Приєднуйтесь до нас у Facebook та будьте в курсі всіх оновлень.
Мені вже подобається VseTutPlПереглядаючи наш сайт, ви погоджуєтеся на використання cookie-файлів. Ми застосовуємо їх, щоб покращити якість сторінок, вони допомагають нам оцінити ваші потреби (допомагають в зборі статистики), а також допомагають нашим партнерам розміщувати правильний контент для вас з використанням нашого сервісу. Щоб дізнатися більше про Cookies, будь ласка, натисніть тут.
ПогоджуюсьСьогодні автомобіль вже давно перестав бути предметом розкоші і став вельми необхідною річчю. Мати власний транспортний засіб - це суттєво економити час на дорогу, отримувати високий рівень комфорту під час пересування і мати змогу в будь-який момент дістатись потрібного місця.
Люди, оцінивши переваги власного авто, все більше цікавляться його купівлею і, як наслідок, автомобільний ринок постійно росте. Зокрема, на сьогодні досить популярною і головне вигідною є купівля авто за кордоном. Як стверджують ті, хто вже мав досвід таких покупок, - купуючи авто за кордоном, зекономити можна більше 2000 євро, аніж заплатити за аналогічну модель в Україні.
Найбільш популярним серед українців є польський авторинок - автомобілів з польськими номерами на українських дорогах з кожним роком стає все більше. Однак часто суттєвою перешкодою при купівлі авто з-за кордону стає занадто високе мито, через що потенційні покупці змушені відмовлятися від ідеї купівлі автомобіля на території іншої держави.
Але є й хороші новини для усіх автолюбителів - нещодавно Верховна Рада України зареєструвала новий законопроект № 8208 від 28.03.2018 "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо стимулювання розвитку ринку транспортних засобів", який передбачає введення єдиного митного збору в розмірі 500 євро для нових та вживаних автівок, яким виповнилося не більше десяти років.
Згідно з чинним законодавством України, всі транспортні засоби, ввезені на територію нашої держави, повинні в обов'язковому порядку пройти процедуру митного оформлення, тобто розмитнення. На сьогодні, однак, розрахунок розмитнення різних авто залежить від багатьох чинників. Наприклад, мито на новий чи б/у автомобіль буде іншим. Так само на розмір мита впливають вік транспортного засобу, тип та об'єм двигуна, вартість авто за кордоном.
Зверніть увагу! З 1 січня 2018 року на митну територію України пропускають тільки ті транспортні засоби, що відповідають встановленим екологічним нормам не нижче за Євро-6 (в Європі даний стандарт введено з 2014 року). Крім того, одна людина не може ввезти більше одного автомобіля протягом року і продавати його протягом ще одного року.
При розмитненні автомобіля, купленого на території іншої держави, необхідно здійснити наступні обов'язкові платежі:
Згідно з Законом «Митний тариф України» ввізне мито становить 10% від суми митної вартості автомобіля. Виняток становлять автобуси з дизельними моторами об’ємом двигуна понад 5 л, що використовуються для перевезення понад 10 осіб (ввізне мито становить 20%), електромобілі (ввізне мито становить 0%) і нові легкові авто з об’ємом двигуна більше за 3 л (ввізне мито становить 5%).
Для різних типів автомобілів акцизний збір нараховується по-своєму, і залежить від типу транспортного засобу, об’єму та типу двигуна (дизельний або бензиновий) і віку автомобіля.
ПДВ становить 20% від загальної суми митного платежу, акцизного збору та ввізного мита.
На днях у Верховні Раді України зареєстрували новий законопроект № 8208 від 28.03.2018 "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо стимулювання розвитку ринку транспортних засобів", розроблений народними депутати від УКРОПу (Українського об’єднання патріотів).
Законопроект має на меті створення передумов для зменшення вартості імпортних легкових автомобілів (як нових, так і б/у), а також збільшення їх доступності для придбання громадянами України.
Відповідно до цього законопроекту, пропонується внести зміни до Податкового кодексу України та Митного тарифу України, встановленого Законом України "Про Митний тариф України". Внаслідок прийняття Закону громадяни України можуть бути звільнені від сплати податку на додану вартість, акцизного податку при здійсненні операцій із ввезення на митну територію України та реалізації на митній території України транспортних засобів особистого користування.
Натомість буде встановлена ставка ввізного мита на імпортовані легкові автомобілі у вигляді фіксованого платежу в розмірі 500 євро.
Вказані звільнення від оподаткування та єдина ставка ввізного мита в розмірі 500 євро будуть застосовуватись до транспортних засобів особистого користування з іноземною реєстрацією, що знаходяться на митній території України з перевищенням строку тимчасового ввезення на митну територію України, протягом 3 місяців з дня набрання чинності цим Законом.
Передбачається, що втрати від недонадходження акцизного податку та податку на додану вартість будуть компенсовані за рахунок збільшення обсягів ввезення автомобілів, та відповідно збільшення надходжень від сплати ввізного мита.
Отже, законопроект передбачає:
Зверніть увагу! Введення єдиного мита в розмірі 500 євро у разі прийняття даного законопроекту буде діяти тимчасово, а саме до 31 грудня 2019 року.
Із повним текстом законопроекту ви можете ознайомитися ТУТ:
На даний момент Верховна Рада України вже зареєструвала Законопрект під час 8 сесії VIII скликання, тож наразі він опрацьовується в комітеті. Закон набуде чинності в разі його прийняття ВРУ. В такому випадку спрощені умови імпорту авто будуть діяти до 31 грудня 2019 року.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Оновлення від 20 червня 2018: Верховна Рада не прийняла законопроект про розмитнення авто на єврономерах. Законопроект підтримала недостатня кількість депутатів ВРУ. Як наслідок, законопроект не буде включено до порядку денного для подальшого розгляду.
Читайте також:
Рада ЄС та Європейський парламент погодили правила онлайн-подання заявок на шенгенські візи та використання цифрових віз замість паспортних вклейок.
Міністерство цифровізації Польщі запровадило рішення, що дозволить українським біженцям підтвердити особу та статус своїх дітей у Польщі за допомогою цифрового документа Diia.pl.
Страхування цивільної відповідальності в Польщі довго опиралося інфляції, однак ця тенденція змінюється. Компанії, що пропонують польським водіям поліси автострахування, помітно підвищують ціни.
У Львові презентували концепцію розвитку місцевого залізничного хабу, що допоможе інтегруватися країні в європейську транспортну інфраструктуру. Це, своєю чергою, покращить безпеку, швидкість та комфорт пасажирських перевезень.
Укртрансбезпека спільно з Державною митною службою змінюють правила використання сервісу єЧерга. Відтепер через внесення неправдивих даних запис у черзі на перетин кордону буде скасовано.
Управління залізничного транспорту Польщі видало залізничній компанії Stowarzyszenie Kolejowych Przewozów Lokalnych дозвіл на запуск міжнародних поїздів сполученням Варшава – Гребенне – Рава-Руська.
Коментарі