Єдина мінімальна зарплата в межах Євросоюзу: що каже Польща

16 Січня 2020
зарплата в польщі в 2020 році

З 2020 року в Польщі на 15,6% (або на 350 злотих) зросла мінімальна заробітна плата - відтепер вона становить 2600 злотих брутто. Разом з нею збільшилась і ставка за погодинну оплату праці - зараз вона складає мінімум 17 злотих брутто/год. Та польський уряд не збирається на цьому зупинятись і заявляє про ще більш амбітні плани. Так, до кінця 2020 року мінімальну зарплату хочуть поступово підвищити до 3 тисяч злотих.

Паралельно з цим у ЄС активно обговорюють можливість встановлення єдиної мінімальної зарплати для всіх країн-членів союзу. За останніми пропозиціями Єврокомісії на чолі з німкенею Урсулою фон дер Ляєн, мінімальна заробітна плата в кожній країні не повинна бути меншою за 60 відсотків від середньої. Таким чином, чиновники ЄС прагнуть, аби працівники з найменшим доходом заробляли більше, а багаті віддавали частину свого прибутку.

Торік Урсула фон дер Ляєн заявляла, що всі громадяни Євросоюзу повинні отримувати справедливу мінімальну виплату, яка повинна дати їм можливість гідно жити, де б вони не працювали. Подібну ідею свого часу також висував президент Франції Еммануель Макрон. Німецький канцлер Ангела Меркель, тим часом, замість єдиної мінімальної зарплати пропонувала “співставну”.

Як це в дійсності функціонуватиме і що про це думають в уряді Польщі - далі у нашій статті.

⇒ Скільки заробляють українці в Польщі станом на 2019 рік

Єдина мінімальна зарплата в ЄС: наскільки це можливо?

Вищий орган виконавчої влади Європейського Союзу - Європейська комісія - хоче врегулювати спільні засади, згідно з якими встановлюється мінімальна зарплата у всіх країнах союзу. За останніми пропозиціями президентки ЄК, Урсули фон дер Ляєн, рівень мінімальних виплат працівникам має становити щонайменше 60% від середньої заробітної плати в кожній окремій країні. 

Як інформує іспанське видання Ель Паїс, у січні ЄК планує представити країнам-членам союзу проект так званої європейської мінімальної зарплати. Комісія мала б зобов’язати уряди всіх союзних країн гарантувати цю квоту законодавством. 

мінімальна і середня зарплата в польщі в 2020 році

Рівень європейської мінімальної зарплати мав би бути різний в кожній країні, але становити не менше, ніж 60% середньої зарплати в конкретній державі. Додатково Єврокомісія також планує створення європейського соціального страхування. 

“Метою цих пропозицій є економічне зближення серед країн-членів ЄС, зниження демпінгу зарплат на європейському ринку праці, а також убезпечення близько 110 мільйонів європейців від зубожіння”, - йдеться у статті. 

Автори публікації також звертають увагу на диспропорцію мінімальних зарплат між країнами “старого” та “нового” Євросоюзу. 

“Згідно з даними агенції Єврофонд, річна мінімальна зарплата “на руки” в таких країнах, як Польща, Угорщина, Чехія чи Словаччина, не становить більше, ніж 5000 євро (в перерахуванні на валюту ЄС), а в Болгарії чи Румунії ледве сягає рівня 3000 євро за рік. Натомість, у Німеччині, Франції та Італії вона становить більш ніж 13 тисяч євро, а в Іспанії - 11 тисяч євро”, - пише іспанська газета.

Таким чином, на думку авторів статті, новий план ЄК є вигідний саме більш розвинутим країнам Євросоюзу.

⇒ В Польщі створять центральний реєстр і агентство з працевлаштування іноземців: що це означає

Мінімальна і середня зарплата в Польщі в 2020 році

Такої ж думки дотримується і Рада Міністрів Польщі. Днями представники польського уряду так прокоментували останні пропозиції Єврокомісії:

“Ідея цікава, але в цих умовах неприйнятна”.

Як стверджують польські експерти, в теперішніх економічних умовах підвищити мінімальну зарплату в країні одразу довелося б до 3500 злотих брутто (з 2600 злотих). Для малого бізнесу це стало б занадто різким підвищенням, одноголосно стверджують і експерти, і урядовців, і самі бізнесмени. По той бік суперечки виступають польські профспілки - вони підтримують пропозицію Брюсселя, адже це буде вигідно самим працівникам.

робота в польщі 2020 рік

Варто наголосити, що відповідно до держбюджету Польщі на 2020 рік, середня зарплата в країні має становити 5227 злотих з врахуванням податків, або близько 3800 злотих “на руки”. Погодинна ставка, натомість, складає 31 злотий брутто, або 22 злотих “на руки”. Впродовж року ця цифра постійно змінюється - за її коливаннями регулярно стежить Головне статистичне бюро Польщі (GUS). 

⇒ Читайте також:

Як знайти роботу в Польщі

Бедронка навчатиме нових працівників через окуляри віртуальної реальності

Нова міграційна політика Польщі та спрощення процедури працевлаштування: чого очікувати українцям?

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах