Як вивчити польську мову: 10 простих кроків

12 Березня 2019
Як вивчити польську мову

У кожного є власний підхід до вивчення іноземної мови: хтось записується на спеціальні курси, хтось намагається вчитися самостійно, штудіює підручники та онлайн-уроки в Інтернеті, хтось просто потрапляє в іншомовне середовище і чекає, коли мова засвоється і “приживеться” сама по собі.

Але якщо вивчення мови ніяк не вдається належним чином, а мозок наче буксує перед незнайомими фразами та словами, тоді ось вам 10 простих і корисних порад, які допоможуть зрушити з “мертвої точки” і легко вивчити польську мову.

За цим алгоритмом можна вчити не тільки польську, а й будь-яку іншу іноземну мову: 10 простих кроків допоможуть засвоїти вам все необхідне - лексику, граматику, вимову і орфографію. І вже скоро ви зможете, слухати, говорити і писати іноземною без жодних труднощів!

Крок 1. Розуміння основних принципів польської мови 

На самому початку вивчення іноземної потрібно зрозуміти основні її принципи функціонування. Наприклад, польська мова, як і українська є флексійною, а це означає, що закінчення у словах змінюються в залежності від роду (чоловічий, жіночий, середній) та часу (минулий, теперішній, майбутній). 

Як вивчити польську мову

Необхідно засвоїти польський алфавіт - основу основ - та зрозуміти, як читається кожна літера та буквосполучення, яка їхня вимова. Адже не завжди ми читаємо так, як пишемо і пишемо так, як чуємо. Кожна літера має свій звук.

     ⇒ Детальніше про це: Польська мова

Крок 2: Підручник з граматики польської мови з вправами та ключами

Граматика є основою мови і не розуміючи її ви просто не зможете використовувати мову для спілкування, більше того, навіть володіючи достатнім словниковим запасом, без знання граматики ви просто не зрозумієте свого співрозмовника. 

Адже як зрозуміти, що фраза “Byłem w sklepie” перекладається як “Я був в магазині”, а не “Вона буде в магазині” чи “Ти в магазині”? Тільки форма дієслова “Byłem” вказує нам на минулий час і першу особу однини - я. Без граматики ми цього просто б не зрозуміли.

Як вивчити польську мову

     ⇒ Детальніше про підручники з польської мови тут: Самовчитель польської мови

Крок 3. Прослуховування аудіо польською мовою 

Спочатку сприймати іноземну мову на слух буває дуже важко. Здається, ніби не розумієш ні слова і вихоплюєш лише поодинокі знайомі слова. Але згодом починаєш “втягуватися” в процес і стає навіть цікаво. Слухати можна що завгодно: від польського радіо та пісень до новин, радіоп’єс чи аудіокниг.

Як вивчити польську мову

Все що вам потрібно для успіху - це систематичне прослуховування аудіо польською мовою, бодай по півгодини щодня.

     ⇒ Корисні посилання для прослуховування аудіо польською мовою: 

Аудіокниги польською мовою

Польське радіо онлайн

Топ-10 польських каверів на відомі світові хіти

10 польських пісень, які “взірвали” Інтернет

10 популярних колядок в Польщі

Крок 4. Перегляд польських фільмів та серіалів

Перегляд польських фільмів та серіалів дозволяє не лише вивчити нові слова, а й зрозуміти їх правильну вимову, інтонацію, наголос, приклади вживання в розмові. Здобути хороші знання польської мови за допомогою фільмів та серіалів цілком реально, а сам процес буде цікавим, веселим і до того ж пізнавальним. 

Як вивчити польську мову

Переглядаючи польські фільми мовою оригіналу ви, так би мовити, вбиваєте одразу двох зайців: і мову вивчаєте, і ближче знайомитеся з польським кінематографом. А сам процес при цьому буде цікавим та корисним.

     ⇒ Вам буде цікаво:

8 сучасних польських фільмів, які допоможуть краще вивчити мову

10 найкращих польських романтичних комедій

10 польських фільмів, які варто подивитись

7 польських серіалів, які варто переглянути

Топ-10 культових польських мультфільмів

Крок 5. Збагачення власного словникового запасу з польської мови

Постійно збагачуйте власний словниковий запас: для зручності можна навіть завести словничок чи вести примітки на смартфоні - сьогодні для цього є безліч спеціальних додатків.

Запам’ятовуйте нові слова за допомогою карточок чи картинок, виписуйте цілі словосполучення, фразеологізми та прислів’я. Словом, збагачуйте свою мову і не забувайте повторювати пройдений матеріал.

     ⇒ У нас на сайті ви знайдете:

200 базових та найпопулярніших дієслів у польській мові

200 БАЗОВИХ ТА НАЙПОПУЛЯРНІШИХ ДІЄСЛІВ У ПОЛЬСЬКІЙ МОВІ

ПОЛЬСЬКІ ПРИКМЕТНИКИ

200 БАЗОВИХ І НАЙПОШИРЕНІШИХ ПРИКМЕТНИКІВ У ПОЛЬСЬКІЙ МОВІ

200 базових та найпоширеніших прислівників у польській мові

200 БАЗОВИХ ТА НАЙПОШИРЕНІШИХ ПРИСЛІВНИКІВ У ПОЛЬСЬКІЙ МОВІ

Крок 6. Читання книг польською мовою

Як і у випадку з прослуховуванням аудіо та переглядами фільмів іноземною мовою, читання книг на початку теж може видатися непосильним тягарем. Незрозумілі слова, дивні речення і повна неясність написаного. Але старт завжди важкий. 

Підкреслюйте незнайомі слова, запам’ятовуйте їх переклад, перекладайте прочитане і навіть пробуйте читати вголос. Усе це покращить ваші знання польської мови і поглибить словниковий запас. 

Як вивчити польську мову

Завдяки читанню ви: 

  • наглядно побачите написання та прочитання іноземних слів, порядок їх вживання в реченні; 
  • познайомитеся з граматикою “в дії”;
  • закріпите отримані знання на практиці.

     ⇒ Вам буде цікаво: 10 популярних книг польських авторів, які варто прочитати

Крок 7. Самостійний переклад з польської мови на українську і навпаки

Вивчаючи будь-яку іноземну ми завжди перекладаємо незнайомі слова та речення на рідну мову - тільки так ми зможемо їх зрозуміти та сприйняти. Хоча вважається, що вільне володіння іноземною - це коли нам не потрібно формувати в голові речення рідною мовою і перекладати на іноземну в спілкуванні і навпаки - не перекладати почуте іноземною на рідну мову, для того, аби зрозуміти зміст сказаного.

Розуміти мову без її перекладу на рідну - це ідеал, до якого потрібно вчитися і вчитися. Але аби його досягти на початках переклад просто необхідний. Спробуйте самостійно перекладати польські тексти на українську і навпаки - так ви не тільки закріпите знання мови, а й побачите де і які у вас прогалини: можливо, у вас недостатній словниковий запас, а може, маєте проблеми з граматикою.

Як вивчити польську мову

     ⇒ Читайте також: Польська мова на комп'ютері: перевірка правопису та комбінації клавіш для написання польських літер

Крок 8. Розвивайте своє мовлення

Розмовляти іноземною мовою спочатку буває дуже важко. Окрім недостатнього володіння мовою, сковує ще й психологічний страх: “А раптом я скажу щось не те”, “Моя вимова звучить неприродно і смішно”, “Достатньо мені відкрити рот і всі зрозуміють, що я просто дурень”. Але спробуйте відкинути усі свої страхи! Ще нікому не вдавалося робити щось ідеально одразу, тим більше розмовляти іноземною мовою.

Якщо соромитеся говорити у групі чи з іноземцями, спробуйте свої сили наодинці. Це може здатися смішно, але діалог із самим собою у голос додасть вам впевненості в собі і практики в вашому мовленні. 

Як вивчити польську мову

Намагайтеся якомога більше спілкуватися з носіями мови, яку вчите, якщо є така можливість. Користуйтеся спеціальними онлайн-чатами, заведіть друзів-іноземців чи спілкуйтеся польською у своїй групі з вивчення іноземної. Ну, а якщо ви вже перебуваєте в Польщі, тоді спілкування польською для вас просто необхідність!

Крок 9. Самоконтроль

Можна скільки завгодно дивитися фільми польською мовою і заучувати нові слова, але це не дасть жодного результату, якщо ви не будете здійснювати самоконтроль. Це можуть бути вправи у підручнику, те ж таки самостійне мовлення та переклад текстів тощо. 

Як вивчити польську мову

Намагайтеся щоразу, коли є нагода перевіряти свої знання і закріплювати нові досягнення. Тільки так ви не застрягнете на одному місці і зможете рухатися вперед до освоєння польської мови.

Крок 10. Мотивація! 

Без належної мотивації у вас навряд чи щось вийде. Тільки мотивація є рушійною силою, причому не тільки в навчанні, а й використанні іноземної мови. Ви повинні чітко зрозуміти, навіщо ви взялися за цю справу: можливо, знання польської потрібне вам для кар’єрного росту? Чи ви хочете поїхати в Польщу на навчання/роботу/в подорож? А може, вам просто подобається ці мова і ви понад усе хотіли б її розуміти?

Якою б не була ваша мотивація, головне, щоб вона була. І тоді ви не закинете розпочате на півдорозі і не опустите руки, коли процес навчання буде видаватися занадто складним. Адже немає нічого неможливого!

 Як вивчити польську мову

• Читайте також:

Польська мова

Самовчитель польської мови

"Kaki - to owoc", або тонкощі польської мови

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах