Приєднуйтесь до нас у Facebook та будьте в курсі всіх оновлень.
Мені вже подобається VseTutPlПереглядаючи наш сайт, ви погоджуєтеся на використання cookie-файлів. Ми застосовуємо їх, щоб покращити якість сторінок, вони допомагають нам оцінити ваші потреби (допомагають в зборі статистики), а також допомагають нашим партнерам розміщувати правильний контент для вас з використанням нашого сервісу. Щоб дізнатися більше про Cookies, будь ласка, натисніть тут.
ПогоджуюсьПеретинати кордон на власному авто - особливо відповідально. Адже необхідно враховувати правила дорожнього руху тої країни, в яку виїжджаєш і бути хоча б поверхнево ознайомленим з системою штрафів та діяльністю дорожнього патруля.
Для кожного водія, який перетинає державний кордон і планує протягом тривалого часу жити в Польщі, постає питання: чи необхідно міняти українські права на польські? І якщо так, то як це зробити?
Процедура обміну українських водійських прав на польські насправді не надто складна, однак перед тим як зважитися на цей крок, слід точно визначити для себе, наскільки це потрібно та як саме все відбуватиметься.
Особам, що перетинають кордон до Польщі і планують залишатися там відносно недовго (на термін менше 6 місяців) не потрібно міняти українське водійське посвідчення на польське.
Оскільки Україна є учасницею Віденської конвенції, українським громадянам надається право в’їжджати до держав з вітчизняними правами без жодних перепон. Але щодо подальшого перебування в Польщі чи іншій країні ЄС існують деякі нюанси.
Кожен український водій має право пересуватися в Польщі на авто до 6 місяців (при цьому, не важливо, приїхали ви на власному авто, чи їздите на машині з польськими номерами).
Зверніть увагу! Для виїзду закордон вам потрібно отримати українські міжнародні права. Міжнародні водійські права в Україні видаються терміном дії на 3 або 5 років.
По завершенні 6-місячного терміну, якщо українець і надалі залишається легально проживати в Польщі (наприклад, за картою побиту), він мусить змінити права на польські, щоб продовжувати їздити по країні. В іншому випадку, в разі виявлення у вас дорожнім патрулем прав, якими ви вже не маєте прав користуватися, вам загрожує штраф.
Зауважте: українські водійські права міняти на польські доцільно лише в тому випадку, якщо ви плануєте залишитися проживати в Польщі, оскільки після такого обміну ваші українські права анульовуються.
З 2013 року в Польщі діє правило про зміну водійських прав на польські: для цього іноземець повинен скласти теоретичний іспит за правилами дорожнього руху, які діють на території Польщі.
Крім того, необхідно звернутися до відділу комунікації у міській раді за місцем прописки в Польщі і подати наступний пакет документів:
Додатково також потрібно сплатити 50 злотих за пластикову картку.
Зверніть увагу! Після прийняття рішення про обмін прав, ваші українські права забирають і надсилають їх назад в Україну. Іншими словами, їх анульовують.
Якщо ви хочете зберегти українскі права і в той же час отримати польські, тоді вам доведеться записатися до автошколи, сплатити її послуги і здати усі іспити. В такому випадку ви зможете стати власником 2 водійських посвідчень різних країн. Але наскільки це доцільно - вирішувати вам. Адже, отримавши польскі права, ви зможете їздити з ними і на території Польщі, і на території України, та й у решті країн ЄС.
Нещодавно стало відомо про чудову нагоду обміняти українські водійські права на польські за спрощеною процедурою: для цього не потрібно буде здавати іспит, а сама процедура відбуватиметься максимально швидко та легко.
Про нову можливість повідомило 30 липня на своїй офіційній сторінці Посольство України в Республіці Польща.
Тепер громадяни України, які проживають на території Мазовецького, Лодзинського, Великопольського та Любуського воєводств мають можливість, відповідно до чинного законодавства РП, обміняти свої водійські права, отримані на території України на польський замінник за значно спрощеною процедурою.
Отож, для того, аби обміняти українські водійські права на польські за спрощеною процедурою вам необхідно:
1. звернутися до відділу комунікації управління міста (Wydział Komunikacji Urzędu miasta) або староства (Starostwo Powiatowe) (в залежності від того, де Ви проживаєте) з метою подачі заяви-згоди на обробку персональних даних (заповнюється державною українською мовою), до якої додаються: оригінал водійського посвідчення та його копія і квитанцію про сплату консульського збору.
Зразок заяви та квитанції з рахунком:
2. Після цього відповідний польський орган надішле Ваші документи до консульського відділу Посольства України з метою проведення подальшої перевірки автентичності Вашого посвідчення і отримання результатів перевірки.
3. Після підтвердження українською стороною факту автентичності водійського посвідчення, відповідний польський орган звернення (Відділ комунікації управління міста або Староства) поінформує громадянина України (заявника) про результати перевірки та видасть польський відповідник водійських прав.
Зауважте, дані правила є дійсними лише для громадян України, які мають документ-підтвердження легального перебування в Польщі та зареєстровані на території Мазовецького, Лодзинського, Великопольського та Любуського воєводств.
Отож, тепер обміняти українські права на польські буде простіше. Однак, зверніть увагу, що від 2013 року в Польщі водійські права видаються максимум на 15 років.
Читайте також:
Штрафи за порушення правил дорожнього руху(ПДР) в Польщі
Черги на кордоні з Польщею: можливі нові зміни в організації руху
Рада ЄС та Європейський парламент погодили правила онлайн-подання заявок на шенгенські візи та використання цифрових віз замість паспортних вклейок.
Міністерство цифровізації Польщі запровадило рішення, що дозволить українським біженцям підтвердити особу та статус своїх дітей у Польщі за допомогою цифрового документа Diia.pl.
Страхування цивільної відповідальності в Польщі довго опиралося інфляції, однак ця тенденція змінюється. Компанії, що пропонують польським водіям поліси автострахування, помітно підвищують ціни.
У Львові презентували концепцію розвитку місцевого залізничного хабу, що допоможе інтегруватися країні в європейську транспортну інфраструктуру. Це, своєю чергою, покращить безпеку, швидкість та комфорт пасажирських перевезень.
Укртрансбезпека спільно з Державною митною службою змінюють правила використання сервісу єЧерга. Відтепер через внесення неправдивих даних запис у черзі на перетин кордону буде скасовано.
Управління залізничного транспорту Польщі видало залізничній компанії Stowarzyszenie Kolejowych Przewozów Lokalnych дозвіл на запуск міжнародних поїздів сполученням Варшава – Гребенне – Рава-Руська.
Коментарі