Верховна Рада не прийняла законопроект про розмитнення авто на єврономерах

20 Червня 2018
розмитнення авто з Польщі

Купівля авто за кордоном сьогодні є досить популярною серед наших співвітчизників. Як стверджують ті, хто вже мав досвід таких покупок, - купуючи авто  за кордоном, зекономити можна більше 2 тисяч євро, аніж заплатити за аналогічну модель в Україні.

Зокрема, найбільш популярним серед українців є польський авторинок - автомобілів з польськими номерами на українських дорогах з кожним роком стає все більше.  Однак часто суттєвою перешкодою при купівлі авто з-за кордону стає занадто високе мито, через що потенційні покупці змушені відмовлятися від ідеї купівлі автомобіля на території іншої держави.

Згідно з чинним законодавством України, всі транспортні засоби, ввезені на територію нашої держави, повинні в обов'язковому порядку пройти процедуру митного оформлення, тобто розмитнення. На сьогодні, однак, розрахунок розмитнення різних авто залежить від багатьох чинників. Наприклад, мито на новий чи б/у автомобіль буде іншим. Так само на розмір мита впливають вік транспортного засобу, тип та об'єм двигуна, вартість авто за кордоном тощо.

розмитнення авто

Нещодавно у всіх атолюбителів з'явилася надія, що відтепер розмитнення авто буде коштувати менше. Так, у квітні Верховна Рада України зареєструвала нові законопроекти № 8487 і № 8488, згідно з якими мало б відбутися зменшення вартості митного оформлення авто і створення правових і економічних умов для реєстрації уже ввезених в Україну автомобілів.

Що мав би передбачати новий закон про розмитнення авто?

Відповідно до нових законопроектів, акцизний податок для ввезених в Україну авто мав бути змінений. Базові ставки акцизного податку, згідно з законопроектом, пропонувалось зробити фіксованими у розмірі:

  • 50 євро - для авто з бензиновим двигуном;
  • 75 євро - для авто на дизелі.

Це мали б бути базові ставки, до яких ще додаються так звані коефіцієнти: розмір акцизного податку, який треба буде сплатити, дорівнюватиме базовій ставці, помноженій на коефіцієнт двигуна та коефіцієнт віку. Що це означало? Показник об'єму двигуна повинен був ділитися на 1000. А коефіцієнт віку дорівнював кількості повних календарних років транспортного засобу.

Формула обчислення повинна була виглядати так: 

Базова ставка х Коефіцієнт двигуна х Коефіцієнт віку = Сума акцизного податку

розмитнення авто

Наприклад, щоб розрахувати акцизний податок для авто з бензиновим двигуном, необхідно було б провести нескладний розрахунок:

об’єм двигуна: 2000 см3, рік випуску авто: 2012 (повних 5 років)

50 (євро) х 2 (2000 см3/1000) х 5 (років) = 500 євро

Як бачимо, акцизний податок з авто, розрахований за запропонованою формулою, є значно меншим за той, що діє сьогодні.

Читайте також: Розмитнення будь-якого авто за 500 євро: Верховна Рада України зареєструвала новий законопроект

Депутати не прийняли нові законопроекти про розмитнення авто 

На жаль, обидва законопроекти (№ 8487 і № 8488) підтримала недостатня кількість депутатів ВРУ. Як наслідок, законопроекти не будуть включені до порядку денного для подальшого розгляду. 

розмитнення авто

Так, законопроект №8487 про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування акцизним податком легкових транспортних засобів підтримали всього 212 народних депутатів. За законопроект №8488 про внесення змін у Митний кодекс України та деякі законодавчі акти України щодо ввезення транспортних засобів на митну територію України проголосували 216 парламентаріїв.

Нагадаємо, що для подальшого розгляду будь-який законопроект повинен набрати мінімально 226 голосів.

Читайте також:

Авто з Польщі

Вживані авто в Польщі: ціни та популярні моделі

Все більше людей купують авто в Польщі. Рейтинг найпопулярніших авто. Інфографіка

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах