14 Травня 2021
Трудові мігранти з України зіштовхнулись в Польщі з бюрократичною перешкодою, через яку вони не мають змоги вакцинуватись проти Covid-19. Такою перешкодою стала відсутність в іноземного громадянина ідентифікаційного номера PESEL.
З наближенням сезону польових робіт польські працедавці сподіваються на державну програму вакцинації на робочих місцях, адже в її межах свою дозу щеплення зможуть отримати навіть ті особи, в яких немає номера PESEL. Проте, не кожна польська фірма готова проводити на своїх теренах кампанію з вакцинації.
thepoint.rabota.ua
Вакцинація проти коронавірусу в Польщі для українських робітників
Традиційно польський ринок праці найбільш гостро відчуває потребу в робочих руках саме в літню пору. І хоч позаду кільканадцять важких для економіки країни місяців, все ж роботу в Польщі знаходить чимало українських трудових мігрантів. Їх особливо активно шукають компанії з таких секторів економіки та бізнесу, як будівництво, транспорт, електронна комерція, логістика, обслуговування складів тощо, пише wprost.pl.
Через несприятливу епідеміологічну ситуацію польські роботодавці активно заохочують працівників до вакцинації. Та у випадку з українцями все залишається лише на словах. В межах урядової програми безкоштовної імунізації населення проти коронавірусу щеплення можуть отримати тільки ті працівники, які мають номер PESEL. Немає також можливості вакцинуватись комерційно, тож тим, у кого нема в Польщі ідентифікаційного номера, залишається просто чекати.
“В теорії людина, яка не має номера pesel, але може пред’явити будь-який український документ, що засвідчує особу, має отримати щеплення в Польщі. Але на практиці з цим виникають проблеми. Тому ми сподіваємось на програму вакцинації на робочих місцях, в межах якої щеплення зможуть отримати і працівники без ідентифікаційних номерів”, - пояснила Моніка Банись, речниця агенції з працевлаштування іноземців в Польщі Personnel Service.
Кампанія з вакцинації на роботі мала розпочатись в Польщі ще 10 травня, однак згодом дату запуску перенесли ще на 7 днів. Досі бажання організувати в межах своєї фірми пункт щеплення задекларувало 740 польських роботодавців.
“Згідно з документом FAQ, яке видало МОЗ Польщі, роботодавець може зареєструвати на вакцинацію всіх своїх постійних працівників та тимчасових працівників, незалежно від типу договору, який з особою підписано”, - наголосила Моніка Банись.
forbesimg.com
Представниця агенції Personnel Service також додала, що більшість українських трудових мігрантів та сезонних працівників працевлаштовані у великих компаніях, тож вони зможуть безперешкодно вакцинувати проти Covid-19 у Польщі.
Та як бути іноземцям, які працюють на невеликі фірми? Програма вакцинації в Україні проходить повільними темпами - першу дозу щеплення отримало 926,5 тисяч осіб, а обидві - 8 358 осіб (дані за 14 травня). Тож надії на те, що українські працівники приїдуть до Польщі вже вакцинованими, мізерні. Люди, які не отримали щеплення проти коронавірусу, становлять небезпеку для інших, а якщо на одній фірмі захворіє одна особа, то переведення на домашній карантин всіх невакцинованих працівників може серйозно підірвати роботу підприємства. Відтак, роботодавець змушений буде серйозно задуматись, перш ніж взяти на роботу невакцинованого працівника, в тому числі й іноземця.
Додамо, агенції з працевлаштування оцінюють, що зараз в Польщі перебуває близько мільйона трудових мігрантів. За даними Управління соціального страхування Польщі (ZUS), в квітні кількість зареєстрованих там іноземців становила 780,5 тисяч. 75% з них - громадяни України.
⇒ Читайте також:
Документи Tax Free в Польщі оформлятимуть лише в електронному форматі
Укрзалізниця відновлює міжнародні перевезення, а Wizz Air - рейси до Польщі
Українці бояться втратити роботу в Польщі. Де вони є найбільш затребуваними зараз
Коментарі