овальний картуш Стефано делла Белла (1639 рік)

Овальний ребус Стефано делла Белла (1639 рік)

У другій половині XIX століття ребуси “вийшли в маси” і стали широко застосовуватися в повсякденному житті. Їх стали зображувати на сторінках газет і журналів, поштових листівках і навіть на столовому приладді. Приміром, у Франції випустили цілу серію фаянсових тарілок, на лицьовій стороні яких був зображений ребус, а на звороті - розгадка до нього.

Французька фаянсова тарілка XIX ст. з ребусом

Французька фаянсова тарілка XIX ст. з ребусом 

Із початком ери телебачення ребуси стали навіть транслювати в ефірі. Наприклад, у 1965 американський телеканал "ABC" запустив 30-ти хвилинне телевізійне шоу "The Rebus Game". Учасники шоу мали розгадати зашифровані за допомогою ребусів слова, а за кожну правильну відповідь для них передбачалася грошова винагорода. 

Телевізійне шоу

Телевізійне шоу "The Rebus Game" (1965 рік)

Людство настільки цікавиться ребусами, що у 2005 році вийшло навіть справжнє фундаментальне наукове дослідження історії ребусів! Здійснив це, власне, польський письменник і вчений Криштоф Олешчик (Krzysztof Oleszczyk). 

Близько тридцяти років автор вивчав матеріали тисяч старовинних журналів, книг і рукописів. Насамперед він дослідив та описав історію розвитку та ролі ребусів в Європі, в тому числі і в Польщі. 

Криштоф Олешчик

Криштоф Олешчик "Rebus"

Сьогодні ребуси міцно вкоренилися у нашому повсякденному житті. Їх можна зустріти буквально скрізь - реклама, книги, ігри, телебачення… Навіть у власній переписці з друзями в мережі ми вже не можемо обійтися без зашифрованих малюнків, які сьогодні відомі як смайлики ;)

смайлик ребус

Як розгадувати ребуси

Мабуть, кожному в житті доводилося розгадувати ребуси і загальний принцип цих загадок відомий усім: у наборі малюнків, букв та знаків зашифроване слово або фраза, яку необхідно розгадати. Однак існує декілька основних принципів та правил стосовно того як розгадувати ребуси:

  1. Назви всіх предметів, що зображені у ребусі, читаються тільки в називному відмінку (за винятком зашифрованих фраз).
  2. умовний знак "кома" в ребусі позначає букви, які необхідно відкинути від слова. Якщо кома стоїть ліворуч від малюнка, то це значить, що від його назви необхідно відкинути першу букву (ліворуч від рисунку кому часто зображують перевернутою у верхньому кутку), якщо праворуч від малюнку — то останню. Якщо стоять дві коми, то відповідно відкидають дві літери і т. д.
  3. Якщо предмети чи літери зображені один в одному, то їх назви читаються з додаванням прийменника «в» або «у» (w, we).
  4. Якщо якась літера складається з іншої літери (багато разів повтореної), то читають з додаванням прийменника «з» (z, ze).
  5. Якщо за якоюсь буквою чи предметом знаходиться інша буква чи предмет, то читати необхідно з додаванням прийменника «за» (za).
  6. Якщо одна фігура чи літера зображена під іншою, то читати необхідно з додаванням прийменників “на”, “над”, “під” (“na","pod").
  7. Якщо по якій-небудь літері написана інша, то читають з додаванням прийменника «по» (na, po).
  8. Якщо зображено предмет, а біля нього (чи на ньому) написана, а потім закреслена літера, то це значить, що цю літеру необхідно виключити зі слова, зашифрованого малюнком. Якщо ж над закресленою літерою знаходиться інша, то це значить, що потрібно нею замінити закреслену. Теж саме роблять, коли між двома літерами стоїть знак рівності чи перехідні стрілочки. Закреслені (замінені) літери зазвичай використовують для виключення (заміни) їх із (у) середині слова.
  9. Якщо закреслена літера(и) стоїть як незалежна фігура, то її потрібно читати з додаванням частки «не» (nie).
  10. Якщо поряд з малюнком (чи над ним, чи під ним) стоять цифри, то це значить, що літери закодованого зображенням слова читаються в тому порядку, який вказаний цифрами. Також вони вказують на те, чи всі літери слова потрібно читати, чи ні. Закреслені (відсутні) цифри вказують на відсутність певних літер.

Як розгадувати ребуси

Польський словничок:

rebus - ребус

łamigłówka - головоломка

szarada - шарада

zagadka - загадка

krzyżówka - кросворд

Простий рівень - польські ребуси для дітей

Почнемо з найлегших ребусів. У Польщі їх зможуть розгадати навіть дошкільнята. А чи зможете ви? ;)

Підказка: у простому рівні в картинках закодоване одне слово (окрім ребусу №1).

Примітка. Відповіді шукайте наприкінці статті.

№1

польські ребуси

джерело: zapytaj.onet.pl

№2

ребуси для дітей полською мовою

джерело: maluchwdomu.pl

№3

дитячі ребуси польською мовою

джерело: maluchwdomu.pl

№4

дитячі ребуси польська мова

джерело: maluchwdomu.pl

Середній рівень - ребуси польською мовою

Якщо простий рівень виявився для вас простішим простого - сміло рушайте далі :) Попереду складніші ребуси, у Польщі такі головоломки розв'язують у молодших класах. А ви впораєтеся?

Підказка: у середньому рівні в картинках закодоване словосполучення.

Примітка. Відповіді шукайте наприкінці статті.

№1

польські ребуси

джерело: cauchy.pl

№2

польські ребуси

джерело: cauchy.pl

№3

польські ребуси

джерело: cauchy.pl

№4

польські ребуси

джерело: cauchy.pl

№5

польські ребуси

джерело: cauchy.pl

№6

польські ребуси

джерело: cauchy.pl

Складний рівень - польські ребуси для дорослих

То як, впоралися із ребусами для школярів? Тоді пора переходити до чогось серйознішого. Наступні ребуси складно розгадати навіть "майстрам по розгадуванню ребусів". Не кожен поляк зможе знайти правильний ключик до цих головоломок. А ви зможете? 

Підказка: у складному рівні в картинках закодована ціла фраза.

Примітка. Відповіді шукайте наприкінці статті.

№1

польські ребуси для дорослих

джерело: wyborcza.pl

№2

польські ребуси для дорослих

джерело: wyborcza.pl

№3

польські ребуси для дорослих

джерело: wyborcza.pl

№4

польські ребуси для дорослих

джерело: wyborcza.pl

№5

польські ребуси для дорослих

джерело: wyborcza.pl

Відповіді - розгадки ребусів польською мовою

Відповіді - розгадки ребусів польською мовою

Читайте також:

"Kaki - to owoc", або тонкощі польської мови

Польський сленг

Привітання, побажання та компліменти польською мовою

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах