Дефіцитні професії в Польщі в 2020 році та регіони, де шукають працівників

21 Лютого 2020
які професії потребує польща в 2020 році

З року в рік Польща впевнено лідирує серед найбільш привабливих для українських заробітчан країн ЄС. За оцінками Національного банку Польщі, на території країни проживає і працює близько 900 тисяч трудових мігрантів з України. За п’ять останніх років польська економіка зросла на 11% і в цьому є велика заслуга працівників з України. Статистика за 2019 рік свідчить також про те, що українці працюють на кожній п’ятій польській фірмі. Разом з тим, через велику конкуренцію на міжнародному ринку праці, роботодавцям стає все важче знайти та прийняти на роботу кваліфікованого працівника-українця.

Так, в 2020 році підприємці в Польщі матимуть чималі труднощі із працевлаштуванням відповідних робітників, стверджують автори дослідження “Барометр професій”, яке проводили на замовлення Міністерства праці і соціальної політики Польщі. Дефіцитними - тобто такими, де відчувається серйозна нестача робочих рук - зараз є понад 30 професій. Серед найбільш затребуваних в Польщі спеціалістів опинились кухарі, пекарі, медсестри, перукарі та працівники будівельної сфери. Детальніше про те, які професії в яких регіонах є “голодними” на кваліфікований персонал в Польщі в 2020 році дізнаєтесь далі у нашій публікації.

затребувані професії в польщі 2020

⇒ Нова інфолінія для українців і прискорення видачі дозволів на роботу в Польщі в 2020 році

Найбільш затребувані професії в Польщі в 2020 році

Головне статистичне бюро Польщі оприлюднило втішну статистику - безробіття в країні утримується на низькому рівні, в той час, як показник працевлаштування систематично зростає з 2010 року. Згідно з результатами дослідження “Барометр професій”, цей тренд утримається і в 2020 році. Та попри низький рівень безробіття, польські роботодавці постійно стикаються з нестачею кваліфікованих працівників, особливо в декількох сферах. 

Загалом в 2020 році дефіцитною вважається 31 професія з семи основних галузей: будівельної, виробничої, транспортної, гастрономічної, медичної, фінансової та зі сфери послуг. 

Будівельна галузь

У сфері будівництва найбільше не вистачає бетонярів, арматурників, укладачів бруківки, теслярів, столярів, покрівельників, а також монтажників та механіків. 

Автори дослідження вважають, що причиною дефіциту працівників у цій галузі є важкі умови роботи, а також низький рівень оплати праці у порівнянні з високими вимогами до робітників. Так, будівельники повинні не лише мати хорошу фізичну підготовку, але й відповідний досвід та кваліфікацію. 

“Роботодавці побоюються довірити дороге обладнання недосвідченим людям”, - читаємо у звіті.

Крім цього, потенційним працівникам у будівельній сфері в Польщі часто пропонують саме неофіційне працевлаштування. Через це більшість поляків шукають аналогічну роботу закордоном, а польські роботодавці охоче приймають на їхні місця іноземців, зокрема українців. 

перелік професій в польщі в 2020 році

Як бачимо на карті, робітників зі сфери будівництва активно шукають у Вармінсько-Мазурському (Ольштин), Поморському (Ґданськ), Великопольському (Познань), Свентокшиському (Кельце) та Нижньосілезькому (Вроцлав) воєводствах Польщі. 

⇒ Єдина мінімальна зарплата в межах Євросоюзу: що каже Польща

Виробнича галузь

У цій галузі відчувається серйозна нестача операторів верстатів, зокрема деревообробних, а також столярів, зварювальників, електриків, електромеханіків та слюсарів. Серед причин дефіциту працівників виробничої сфери автори дослідження називають відсутність відповідної професійної кваліфікації у людей та закладів, де можна було б її отримати, а також нестачу свіжих кадрів. 

“Представники цих професій у Польщі - це часто старші люди та пенсіонери, які вже мають протипоказання до виконання такої роботи у зв’язку зі станом здоров’я”, - наголошується у звіті щодо результатів дослідження “Барометр професій”.

У сфері виробництва роботодавці дають собі раду із нестачею працівників, запрошуючи на роботу іноземців. Особливо охоче на них чекають у таких воєводствах: Підкарпатське, Люблінське, Малопольське, Вармінсько-Мазурське, Поморське, Західнопоморське (зварювальники) та Великопольське, Нижньосілезьке, Лодзинське (оператори верстатів). 

робота зварювальником в польщі

Транспортна галузь

У цій галузі є лише дві дефіцитні професії: водії автобусів та водії вантажних автомобілів і тягачів. Як зазначається в рапорті, попит на обидві групи працівників зростає з розвитком галузі.

Однак, від водіїв автобусів очікують відповідної кваліфікації. Навчання, натомість, є доволі дорогим, довготривалим та важким, про що свідчить низький рівень проходження відповідних іспитів. Роботодавці стараються, натомість, йти на зустріч працівникам і пропонують їм повне або часткове покриття витрат за проходження кваліфікаційних курсів. Та потенційних робітників відлякують умови роботи - ненормований робочий день, зокрема праця в нічний час та під час вихідних і свят. 

У порівнянні з водіями автобусів, дефіцит на водіїв вантажівок є значно більшим. Роботодавці шукають лише висококваліфікованих працівників з великим досвідом роботи, які готові до тривалої розлуки з сім’єю. Часто ця робота також передбачає фізичні навантаження, до того ж вимагає від кандидата знання іноземних мов. 

“Саме працівник бере на себе повну відповідальність за вчасну і безпечну доставку товару”, - сказано у звіті “Барометр професій”. 

робота водієм далекобійником в польщі

Багато пропозицій для водіїв призначені саме для іноземців. Так, великий дефіцит на водіїв-далекобійників відчувають роботодавці у Нижньосілезькому, Великопольському, Опольському, Сілезькому та Поморському воєводствах. 

⇒ Нові правила працевлаштування іноземців в Польщі з 1 ЛИПНЯ 2018 РОКУ

Гастрономічна галузь

У 2020 році в цій галузі найбільше бракуватиме кухарів та пекарів, в той час, як в 2019 році дефіцит також відчувався серед професійних кондитерів та шеф-кухарів. 

“Польські кухарі все частіше наважуються на роботу закордоном або поза локальним ринком праці, зважаючи на вищий рівень оплати. Через це проблема з пошуком кандидатів виникає в основному невеликих міст та смт”, - пояснюють автори дослідження. 

На шляху до працевлаштування кваліфікованих кадрів у цих сферах постають такі перешкоди, як низька оплата праці, робота по змінах, ненормований робочий графік (часто понаднормова праця на вихідних та у святкові дні). Від працівників очікують досвіду роботи, знання східної кухні та нових гастрономічних трендів, а також постійного бажання навчатись та підвищувати кваліфікацію. Кухар повинен також вміти самоорганізуватись та працювати під тиском часу. 

Велику потребу в кухарях відчувають, зокрема, в таких воєводствах: Вармінсько-Мазурському, Куявсько-Поморському, Нижньосілезькому, Сілезькому, Опольському та Малопольському. 

робота на кухні в польщі

У випадку з працевлаштуванням пекарів, потенційних кандидатів відлякують три основні чинники: протипоказання у плані здоров’я, зокрема алергічні реакції, а також робота вночі та низька оплата праці. Згідно з результатами опитування, молоді люди не зацікавлені в професії пекаря, а крім того, немає закладів, де можна здобути практичні навички, необхідні для працевлаштування.

Медична галузь

В польській медичній галузі дефіцитними вважаються такі професії: лікар, фізіотерапевт, масажист, медсестра, акушер, а також опікун для людей похилого віку або інвалідів. Працівників часто потребують лікарні в малих повятах поблизу великих міст. Серед лікарів бракує різних спеціалістів. Зростає також потреба в послугах, пов’язаних з фізіотерапією та масажем.  

Лікарів різних спеціальностей шукають зараз у Поморському, Куявсько-Поморському, Великопольському, Підляському та Опольському воєводствах. Щодо медсестер та акушерів, то їх гостру нестачу відчувають практично в кожному регіоні країни, особливо на Сході Польщі поблизу кордону з Україною.

робота лікарем в польщі 2020

⇒ Сезонна робота в Польщі для українців: найпоширеніші запитання та відповіді

Фінансова галузь

У цій сфері особливо активно шукають бухгалтерів, які знають іноземні мови, а також вміють працювати зі спеціалізованими програмами. Як наголошують автори дослідження, розвиток підприємств з іноземним капіталом, а також вихід польських фірм на ринки інших країн, лише сприятиме підвищенню попиту на кваліфікованих, досвідчених бухгалтерів. 

Зараз таких працівників потребують в Люблінському, Підкарпатському, Малопольському, Поморському та Західнопоморському воєводствах.

робота в сфері фінансів в польщі

Сфера послуг

У сфері послуг найбільш дефіцитною у 2020 році, як і в попередніх роках, є професія перукаря. Разом з тим, з групи дефіцитних до групи збалансованих потрапили косметологи. 

Основні вимоги до перукарів в Польщі зараз - це знання і розуміння актуальних трендів, а також великий досвід роботи, чого часто не вистачає випускникам перукарських шкіл чи курсів. Як зазначається у звіті, молоді представники професії, у зв’язку з цим, часто приймають неофіційні запрошення на роботу або ж наважуються на власну справу. 

Великий попит на представників цієї професії зараз є у Свентокшиському, Малопольському, Вармінсько-Мазурському та Куявсько-Поморському воєводствах. 

робота перукарем в польщі 2020

Варто також зазначити, що єдиною професією, де у 2020 році по всій Польщі відчувається великий надлишок спеціалістів, стала професія економіста. 

⇒ Читайте також:

З 2020 року соцстрахування працівників в Польщі може значно подорожчати

Як знайти роботу в Польщі

Що потрібно для оформлення робочої візи

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах