Робота в Польщі: у яких сферах економіки зараз є найбільше вакансій

14 Лютого 2022
вакансії роботи в польщі для українців 2022

У 2021 році на веб-сервісі OLX було опубліковано 1,4 мільйона унікальних пропозицій про роботу. Це приблизно на 40% більше, ніж рік тому, коли було опубліковано близько 1 млн вакансій. Водночас на сайті Pracuj.pl кількість оголошень про пошук працівників зросла на майже 80%: з 542,5 тис. до понад 974 тис. Останнім часом розширились можливості й для користувачів сервісу Praca.pl. У 2020 році там нараховувалось понад 422 тисячі вакансій, а у 2021 - вже понад 481 тисяча.

Торгівля та продаж, ІТ-сектор, обслуговування клієнтів - у цих сферах на шукачів роботи чекає найбільше оголошень. Значне збільшення пропозицій про роботу також зафіксували в онлайн-торгівлі, HR та логістиці, пише businessinsider.com.pl.

“Бачимо тенденцію до інтенсивного збільшення кількості вакансій. Вже у другому кварталі 2021 року зафіксували зростання на 29,6%. Ця динаміка не спадає. Зважаючи на зростання виробництва на 21% за останні два роки, це не здається дивним. Водночас демографічний розрив і відтік іноземних працівників під час пандемії все ще відчутний для польського ринку праці”, – коментує Катажина Лоренц, експерт ринку праці BCC.

⇒ Як знайти роботу в Польщі

як знайти роботу в польщі українцямhrgpraca.pl

У 2021 році на сайті Pracuj.pl найбільшу кількість вакансій опублікували роботодавці з таких сфер:

  • торгівля та продажі – понад 265 тисяч (27% від усіх пропозицій);
  • IT – понад 218 тисяч (22%);
  • обслуговування клієнтів – 145 тисяч (15%).

Минулого року сайт Praca.pl також зафіксував значне зростання кількості оголошень про пошук фахівців з ІТ - приблизно 85 тисяч (у 2020 році їх було лише 49,7 тис.). На наступних позиціях були такі сфери, як продаж, обслуговування клієнтів (70 тисяч вакансій) та фізична праця (44 тисячі вакансій). 

Схожі дані опублікував і популярний веб-сайт OLX. Там тризначний приріст вакансій відбувся в таких категоріях, як електронна комерція, HR та логістика. Суттєве зростання попиту також помітно у випадку спеціалістів зі сфери обслуговування клієнтів та продажів.

“Значна кількість нових пропозицій роботи у галузях, пов’язаних із торгівлею, збутом та обслуговуванням клієнтів, пов’язана з відновленням в 2021 році споживацького попиту. Додатковим фактором стала необхідність збільшення штату в багатьох компаніях. Це пов’язано зі зростанням відсотка працівників, які були змушені відправитись на карантин чи доглядати за дітьми під час дистанційного навчання в школах. Своєю чергою, ІТ динамічно розвивається, і значна кількість пропозицій для фахівців у цій галузі також свідчить про дефіцит потенційних кандидатів на роботу”, – аналізує головний економіст Федерації польських підприємців Лукаш Козловський. 

На польському ринку праці ще з 2018 року було дуже важко знайти потрібних кандидатів, зазначила Катажина Лоренц. На сьогодні портали є лише допоміжним фактором для набору кадрів та місцем для надсилання резюме. Набір персоналу активно проводиться через соціальні мережі та завдяки активності лояльних співробітників компаній. За словами експерта BCC, у найближчі місяці багато фірм буде робити перерахунок витрат і рентабельності своєї діяльності через законодавчі зміни та підвищення податків у Польщі. Про чіткі тенденції місцевого ринку праці зможемо говорити лише у другому та третьому кварталі 2022 року. 

⇒ Читайте також:

Скільки карт тимчасового перебування видали українцям у Польщі в 2021 році

Biedronka і Lidl підвищують зарплати та шукають нових працівників

Польща на третьому місці серед країн ЄС з найнижчим рівнем безробіття

Головне фото: gazetaprawna.pl

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах