Приєднуйтесь до нас у Facebook та будьте в курсі всіх оновлень.
Мені вже подобається VseTutPlПереглядаючи наш сайт, ви погоджуєтеся на використання cookie-файлів. Ми застосовуємо їх, щоб покращити якість сторінок, вони допомагають нам оцінити ваші потреби (допомагають в зборі статистики), а також допомагають нашим партнерам розміщувати правильний контент для вас з використанням нашого сервісу. Щоб дізнатися більше про Cookies, будь ласка, натисніть тут.
ПогоджуюсьСпалах коронавірусу в Європі та світі несе загрозу не лише для здоров’я громадян, але й для економічної ситуації в багатьох країнах. Про настання глобальної світової економічної кризи говорять впливові медіа, експерти та економісти. Вчора ринок акцій США показав третій найгірший день за всю історію. Європейським авіакомпаніям пророкують банкрутство, а глобальному туристичному бізнесу - дуже скрутні часи.
У таких складних умовах уряди країн намагаються всіляко підтримувати бізнес та сприяти підприємцям. На рішучі кроки готова піти й Польща. Як пообіцяв прем’єр-міністр країни Матеуш Моравецький, днями уряд представить пакет законодавчих змін, що стосуватиметься подальшого функціонування бізнесу в умовах коронавірусної кризи. Та й самі підприємства висувають державі певні вимоги, за яких вони зможуть продовжувати діяльність. Деякі з них стосуються питань працевлаштування іноземців (українців) в Польщі.
⇒ Сезонна робота в Польщі для українців: найпоширеніші запитання та відповіді
Польський союз профспілок фермерів та сільськогосподарських організацій надіслав офіційного листа до прем’єр-міністра Польщі Матеуша Моравецького та голови правлячої партії “Закон і справедливість” Ярослава Качинського, у якому звернувся з проханням негайно вирішити загрозливу ситуацію, яка нависла над польськими аграріями. Йдеться про неможливість прийому на роботу нових працівників з України в умовах закритих кордонів через спалах коронавірусу в Європі.
“У зв’язку з рішенням польського уряду про закриття кордонів для іноземців, просимо якнайшвидше владнати ситуацію і дозволити залишитись в Польщі працівникам з України, у яких закінчується термін дії дозвільних документів на працевлаштування та перебування на території Польщі”, - йдеться у зверненні польських аграріїв.
Профспілки нагадали прем’єрові, що Польща вважається одним з провідних виробників харчових продуктів в Європі. Однак, такого результату не вдалося б досягнути без відповідної кількості працівників, серед яких є дуже багато українців.
“Раптова нестача працівників з України через закриття кордонів стане причиною краху багатьох галузей нашої економіки і може суттєво ускладнити підтримку ланцюга поставок продовольства до інших країн Європи. Досі громадяни України могли працювати в Польщі на підставі безвізових угод (максимально 90 днів) або робочої візи (6-12 місяців). Після закінчення цього терміна вони змушені повертатись в Україну. Раніше на їхні місця приїжджали інші працівники з новими дозволами та візами, однак в теперішніх умовах ротація значно ускладнюється. Тому дозвіл на подальше легальне працевлаштування без необхідності виїзду за межі Польщі тим українським робітникам, в яких закінчується дія дозвільних документів, зараз є ключовим питанням для всієї польської економіки”, - обгрунтовують своє прохання профспілки.
Аграрії також наголосили, що українські працівники вже безліч років є особливо важливою частиною ринку праці в Польщі, особливо в галузі сільського господарства. На їхню думку, запропоновані зміни можуть хоча б частково компенсувати очікувані втрати для підприємців, пов’язані з пандемією коронавірусу.
“Нам необхідне швидке втручання та розробка спрощених процедур, які не позбавлять польську економіку робочої сили. Зараз в Польщі працює близько 1,2 млн українських громадян. Нам не уникнути багатомільярдних грошових втрат, пов’язаних з пандемією коронавіруса. Однак, погодившись з нашими пропозиціями, економіку вдасться хоча б якось вберегти від різкого падіння”, - наголошують автори звернення.
Ще вчора, 16 березня, прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький під час прес-конференції повідомив, що уряд країни активно працює над внесенням змін до законодавства, які вберегли б підприємців та економіку загалом від глибокої кризи.
“Зараз ми працюємо над так званим “Пакетом стабільності та безпеки”. Ми розуміємо, що багато галузей економіки Польщі постраждає від ситуації, що склалась. Найближчими днями ми продемонструємо конкретні дії, розроблені урядом, щоб працівники та роботодавці відчули державну підтримку”, - заявив Моравецький.
Готовність йти на поступки підприємцям та простим громадян Польщі також висловлюють місцеві банки. На час пандемії в країні вони пропонують своїм клієнтам кредитні канікули, терміном до трьох місяців.
Крім того, банки готові надати своїм клієнтам-підприємцям додаткові короткострокові кредити для стабілізації їхньої фінансової ситуації, і чекають від уряду схвалення додаткових програм кредитної підтримки бізнесу. Польські підприємці, своєю чергою, очікують від держави звільнення від податків і соціальних внесків, а також безвідсоткових кредитів.
Поки в Польщі борються за українських працівників, на евакуацію додому очікує майже дві тисячі українців. Саме стільки формулярів було заповнено на сайті посольства України в Польщі останніми днями. Всі заявники вказали, що не можуть повернутися додому самотужки й очікують організованої евакуації.
Про це в коментарі виданню “Укрінформ” повідомив посол України в Польщі Андрій Дещиця. За його словами, для українських громадян хочуть організувати спеціальний авіарейси з Варшави. Також розглядається можливість евакуації наших громадян залізничним транспортом:
"Польська сторона може надати так званий санітарний коридор, яким до кордону людей везтиме потяг "PKP Intercity", а вже з Перемишля - поїзд "Укрзалізниці", - зазначив Дещиця.
Аби такі заходи можна було вжити, необхідне відповідне рішення польського уряду. На даному етапі українські дипломати ведуть переговори з МЗС та міністерством інфраструктури Польщі. Окрім цього, українська і польська сторони ведуть переговори про можливість відновлення пішохідного переходу через спільний кордон в Медиці.
Нагадаємо, зараз польсько-український кордон можна перетнути лише власним автомобілем через три дійсні пункти пропуску: Ягодин-Дорогуськ, Рава-Руська-Гребенне і Краковець-Корчова. Авіа, автобусне та залізничне сполучення між країни закрите у зв’язку із карантином.
На цих пунктах пропуску зі сторони Польщі кожного дня працюють українські консули, які допомагають українцям перетнути кордон. Попри те, що ці КПП є лише автомобільними, за згодою з польськими прикордонниками на них частково здійснюється і піший перехід.
Тим часом, до Польщі за останню добу повернулись 24 тисячі її громадян, яких після перетину кордону відправили на обов’язковий двотижневий карантин.
⇒ Читайте також:
Дефіцитні професії в Польщі в 2020 році та регіони, де шукають працівників
Польща розробляє нову міграційну політику: як вона торкнеться українців
Рада ЄС та Європейський парламент погодили правила онлайн-подання заявок на шенгенські візи та використання цифрових віз замість паспортних вклейок.
Польський уряд запропонував з 1 січня 2024 року підвищити мінімальну заробітну плату до 4242 злотих, а з 1 липня – до 4300 злотих.
Міністерство цифровізації Польщі запровадило рішення, що дозволить українським біженцям підтвердити особу та статус своїх дітей у Польщі за допомогою цифрового документа Diia.pl.
Страхування цивільної відповідальності в Польщі довго опиралося інфляції, однак ця тенденція змінюється. Компанії, що пропонують польським водіям поліси автострахування, помітно підвищують ціни.
У Львові презентували концепцію розвитку місцевого залізничного хабу, що допоможе інтегруватися країні в європейську транспортну інфраструктуру. Це, своєю чергою, покращить безпеку, швидкість та комфорт пасажирських перевезень.
Укртрансбезпека спільно з Державною митною службою змінюють правила використання сервісу єЧерга. Відтепер через внесення неправдивих даних запис у черзі на перетин кордону буде скасовано.
Коментарі