Українцям заборонили виїжджати з країни з метою туризму через карантин

24 Березня 2020
відпочинок в польщі, літаком до польщі

В Україні, як і в більшості країн Європи та світу, продовжується суворий карантин через спалах коронавірусу. Кордони Шенгенської зони закриті для в’їзду громадян третіх країн щонайменше на місяць. Між Україною та Польщею (як і іншими державами) вже понад тиждень не відбувається регулярне авіа-, автобусне та залізничне сполучення, а в самій Україні заборонили перевезення пасажирів навіть між містами та областями. 

Попри суворі обмеження, небезпечний вірус продовжує поширюватись Європою та світом. На сьогодні в нашій країні виявлено 97 випадків зараження коронавірусною інфекцією, в той час як в сусідній Польщі - 774 випадки. 

коронавірус в польщі останні новини

В Україні закрили всі аеропорти, крім "Борисполя"

У зв’язку з цим, днями український уряд пішов на чергове загострення карантинних заходів. Так, відсьогодні, 24 березня, громадянам України заборонено виїжджати за межі країни з туристичною метою, а свою діяльність припиняють всі аеропорти, окрім київського “Борисполя”. Таке рішення вчора, 23 березня, прийняв Кабінет Міністрів України на позачерговому засіданні. 

"Заборонити громадянам покидати Україну з туристичною метою. Діяльність усіх аеропортів, окрім Борисполя, буде припинена. Це стосується виключно пасажирських перевезень. Виняток становлять заходи державної необхідності за окремими наказами відповідних міністерств. Ми розуміємо, що рішення непопулярне та незручне. Але ми бачимо, що темпи поширення коронавірусу зростають. Тому маємо підсилювати обмежувальні заходи”, - написав у своєму Telegram-каналі прем'єр-міністр України Денис Шмигаль.

Тим часом, протягом 20-23 березня спецпоїздами “Укрзалізниці” з польського Перемишля евакуювали кілька тисяч українців. Крім цього, евакуйованих туристів привезли літаками з Варшави до Києва - досі різні аеропорти країни приймали чартерні та евакуаційні рейси. За останні дні, за даними Мінінфраструктури, в Україну повернулось кілька десятків тисяч людей.

Попри те, що можливість перетину польсько-українського кордону значно обмежена, потрапити на територію України досі можна власним авто через три КПП: Ягодин-Дорогуськ, Рава-Руська-Гребенне і Краковець-Корчова. Обмеження на кордоні України будуть діяти щонайменше до 3 квітня 2020 року, якщо через ситуацію із поширенням захворюваності на пандемічний вірус карантинні заходи не будуть продовжені. 

перетин кордону з польщею під час карантину

Туристичний бізнес і коронавірус

Через спалах коронавірусу світовий туристичний бізнес вже втратив 600 млн доларів. За підсумками 2020 року збитки можуть зрости до 1 трлн доларів. Про це заявив голова Інституту Світового туристичного форуму Булут Бахчі, передає epravda.com.ua. За його словами, через це втратити роботу можуть 50 мільйонів людей по всьому світу, які працюють у сфері туризму. 

Схожі побоювання висловлюють польські експерти. Згідно з підрахунками Польської господарчої палати (Krajowa Izba Gospodarcza), внаслідок коронавірусної кризи роботу в Польщі може втратити від 320 до 480 тисяч осіб при оптимістичному варіанті зниження цьогорічного приросту ВВП до 1%, або від 1,12 млн до 1,28 млн осіб при песимістичному варіанті, якщо ВВП зафіксує 5% зниження. 

Масові звільнення загрожують, перш за все, працівникам тих сфер, на які пандемія коронавіруса вплинула найбільше. Це, зокрема, і сфера туризму. За останніми даними, у цій галузі в Польщі працює близько 700 тисяч осіб. 

відпочинок в польщі

В драматичній ситуації також опинились працівники польського готельного бізнесу, яких налічується 120 тисяч осіб. Ще на початку карантину власники готелів почали масово висилати людей на безоплатні відпустки. Як зізнається президент Польської туристичної палати Павел Нєвядомскі, ситуація змінюється з дня на день, а тому висувати прогнози і оцінки дуже важко. 

Нагадаємо, попри те, що деякі компанії змушені призупинити діяльність через карантин, в Польщі все ще потребують робочих рук. Масового повернення додому українських трудових мігрантів побоюються польські фірми, що займаються працевлаштуванням іноземців. Деякі з них готові йти на рішучі кроки, аби затримати заробітчан на території Польщі або залучити нових. Так, компанії самостійно облаштовують так звані карантинні центри, аби українські працівники, які в’їжджають на територію Польщі, мали де перечекати обов’язковий 14-денний карантин. 

Додамо, про те, як іноземцям легалізувати перебування в Польщі під час карантину ми писали ТУТ.

⇒ Читайте також:

Польські аграрії побоюються краху промисловості через нестачу працівників з України

Найпопулярніші авіалінії, аеропорти та туристичні напрямки в Польщі

Як дешево подорожувати з Ryanair: поради для мандрівників-початківців

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах