Власники торгових центрів хочуть подати до суду через локдаун в Польщі

21 Січня 2021
карантинні обмеження в польщі 2021

До бунту підприємців, що розпочався у Польщі разом з новим роком, приєднують власники торгових центрів. На їхню думку, продовження карантинних обмежень в країні має сумнівні юридичні підстави, а отже підприємці повинні дати своєрідну правову відсіч державі. Відтак, Польська Рада Торгових Центрів - об’єднання власників торговельного бізнесу в Польщі - готується подати судовий позов на Державну Скарбницю через “неконституційні та дискримінаційні норми, що регулюють принципи діяльності підприємств під час пандемії”. 

⇒ В ЄС хочуть запровадити спеціальні паспорти вакцинації від Covid-19: Польща виступає “за”

акції і знижки в польських магазинах 2021i.iplsc.com

Польський торгівельний бізнес планує судитись із державою через локдаун

Посилаючись на правовий аналіз ситуації, проведений юридичною фірмою Dentons, польські бізнесмени стверджують, що мають серйозні підстави подавати і індивідуальні, і групові судові позови на державу, пише видання wiadomoscihandlowe.pl.

“Розпорядження уряду, які зараз діють в Польщі, серйозно порушують не лише національний правовий порядок, але й міжнародні угоди про охорону взаємних інвестицій, такі як Bilateral Investment Treaty (Двосторонній інвестиційний договір - ред.)”, - стверджують юристи. 

Для спільного обговорення подальших дій Польська Рада Торгових Центрів організувала 20 січня зустріч, у якій взяло участь понад сто представників та власників торгових центрів з усієї Польщі. 

“Тривале обмеження діяльності торгових центрів під час пандемії призвело до того, що за 2020 рік і орендарі, і орендодавці торговельних площ залишились без значної частини прибутку. За приблизними підрахунками, загальна сума, яку підприємці з цієї сфери втратили через 15 тижнів карантину, становить близько 30 млрд злотих. В результаті трьох локдаунів доходи орендарів будуть нижчими на 5 млрд злотих, тобто приблизно на 45% від їхньої річної вартості”, - стверджують представники Польської Ради Торгових Центрів.

В організації вважають розпорядження уряду контроверсійними, адже в теперішній формі вони зводяться до підтримки однієї групи підприємців, тобто орендарів, за рахунок іншої групи - орендодавців. Йдеться, зокрема, про ст. 15 Закону про боротьбу із Covid-19 у Польщі. 

“Порушення ковідним законодавством конституційно гарантованої рівності перед законом, свободи економічної діяльності, захисту прав власності, за відсутності адекватної до завданих збитків підтримки, може спричинити подання позовів проти Державної Скарбниці Польщі”, - погрожують представники ПРТЦ. 

карантинні обмеження в польщі 2021

Збунтувавшись проти тривалих карантинних обмежень, власники торгових центрів у Польщі вирішили передати уряду країни чіткий сигнал: його поточні (і минулорічні) дії, пов’язані з реагуванням на коронавірус, можуть закінчитися для Скарбниці виплатами потенційно великих грошових відшкодувань.

“Сектор торгових центрів очікує, що до суб'єктів господарювання, які працюють на польському ринку, будуть ставитись однаково. Незрозуміло, чому магазини та торгові точки, розташовані за межами торгових центрів, можуть вільно працювати”, - зазначили в Раді. 

Наостанок представники організації вважають несправедливим хаотичне та непередбачуване введення карантинних заборон на діяльність торгових центрів, зважаючи на всі ті величезні зусилля, які сфера торгівлі робить для дотримання санітарних вимог та безпеки відвідувачів.

“З точки зору епідеміологічної ситуації в країні, важко знайти реальне обґрунтування чому деякі сфери бізнесу можуть працювати без жодних обмежень, а інші ні. Це дискримінація суб’єктів господарювання за місцем та видом діяльності. На даний момент і внутрішнє, і міжнародне право дають нам реальні підстави для подання позовів про відшкодування збитків”, - підсумували представники Польської Ради Торгових Центрів.

Нагадаємо, через бунт підприємців польський уряд ще раніше задумався над тим, щоб з 1 лютого дозволити усім магазинам у торгових центрах Польщі приймати покупців.

⇒ Читайте також:

На півдні Польщі відкриється ще один магазин марки Primark

Офіційні вихідні, довгі вікенди та неторгові неділі в Польщі у 2021 році

Скільки заробляють продавці-касири польських супермаркетів станом на 2020 рік

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах