Які карантинні обмеження досі діють в Польщі

27 Липня 2020
які карантинні обмеження діють зараз в польщі

Наприкінці травня польський уряд вирішив скасувати найбільш суворі санітарні обмеження в країні. Останній, четвертий етап послаблення карантину передбачав відкриття культурних та спортивних закладів, скасування ліміту покупців у магазинах та клієнтів у ресторанах, а також часткове скасування обов’язку носіння захисної маски у громадських місцях. 

Проте, епідемія коронавіруса, яка і стала причиною таких суворих обмежень, все ще триває - і не лише в Польщі та Україні, але й у багатьох країнах світу. Так, у суботу наші західні сусіди зафіксували другий найвищий результат захворюваності на Covid-19 від початку пандемії (584 нових випадки інфікування). У міжнародних ЗМІ також активно обговорюють ймовірне настання другої хвилі поширення небезпечного вірусу вже восени 2020 року. Відтак у Польщі не поспішають повертатись до повноцінного життя, яке було у часи “до епідемії”. Детальніше про те, яких санітарних обмежень все ще доводиться дотримуватись у Польщі читайте далі у нашій статті. 

карантинні обмеження в польщі 2020

Актуальні карантинні правила в Польщі: соціальна дистанція

У Польщі досі діє правило соціальної дистанції - відстань між людьми у публічному просторі має становити щонайменше 1,5 м. Цієї вимоги не зобов’язані дотримуватись лише кілька груп осіб:

 • батьки з дітьми, яким ще не виповнилось 13 років;
 • особи, які разом проживають;
 • особи з інвалідністю, які не можуть самостійно пересуватись і ті, хто за ними доглядає;
 • особи, які прикривають вуста і ніс.

Обов’язок носіння масок на вулицях запровадили в Польщі у середині квітня, однак під кінець травня скасували. Попри це, прикривати частину обличчя досі необхідно на закритому просторі, наприклад у супермаркеті чи міському транспорті, а також у відкритих громадських місцях, де немає можливості зберегти соціальну дистанцію. Нижче наводимо повний перелік ситуацій, коли необхідно одягнути захисну маску:

 • в автобусі, трамваї і поїзді;
 • в приватному автомобілі, якщо ви перевозите інших людей, з якими не контактуєте щодня;
 • у магазині, торговому центрі, відділенні банку, на ринку і на пошті;
 • в театрі та кінотеатрі;
 • на прийому у лікаря, на території поліклініки чи лікарні, в масажному і тату-салоні;
 • в костелі, школі, університеті;
 • в державних установах.

Цей обов’язок не поширюється на осіб, які мають проблеми із диханням або ж не можуть прикривати вуста і ніс через інші причини, пов’язані зі здоров’ям. 

Виняткові ситуації, коли не потрібно носити захисні маски:

 • в ресторані або барі під час прийому їжі;
 • на робочому місці, якщо ви не контактуєте безпосередньо з клієнтами;
 • у лісі. 

Карантин після прибуття до Польщі

Коли епідемія лише починала набирати обертів, у Польщі ввели обов’язковий 14-денний карантин для всіх без винятку осіб, які прибували з-за кордону. З часом цю вимогу почали скасовувати для деяких груп людей, зокрема для громадян Польщі та країн Євросоюзу. Крім цього, сезонним працівникам з України дозволили проходити самоізоляцію безпосередньо під час роботи в полі. Однак більшості наших співгромадян все ще необхідно відбувати карантин після перетину кордону з Польщею. Ця вимога також діє для тих, хто:

 • контактував із хворими, або тими, у кого підозрюють коронавірусну інфекцію;
 • проживає із особою, яка проходить обов’язкову самоізоляцію.

Кому не потрібно йти на карантин в Польщі:

 • пасажирам літаків, які прибувають із третіх країн, де ситуація з захворюваністю не є гіршою, ніж у Польщі (нагадаємо, з цього переліку забрали Україну);
 • всім іноземцям, які навчаються у Польщі або ведуть тут наукову діяльність;
 • іноземцям, які перебувають у шлюбі з польськими громадянами або є їхніми дітьми чи перебувають під їхньою опікою. 

Нагадаємо, якщо вас відправили на обов'язковий карантин у Польщі, вам заборонено виходити з дому, навіть задля прогулянки із собакою чи походу в магазин/до лікаря. Якщо у вас проявляться симптоми хвороби (погане самопочуття, висока температура, кашель, задуха), вам необхідно зателефонувати до місцевої санітарно-епідеміологічної станції. Такі правила карантину діють з 20 червня 2020 року. 

⇒ ЄС продовжив обмеження на в’їзд для українців до 31 липня

автобуси з україни до польщі дешеві квитки

Як користуватись громадським транспортом в Польщі під час карантину

У салон будь-якого виду громадського транспорту з 1 червня 2020 року може ввійти:

 • стільки осіб, скільки є місць для сидіння (якщо ТЗ передбачає перевезення пасажирів лише на місцях для сидіння);

або

 • стільки осіб, скільки становить половина усіх доступних у ТЗ місць (у цьому випадку 50% місць для сидіння мають залишатися вільними).

Наприклад, якщо в автобусі є лише місця для сидіння, то всі вони можуть бути зайняті. Якщо ж ТЗ має 30 сидінь і 70 “стоячих” місць, то в ньому може одночасно їхати не більше 50 осіб.

⇒ З Києва через Львів і Краків до Праги: FlixBus запускає нові маршрути в Україні

Обмеження на проведення масових заходів в Польщі 

З 20 червня у Польщі відновили роботу театри та музичні клуби. У них поки що може одночасно перебувати не більше 50% відвідувачів (від загальної місткості). При цьому люди зобов'язані зберігати між собою соціальну дистанцію. 

Крім того, з 17 липня у Польщі дозволили проводити масові культурні та розважальні заходи просто неба за участі більш ніж 150 осіб. У цьому випадку також діє правило соціальної дистанції. 

На додачу, у Польщі скасували ліміт учасників релігійних обрядів, зокрема і мес. Проте, під час перебування у костелі необхідно одягати захисну маску.

правила карантину в польщі

Карантинні обмеження для відвідувачів ресторанів і кафе у Польщі

Ресторани, кафе та бари закрились у Польщі одразу після початку карантину, тобто ще в половині березня. Уряд дозволив відновити їхню роботу аж через два місяці, проте ввів певні обмеження. Зараз у закладах громадського харчування також діють правила соціальної дистанції - між столиками має зберігатись щонайменше двометрова відстань. Крім цього, відвідувачі повинні одягати маски, зокрема коли виходять до вбиральні або роблять замовлення. Столики потрібно ретельно дезінфікувати після кожного відвідувача. 

Актуальні обмеження на спортивні заходи в Польщі 

На початку літа футбольним фанатам дозволили повернутись на стадіони і підтримати своїх кумирів. Зараз під час спортивних матчів публіка може займати лише 50% місць, що для неї передбачені. Щодо аквапарків, то там ліміт відвідувачів становить 75% від загальної місткості. У всіх басейнах, спортивних залах та фітнес-клубах досі діє особливий санітарний режим.

⇒ Читайте також:

Польський бізнес вимагає скасування заборони недільної торгівлі під час епідемії

Через коронакризу в Польщі дорожчає проїзд у транспорті, паркування та вивіз сміття

Українські заробітчани готові повертатись на роботу в Польщу. Дослідження

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах