У Польщі запускають програму вакцинації на робочих місцях

22 Квітня 2021
вакцинація в польщі для українців

У співпраці з державними та приватними компаніями польський уряд готується запустити акцію щеплення проти Covid-19 на робочих місцях. Як наголосив під час прес-конференції міністр розвитку Ярослав Говін, кампанія стане ключовою умовою повноцінного функціонування польської економіки без жодних обмежень.

“Польща почала володіти такою кількістю вакцин, яка невдовзі дозволить кожному, хто виявить бажання, пройти щеплення проти Covid-19”, - наголосив урядовець.

Наразі відомо, що вакцинація у закладах праці має розпочатись у травні. Пілотний проект передбачає проведення імунізації на базі 8-ми фірм (4 державні та 4 приватні), пише businessinsider.com.pl.

“Зараз ми визначаємо, які саме фірми будуть першими. Одразу після закінчення пілотного проекту, близько 10 травня, щеплення розпочнуться у всіх інших компаніях, які відповідатимуть вимогам”, - пояснив Ярослав Говін. 

⇒ Вакцинуватись і подорожувати без карантину: які щеплення “визнає” Євросоюз

реєстрація на вакцинацію від ковіду в польщіrp.pl

За попереднім планом, держава фінансуватиме самі вакцини, а фірми візьмуть на себе всі витрати на організацію та функціонування пунктів щеплення. Урядовець наголосив, що такі пункти зможуть відкрити ті підприємства, які знайдуть щонайменше 500 охочих отримати свою дозу препарату. Говін передбачає, що невеликі компанії матимуть змогу об’єднати сили та провести імунізацію разом. 

Важливо те, що безкоштовну вакцину отримають не лише польські громадяни, але й іноземні працівники. Ярослав Говін запевнив, що в межах кампанії з вакцинації на робочих місцях, щеплення виконуватимуть не лише тим, хто підписав із роботодавцем трудову угоду (umowa o pracę), але й тим, хто працює за цивільно-правовими договорами, та навіть членам сімей усіх працівників. 

“Немає жодних переваг щодо галузі чи віку. Проводимо масову вакцинацію усіх охочих, зокрема і дорослих членів сімей працівників”, - наголосив міністр розвитку. 

Разом з тим, робітники не матимуть можливості вибирати препарат, який їм вводитимуть. Ймовірно, на робочих місцях використовуватимуть вакцини, які мають найдовший термін зберігання при звичайній температурі, або для яких потрібен лише холодний ланцюг 2-8 градусів. На підставі цієї інформації припускають, що уряд призначить вакцини компаній AstraZeneca та Johnson & Johnson.

⇒ ЄС представив “паспорт вакцинації” і назвав дату його запровадження

вакцинація від коронавірусу в польщі для іноземцівjhsph.edu

Як поінформував Ярослав Говін, невдовзі з’являться спеціальні зразки заявок на вакцинацію.

“Ми доопрацьовуємо деталі. Думаю, найпізніше на початку наступного тижня працедавці та робітники знатимуть їх. Ми проводили консультації зі всіма членами Ради суспільного діалогу, зокрема і з профспілками”, - додав чиновник. 

“Співпраця була і є зразковою. Ми не можемо скаржитися на процес консультацій - наші зауваження, у тому числі технічні, вже враховані або ще беруться до уваги. Ми діємо в спільних інтересах уряду, держави та роботодавців”, - наголосив Рафал Баняк, віце-президент організації Роботодавці Республіки Польщі.

⇒ Читайте також:

Послаблення карантину в Польщі: що зміниться з 26 квітня

Польський прем’єр пророкує кінець локдауну на межі травня-червня 2021 року

Чи підтримують поляки вакцинацію проти Covid-19. Опитування

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах