У 2017 році звільнити робочі місця та вийти на пенсію може 550 тисяч поляків

21 Червня 2017

У 2017 році звільнити робочі місця та вийти на пенсію може  550 тисяч поляків. Цифра у більш ніж півмільйона осіб вражає, адже перевищує минулорічний показник вдвічі і б’є найбільші рекорди багатьох попередніх років. Таку інформацію  надав речник Закладу соціального страхування Польщі (ZUS) Войцех Андрусевич польським журналістам з tvn24bis.pl. Різке збільшення поляків, охочих піти на пенсію, за його словами, є серйозним логістичним викликом для ZUS. Адже щоб якісно обслужити кожного з них, працівникам ZUS доведеться важко працювати. За попередніми даними, тільки до кінця 2017 року зареєструвати свій вихід на пенсію може ще 331 тисяча осіб.

До прикладу, в 2015 році пенсії призначили всього 224,4 тис. поляків, а у 2013 році лише 104,4 тис. осіб. Востаннє високий показник був зафіксований у 2008 році, тоді в Польщі вийшло на пенсію 340,5 тис. працівників.

Ріст кількості потенційних пенсіонерів у 2017 році є прямим наслідком зниження пенсійного віку в Польщі з 1 жовтня 2017 року. Нагадаємо, що раніше право на пенсію мали ті, хто досягнув 67-річного віку (не залежно від статі), тепер ж жінки в Польщі можуть отримувати виплати за віком вже з 60-ти, а чоловіки - з 65-ти років.

Можуть, але не мусять – польське законодавство не передбачає можливості примусового звільнення працівника, який досягнув пенсійного віку. Такі люди і надалі мають право виконувати свою роботу до того часу, поки вони виконуватимуть її якісно чи самі не захочуть піти на пенсію. Розмір пенсії, в свою чергу, залежить від стажу, тобто кількості відпрацьованих особою років. Чим довше вона працює, тим більше грошей емеритури отримуватиме.

У 2016 році середній розмір пенсії, яку виплачував  ZUS, склав 2,1 тис. злотих. Це майже 57% від розміру середньої зарплати в минулому році. У людей, які працюють протягом пенсійного віку, пенсія буде вища і це спонукатиме тих, хто досягнув пенсійного віку, вагатись, чи залишатись на роботі в надії на більшу емеритуру, чи користуватись перевагами законного відпочинку.  Щоб допомогти таким людям вибрати найкращий для себе варіант, в ZUS працюватимуть спеціальні консультанти, які максимально точно прораховуватимуть розмір пенсії у залежності від стажу.

Є в ZUS ще ідея розсилати працюючим полякам  спеціальні інформаційні листи, у яких міститиметься інформація про передбачувані розміри їх пенсій.  Прогнози створюватимуться на основі наявної кількості коштів на пенсійному та додатковому рахунках, а також відкладених за останній рік коштів.

Нагадаємо, в 2016 році в Польщі зросла середня місячна пенсія.

Читайте також:

Мінімальна та середня зарплата в Польщі в 2017 році

З 1 червня 2017 року почали діяти нові правила роботи в Польщі для тимчасових працівників

Робота в Польщі по біометричному паспорту

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах