Кабмін виділив кошти на реконструкцію трьох КПП на кордоні з Польщею

26 Березня 2021
пункти пропуску на кордоні з польщею

В Україні знову заговорили про реконструкцію пунктів перетину кордону з Польщею. Так, 24 березня Кабінет Міністрів затвердив план заходів з облаштування пріоритетних пунктів пропуску на 2021-2023 роки. Розпорядження передбачає модернізацію 25-ти дійсних КПП на різних ділянках українського кордону та будівництво 10-ти нових. 

У плани українського уряду входить і довгоочікувана реконструкція трьох митних переходів у Львівській області. Йдеться про КПП Рава-Руська-Гребенне, Шегині-Медика та Краковець-Корчова, на ремонт яких кілька років тому Польща виділила 25 млн євро в кредит. Саме ці пункти пропуску є найбільш популярними серед мандрівників як з України, так і з Польщі та Європи загалом. 

Які пункти пропуску з Польщею працюють сьогодні

Реконструкція пунктів пропуску на кордоні з Польщею

На модернізацію та ремонт пунктів пропуску Рава-Руська-Гребенне, Шегині-Медика та Краковець-Корчова український уряд виділив з бюджету 225 млн гривень, пише zaxid.net. Додатково також будуть залучені кошти, які польська сторона надала в кредит, а це 25 млн євро.  

Зараз відомо, що за 95,3 млн грн на КПП у Раві-Руській встановлять стаціонарну систему сканування легкових автомобілів, а також системи інтелектуального відеоконтролю та вагових комплексів для зважування вантажівок на в’їзді та виїзді. За 41 млн гривень, які в межах кредиту виділила Польща, планують збудувати пішохідну ділянку для перетину кордону. Це все хочуть реалізувати упродовж 2021-2022 років. 

Скан-систему також встановлять на пунктах пропуску в Краківці та Шегинях - на це Кабмін виділив ще по 65 млн грн бюджетних коштів.

Крім цього, за 69 млн гривень з державної скарбниці до 2023 року реконструюють сам КПП Краковець-Корчова, у тому числі встановлять там нову систему відеоконтролю та зважування. А за кошти з польського кредиту збудують спеціальні ділянки для легкових автомобілів та автобусів - на це планують витратити два роки та 137 млн гривень.

Впродовж 2021-2023 років Держмитниця та Міністерство фінансів України також будуть відповідальні за реконструкцію пункту пропуску в Шегинях. На це загалом піде понад 466 млн гривень кредитних коштів. 

ремонт пунктів пропуску на кордоні з польщеюtvoemisto.tv

Таким чином, загальна сума, необхідна для облаштування пріоритетних пунктів пропуску, становить 9,8 млрд грн. У 2021 році планують використати 613 млн грн, частина з яких – це кошти з польського кредиту. 

Крім цього, український уряд хоче збудувати на західному кордоні п’ять нових КПП.

“На сьогодні в нас є великі амбіції – хочемо збудувати на території Львівщини п’ять нових пунктів пропуску. Однак зреалізувати це без підтримки польських сусідів неможливо. Вони ж наголошують, щоб ми спершу завершили всі прийняті на себе зобов’язання по діючих пунктах. Тож фінансова підтримка з боку держави дуже важлива. Це значно пришвидшить роботи і наблизить нас до втілення наших задумів”, – зазначив у коментарі журналістам zaxid.net голова Львівської ОДА Максим Козицький.

Про облаштування на кордоні з Польщею п’яти нових пунктів пропуску вперше заговорив керівник Служби автомобільних доріг Львівщини Олег Береза. Наприкінці 2020 року у місцевих ЗМІ з'явилася інформація про ймовірне розташування майбутніх КПП. За планом, три пункти пропуску облаштують у Карпатському регіоні, а ще два – поблизу міста Белз, що на Червоноградщині.

Нагадаємо, у 2021 році має розпочатись будівництво нового автомобільного пункту пропуску на кордоні з Польщею Нижанковичі-Мальховіце Проектом займається польська сторона. 

⇒ Читайте також:

Євроколію Львів-Держкордон продовжать до Києва, - Криклій

Електронна черга в Краковці: на якому етапі перебуває проект?

Вакцинуватись і подорожувати без карантину: які щеплення “визнає” Євросоюз

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах