Як обміняти українські водійські права на польські за спрощеною процедурою

01 Серпня 2018
як обміняти українські водійські права на польські за спрощеною процедурою

Перетинати кордон на власному авто - особливо відповідально. Адже необхідно враховувати правила дорожнього руху тої країни, в яку виїжджаєш і бути хоча б поверхнево ознайомленим з системою штрафів та діяльністю дорожнього патруля

Для кожного водія, який перетинає державний кордон і планує протягом тривалого часу жити в Польщі, постає питання: чи необхідно міняти українські права на польські? І якщо так, то як це зробити? 

Процедура обміну українських водійських прав на польські

Процедура обміну українських водійських прав на польські насправді не надто складна, однак перед тим як зважитися на цей крок, слід точно визначити для себе, наскільки це потрібно та як саме все відбуватиметься.

Процедура обміну українських водійських прав на польські

Кому і коли потрібно міняти українські водійські права на польські?

Особам, що перетинають кордон до Польщі і планують залишатися там відносно недовго (на термін менше 6 місяців) не потрібно міняти українське водійське посвідчення на польське. 

Оскільки Україна є учасницею Віденської конвенції, українським громадянам надається право в’їжджати до держав з вітчизняними правами без жодних перепон. Але щодо подальшого перебування в Польщі чи іншій країні ЄС існують деякі нюанси.

Кожен український водій має право пересуватися в Польщі на авто до 6 місяців (при цьому, не важливо, приїхали ви на власному авто, чи їздите на машині з польськими номерами). 

Зверніть увагу! Для виїзду закордон вам потрібно отримати українські міжнародні права. Міжнародні водійські права в Україні видаються терміном дії на 3 або 5 років. 

По завершенні 6-місячного терміну, якщо українець і надалі залишається легально проживати в Польщі (наприклад, за картою побиту), він мусить змінити права на польські, щоб продовжувати їздити по країні. В іншому випадку, в разі виявлення у вас дорожнім патрулем прав, якими ви вже не маєте прав користуватися, вам загрожує штраф.

Зауважте: українські водійські права міняти на польські доцільно лише в тому випадку, якщо ви плануєте залишитися проживати в Польщі, оскільки після такого обміну ваші українські права анульовуються.

Процедура обміну українських водійських прав на польські

Як обміняти водійські права на польські?

З 2013 року в Польщі діє правило про зміну водійських прав на польські: для цього іноземець повинен скласти теоретичний іспит за правилами дорожнього руху, які діють на території Польщі. 
Крім того, необхідно звернутися до відділу комунікації у міській раді за місцем прописки в Польщі і подати наступний пакет документів: 

  1. заява на заміну посвідчення;
  2. українське національне посвідчення водія;
  3. документ-підтвердження легального перебування в Польщі;
  4. закордонний паспорт та його копія;
  5. довідка про медичне страхування;
  6. квитанція про оплату послуги.

Додатково також потрібно сплатити 50 злотих за пластикову картку.

Зверніть увагу! Після прийняття рішення про обмін прав, ваші українські права забирають і надсилають їх назад в Україну. Іншими словами, їх анульовують.

Якщо ви хочете зберегти українскі права і в той же час отримати польські, тоді вам доведеться записатися до автошколи, сплатити її послуги і здати усі іспити. В такому випадку ви зможете стати власником 2 водійських посвідчень різних країн. Але наскільки це доцільно - вирішувати вам. Адже, отримавши польскі права, ви зможете їздити з ними і на території Польщі, і на території України, та й у решті країн ЄС.

Процедура обміну українських водійських прав на польські

Нова можливість обміняти українські водійські права на польські за спрощеною процедурою

Нещодавно стало відомо про чудову нагоду обміняти українські водійські права на польські за спрощеною процедурою: для цього не потрібно буде здавати іспит, а сама процедура відбуватиметься максимально швидко та легко. 

Про нову можливість повідомило 30 липня на своїй офіційній сторінці Посольство України в Республіці Польща

Тепер громадяни України, які проживають на території Мазовецького, Лодзинського, Великопольського та Любуського воєводств мають можливість, відповідно до чинного законодавства РП, обміняти свої водійські права, отримані на території України на польський замінник за значно спрощеною процедурою.

Що необхідно для того, аби обміняти українські водійські права на польські за спрощеною процедурою?

Отож, для того, аби обміняти українські водійські права на польські за спрощеною процедурою вам необхідно:

1. звернутися до відділу комунікації управління міста (Wydział Komunikacji Urzędu miasta) або староства (Starostwo Powiatowe) (в залежності від того, де Ви проживаєте) з метою подачі заяви-згоди на обробку персональних даних (заповнюється державною українською мовою), до якої додаються: оригінал водійського посвідчення та його копія і квитанцію  про сплату консульського збору.

Зразок заяви та квитанції з рахунком:

Зразок заяви та квитанції з рахунком      Зразок заяви та квитанції з рахунком

2. Після цього відповідний польський орган надішле Ваші документи до консульського відділу Посольства України з метою проведення подальшої перевірки автентичності Вашого посвідчення і отримання результатів перевірки.

3. Після підтвердження українською стороною факту автентичності водійського посвідчення,  відповідний польський орган звернення (Відділ комунікації управління міста  або Староства) поінформує громадянина України (заявника) про результати перевірки та видасть польський відповідник водійських прав.

Зауважте, дані правила є дійсними лише для громадян України, які мають документ-підтвердження легального перебування в Польщі та зареєстровані на території Мазовецького, Лодзинського, Великопольського та Любуського воєводств.

Отож, тепер обміняти українські права на польські буде простіше. Однак, зверніть увагу, що від 2013 року в Польщі водійські права видаються максимум на 15 років.

Читайте також:

Нові правила паркування, впровадження чистих транспортних районів та інші зміни, що чекають на водіїв в Польщі

Штрафи за порушення правил дорожнього руху(ПДР) в Польщі 

Черги на кордоні з Польщею: можливі нові зміни в організації руху

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах