Польська та українська залізниці: важливі зміни з 2020 року

17 Грудня 2019
поїздом до польщі 2020

Останніми роками все більше українців обирають саме залізничний транспорт для своїх подорожей до Польщі чи Європи. Тенденція закономірно призводить до того, що державний залізничний перевізник “Укрзалізниця” оголошує про все нові і нові плани розширення міжнародного транспортного сполучення. Компанія розраховує на збільшення попиту на свої послуги і, зрозуміло, прибутків.

Подорожувати “Укрзалізницею” до Польщі і справді доволі зручно - вартість квитків відповідає якості та рівню обслуговування. До того ж, не доводиться довго очікувати на проходження паспортного та митного контролю на кордоні, а на кінцевій станції у Перемишлі можна зручно пересісти на поїзди до інших міст Польщі. 

⇒ Розклад можливих пересадок з Інтерсіті в Перемишлі

Та новий 2020 рік принесе зі собою чималі зміни для пасажирів “Укрзалізниці”, а також польського залізничного перевізника PKP. Будьте готові до суттєвого подорожчання вартості квитків на міжміські залізничні сполучення по Україні, а також до зміни розкладу руху польських поїздів. Детальніше про найважливіші нововведення у залізничних компаніях України та Польщі у нашій публікації.

розклад руху поїздів зі львова до польщі

Укрзалізниця: нові сполучення і дорожчі квитки в 2020 році

Нове керівництво “Укрзалізниці” на чолі з Євгеном Кравцовим впродовж 2019 року декларувало і реалізовувало курс на розвиток нових сполучень, в тому числі міжнародних. 

Так, нещодавно “Укрзалізниця” спільно з польським перевізником PKP Intercity погодили новий міжнародний маршрут Львів — Берлін з пересадкою в Перемишлі, яким вже можна скористатись з 15 грудня. 

Окрім цього, наприкінці листопада під час свого візиту на Львівщину Євген Кравцов заявив, що впродовж 2020 року компанія планує збудувати швидкісну євроколію зі Скнилова до кордону з Польщею. За останніми підрахунками, проект коштуватиме близько 900 мільйонів гривень. В інтерв’ю виданню “Ліга.Бізнес” гендиректор компанії наголосив, що роботи ймовірно профінансують за кошти “Укрзалізниці”, а також за допомогою ґрантів і кредитів ЄС та за гроші з державного і місцевого бюджетів. Кравцов також розповів, що під час будівництва євроколії на Львівщині реконструюють 8 станцій та облаштують відповідну інфраструктуру на вокзалі Скнилова. 

⇒  Поїздом зі Львова до Кракова за 3,5 години: на Львівщині збудують швидкісну євроколію

львів перемишль поїзд

А нещодавно, оприлюднивши фінансові плани компанії на наступний рік, в “Укрзалізниці” заявили, що з 1 березня по 31 грудня вартість пасажирських перевезень в усіх категоріях вагонів, окрім 1-го класу поїздів Інтерсіті+, зростатиме на 2% щомісяця. Таким чином, наприкінці 2020 року квитки на поїзди “Укрзалізниці” подорожчають на 22%. Тим не менше, пасажирські перевезення все ще будуть збитковими для компанії і покриватимуться за рахунок перевезення вантажу. За прогнозами, у 2020 році збитки можуть становити 14,3 млрд грн. 

Після оголошення про подорожчання залізничних перевезень, в “Укрзалізниці” вирішили піти на зустріч клієнтам. Так, перевізник планує запровадити систему продажу квитків зі знижкою при ранньому замовленні. Про це в інтерв’ю “БізнесЦензор” розповів член правління компанії Марчін Целеєвський.

За його словами, вартість квитків на поїзди “УЗ” майже завжди однакова, незалежно від періоду. Однак таке ціноутворення не враховує різні можливості різних людей, вважає член правління компанії і наголошує, що для деяких людей ціни є зависокими, а деякі можуть платити навіть більше. Таким чином, в “Укрзалізниці” хочуть запровадити таку ж систему продажу квитків, яка зараз діє в багатьох авіакомпаніях - завчасно квитки будуть дешевшими, ніж безпосередньо перед поїздкою.

За планом, нова система резервації квитків діятиме лише на «Інтерсіті» та «Інтерсіті+», а також на поїзди далекого прямування. 

⇒ Укрзалізниця змінила правила перевезення ручної поклажі

Зазначимо, що впродовж 10 місяців 2019 року “Укрзалізниця” перевезла майже 479 тисяч пасажирів до країн Європи. Це на 55,6 тис. пасажирів більше, ніж за аналогічний період минулого року. У напрямку з Європи до України поїздами “УЗ” скористалось 323,5 тис. пасажирів. Це, своєю чергою, на 61,8 тис. більше ніж у 2018 році. Найбільшою популярністю продовжує користуватись залізничне сполучення Київ-Перемишль. 

польська залізниця купити квиток

Польська PKP Intercity - актуальний розклад руху поїздів

З 15 грудня польський залізничний перевізник PKP Intercity запровадив новий розклад руху поїздів на міжміських сполученнях. Як йдеться у повідомленні на веб-сайті koleo, таких значних змін транспортна мережа PKP не зазнавала вже давно. Так, перевізник готовий повернути маршрути, які не обслуговувались багато років, а також відкрити нові міжнародні сполучення.  

Відновиться, зокрема, залізничний рух на модернізованих маршрутах Варшава - Люблін, Краків - Закопане, Лешно - Глогув та Ольштин - Дзялдово. Також на карті польського Інтерсіті з’явиться кількадесят нових зупинок, а саме в Ольштині, Любліні, Білостоці, Єленій Гурі та Нисі.

⇒ Поляки протестували залізничний маршрут Перемишль-Нижанковичі: коли очікувати на відкриття нового сполучення?

Вже з середини грудня поїзди, що прямують до Любліна,  зупинятимуться на додатковій станції “Люблін Західний”. Через місто Любін поїдуть поїзди далекого прямування до Кракова та Перемишля, а також до Відня, Будапешта та Берліна. Перевізник також обіцяє, що коротшими стануть подорожі з Вроцлава до Зґожельця, а також з Ополя до Ниси. На Помор’ї відновиться залізничне сполучення між Слупськом та Усткою, а на Малопольщі - з Кракова до Хабувки і Закопаного. З Лодзі відправлятиметься 6 пар поїздів Інтерсіті до Варшавського аеропорта ім. Фридерика Шопена. 

інтерсіті польща

Серед нових міжнародних сполучень, актуальних для мандрівників з України, є поїзд Перемишль-Краків-Катовіце-Рибнік-Острава-Відень-Грац, а також Інтерсіті з Перемишля через Краків до чеської Острави. До слова, у 2020 році два чеські перевізники, Leo Express та RegioJet, планують запустити пряме залізничне сполучення між українськими Мостиськами та Прагою, яке проходитиме через Краків.

⇒ Нове залізничне сполучення Мостиська-Прага через Ряшів та Краків

⇒ Leo Express невдовзі запустить прямий поїзд Прага-Краків-Мостиська

Аби дізнатись про графік руху поїздів на конкретному залізничному маршруті, відвідайте офіційний веб-сайт польського перевізника PKP Intercity

⇒ Читайте також:

Розклад можливих пересадок з міст Польщі на Інтерсіті в Перемишлі

Нові безпересадкові вагони Київ-Вроцлав через Львів, Перемишль та Краків: маршрут та розклад руху

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах