23 Листопада 2022
Навіть 30% фрілансерів зі сфери IT отримують у Польщі дохід на суму понад 10 тисяч злотих. Водночас лише 11% копірайтерів стверджують, що їхні заробітки дозволяють їм утримувати себе. Про це свідчать результати останнього дослідження платформи для фрілансерів Useme, передає видання businessinsider.com.pl.
Згідно з дослідженням, 22% фрілансерів із галузі сучасних технологій отримують зарплату на суму від 5 до 10 тисяч злотих. Проте є й чимало айтівців, які заробляють на замовленнях менше, ніж 1 тис. злотих.
Як зазначають автори звіту, найвищі зарплати у цій галузі зазвичай закріплені саме за розробниками програмного забезпечення. Навіть ті, хто проектує сайти чи інтернет-магазини, рідко можуть розраховувати на дуже високі ставки.
⇒ Процес працевлаштування іноземців у Польщі повністю переведуть в електронний формат
Високі заробітки програмістів пояснюються не тільки великим попитом на їхні послуги в країні.
“Вже кілька років ми спостерігаємо тенденцію серед польських IT-спеціалістів виконувати замовлення для іноземних клієнтів – це стосується насамперед програмістів. 52% респондентів стверджують, що працюють над проектами з інших країн. Багато розробників співпрацюють, наприклад, з американськими компаніями, де зарплати однозначно вищі, ніж у Польщі”, – коментує результати генеральний директор Useme Пшемислав Глосний.
До більш прибуткових професій, у яких фрілансери заробляють понад 5000 злотих на місяць, належить також переклад (18%), 3D-графіка та дизайн (16%).
А до найменш оплачуваних професій серед IT-фрілансерів зараховують копірайтинг. Лише 11% опитаних стверджують, що їхній прибуток дозволяє їм повністю утримувати себе - такі особи отримують понад 5 тисяч злотих нетто в місяць. Разом з тим, копірайтери - це часто особи, які мають постійну роботу деінде, а написання текстів є додатковим заробітком для них.
⇒ Читайте також:
Реальна зарплата знижується: скільки в середньому заробляють поляки у III кварталі 2022 року
Українці задоволені життям в Польщі. Скільки біженців вже знайшло постійну роботу
Додаткова та понаднормова робота чи прохання про підвищення: як поляки борються з інфляцією зарплат
Головне фото: bruce mars on Unsplash
Коментарі