Популярні бренди, які пішли з польського ринку під час пандемії

18 Лютого 2021
покупки в польщі під час карантину 2021

Сильна конкуренція, активний розвиток онлайн-шопінгу та глобальна зміна стратегії продажів похитнули позиції відомих іноземних брендів на польському ринку торгівлі. Для деяких марок одягу та взуття “останньою краплею” стала пандемія коронавірусу та суворі карантинні обмеження. Утримувати великоповерхневі магазини у закритих через карантин торгових центрах багатьом підприємцям стало зовсім невигідно. Тому бренди один за одним стали оголошувати про закриття своїх стаціонарних точок продажу в польських містах.

Однією з перших таке нелегке рішення прийняла мережа взуттєвих магазинів Salamander. На початку грудня 2020 року німецька марка оголосила про те, що до березня 2021 року повністю покине польський ринок. Нагадаємо, бренд почав обслуговувати своїх клієнтів у Польщі ще в 2003 році. До цього часу Salamander вдалось відкрити та розвинути 7 власних взуттєвих салонів.

Загалом, за останні кілька років з польських торгових центрів зникло понад 20 відомих у Європі брендів одягу, взуття та аксесуарів. Кожна марка мала свої причини припинити діяльність в цій країні. Пропонуємо ознайомитись зі списком найбільш популярних мереж, стаціонарні магазини яких невдовзі стануть або вже є недоступними у Польщі. 

шопінг в польщі магазини e-shopy.org

Які популярні бренди закрили свої магазини в Польщі через коронакризу

Разом з активним будівництвом у Польщі великих торгових центрів, на місцевий ринок вийшло чимало відомих іноземних брендів одягу, взуття, дитячих товарів тощо. Переважно вони вели діяльність тут через власні філії або зовнішніх дистриб'юторів, пише businessinsider.com.pl

Та боротьба за польського споживача не завжди давалась іноземним виробникам легко. За останні роки конкуренція сильно зросла. Частину ринку захопив онлайн-шопінг, який став особливо популярним під час карантину. Як ми пам’ятаємо, весною 2020 року стаціонарні магазини у торгових центрах були закриті понад 1,5 місяця. Після відкриття рівень продажів таки не вдалось підняти до показників за минулий рік. В листопаді того ж року торгові центри знову закрились, а повноцінно відновили свою роботи лише на початку лютого 2021 року. Це не могло не вплинути на фінансову ситуацію багатьох марок. Далі розповімо вам про тих, хто під впливом коронакризи вирішив трансформувати свій торговельний бізнес у Польщі або ж зовсім вийшов з місцевого ринку. 

Camaieu

Французька мережа магазинів жіночого одягу Camaieu закрила всі свої 25 магазинів в Польщі, а також інтернет-магазин одразу після весного локдауну. На це рішення безпосередньо вплинула пандемія коронавірусу. Тим не менш, фірма мала багато проблем і до коронакризи. Восени 2019 року мережа напрацювала план трансформації, згідно з яким вирішила зупинитись на розвитку у Франції та французькомовних країнах. Всі інші 125 магазинів поза цією зоною вирішили закрити. 

магазини одягу в польщіstockoutletbrand.com

Kazar

Частину своїх фірмових магазинів у декількох торгових центрах планує закрити польський бренд взуття та шкіряної галантереї Kazar. Про це на початку лютого повідомив президент компанії Артур Казенко. За його словами, перший магазин у варшавській Променаді вже закрито через “непорозуміння з власником торгового центру”. Попри нестабільну фінансову ситуацію, марка не планує повністю ліквідувати свій бізнес у Польщі.

Ще навесні 2020 року Казенко стверджував, що торгові центри втрачають свою привабливість для клієнтів через коронавірус. У травні минулого року, після розмороження економіки, свою роботу відновили 44 магазини мережі Казар. Разом з тим, досі залишаються закритими 16 салонів. 

“Рішення уряду про відкриття торгових центрів дуже здивувало галузь. Ми є учасниками експерименту, що має безпрецедентний масштаб. Мусимо розпочинати свою торговельну діяльність заново, але за зовсім інших умов”, - сказав в розмові з журналістами Onet Rano Артур Казенко. 

які бренди закрили магазини в польщі 2020kazar.com

Monnari

Італійський бренд жіночого одягу Monnari наприкінці січня розірвав 24 договори про оренду торговельних приміщень у шопінг-центрах Польщі. Це понад 13% від усієї площі, яку займають магазини мережі. Таке своє рішення у компанії пояснили соціально-економічними наслідками пандемії коронавірусу. 

“Три локдауни, різке зниження кількості відвідувачів торгових центрів у періоди відкриття, зростаюча популярність онлайн-шопінгу, атмосфера постійної загрози для здоров’я стали причиною того, що торговельні галереї перестали приваблювати клієнтів. Це підтверджує і тривалий тренд на зниження кількості відвідувачів наших салонів у ТЦ Польщі впродовж 2020 року”, - поінформували представники мережі Monnari. 

Компанія заявила, що залишається відкритою до перемовин, але на умовах, які є пристосованими до теперішньої ринкової ситуації. На думку представників бренду, єдина умова виживання роздрібних продавців за сучасних економічних умов - це пов’язання орендної плати з оборотом орендаря. 

жіночий одяг в польщі магазини онлайнretailnet.pl

Promod

Про закриття всіх своїх магазинів у Польщі наприкінці 2020 року повідомив ще один жіночий бренд одягу - французький Promod. Зараз марка є власником 15 магазинів по всій Польщі. Частину торгових точок закрили ще в листопаді 2020 року, а останні магазини зникнуть з торгових центрів до кінця цього року. 

У тих польських салонах Promod, які все ще працюють, триває розпродаж товару. Одяг із актуальних колекції можна придбати зі знижкою до 50%, а з попередніх - навіть на 70% дешевше. За інформацією порталу Money.pl, фірма покидає польський ринок, тому що хоче сфокусуватись на розвитку у Франції. Ймовірно, для польських споживачів працюватиме інтернет-магазин мережі, адже такий формат шопінгу зараз є більш актуальним.

шопінг в польських торгових центрах 2021bzh.life

Крім цих марок, з різних причин за останні роки в Польщі припинили існувати магазини таких відомих брендів: 

  • Aldo
  • Burberry
  • Centro
  • Cubus
  • Marks & Spencer 
  • Mexx
  • Mothercare
  • S Oliver
  • Springfield
  • Zarina

Тим не менш, у серпні 2020 році на польський ринок увійшла ірландська торгова марка одягу, взуття та аксесуарів Primark. Перший магазин мережі з’явився у варшавському торговому центрі Галерія Млоціни (Galeria Młociny). Крамниця займає два поверхи і пропонує товари не лише для жінок та чоловіків, але й дітей. За планом, другий магазин Primark вже цього року відкриється у познанському торговому центрі Posnania. 

⇒ Читайте також:

IKEA відкриває свій перший стаціонарний магазин в Україні. Дата і місце

Amazon запускає польську версію онлайн-магазину

Офіційні вихідні, довгі вікенди та неторгові неділі в Польщі у 2021 році

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах