Для працівників з України організовують карантинні центри в Польщі

23 Березня 2020
агентства пошуку роботи в польщі 2020 рік

Українські громадяни масово покидають територію сусідньої Польщі у зв’язку із запровадженням суворого карантину та закриттям європейських кордонів після спалаху коронавірусу. Так, сьогодні, 23 березня, “Укрзалізниця” запустить вже сьомий спеціальний поїзд “Інтерсіті+”, який має доправити українців з Перемишля до Львова та Києва. Перші чотири такі спецпоїзди відправились із польського кордону ще в п’ятницю, 20 березня. Таким чином вдалось повернути на батьківщину близько 2400 українців.

Попри те, що деякі компанії змушені призупинити діяльність через карантин, в Польщі все ще потребують робочих рук. Масового повернення додому українських трудових мігрантів побоюються польські фірми, що займаються працевлаштуванням іноземців. Деякі з них готові йти на рішучі кроки, аби затримати заробітчан на території Польщі або залучити нових. Так, компанії самостійно облаштовують так звані карантинні центри, аби українські працівники, які в’їжджають на територію Польщі, мали де перечекати обов’язковий 14-денний карантин. Детальніше про це читайте далі у нашій статті.

робота в польщі під час карантину

⇒ Польські аграрії побоюються краху промисловості через нестачу праців

Працевлаштування українців в Польщі в умовах карантину

“Зараз, коли польсько-український кордон є закритим, а правила його перетину стали значно суворіші, непростою буде ситуація для тих українських робітників, у яких з дня на день закінчиться термін дії дозвільних документів на перебування та працевлаштування в Польщі”, - сказав у розмові з журналістами польського видання interia.pl Кшиштоф Інглот, президент рекрутингового агентства Personnel Service.

Про цю ситуацію вже близько тижня говорить чимало польських компаній та підприємств, де працюють українці. Такий стан речей є невигідний не лише для самих заробітчан, але й для працедавців, а відповідно і для економіки країни загалом. 

“Зазвичай іноземних працівників забезпечують житлом їхні роботодавці. Якщо особа більше не матиме права легально працювати на території Польщі, то залишиться не лише без роботи, але й без місця проживання. А повернутись додому в Україну зараз не так просто. Тому ми хочемо, аби уряд запровадив положення, які дозволять - до моменту відкриття кордонів - автоматично поновлювати дозволи на працевлаштування в Польщі іноземних громадян, зокрема й українців”, - пояснив Інглот.

За словами директора міжнародного агентства з працевлаштування  EWL Анджея Коркуса, в Польщі зараз перебуває понад мільйон українців, більшість з яких мають лише тимчасові дозволи на проживання. Щомісяця закінчується термін дії від 20 до 30 відсотків таких документів, а отже впродовж місяця польська економіка втрачає до 200 тисяч працівників. За звичних умов, на їхні місця ротаційно прибувають нові трудові мігранти, але в ситуації, коли перетин кордону обмежений, потрібно затримати тих українців, які поки що перебувають на території Польщі, вважають роботодавці. 

“Українці працюють переважно в ключових для виживання суспільства галузях економіки, зокрема в агропродовольчому, переробному та торговельному секторах. Близько половини з них працює в Польщі на підставі документів, що діють всього три місяці, а ще 20% - до шести місяців”, - зазначив Анджей Коркус.

коронавірус в польщі останні новини

Як польські фірми організовують для українських заробітчан карантинні центри

Навіть якщо польським фірмам вдасться залучити до роботи нових працівників з України, на шляху до їхнього фактичного працевлаштування стоїть одна суттєва перешкода - обов’язковий 14-денний карантин для всіх осіб, які в’їжджають зараз на територію Польщі з-за кордону. Це означає, що кожного українця, який зараз перетне кордон з Польщею, зобов’яжуть самоізолюватися на термін до двох тижнів, адже стільки триває інкубаційний період коронавірусної інфекції. 

Зрозуміло, що багатьом особам, які тільки-но приїхали на територію Польщі, немає де перечекати карантин. Немає також конкретних вказівок, як з такими людьми мають поводитись на кордоні - чи їх повинні госпіталізувати поблизу пункту перетину кордону, чи вже біля місця їхньої роботи. Польським роботодавцям невдовзі забракне кількадесят тисяч працівників, адже такою є тижнева ротація тих, у кого закінчуються дозвільні документи, і тих, хто приїжджає на їхні місця. Немає можливості ні затримати перших, ні привезти других. Польський роботодавець опинився у скрутному становищі, наголошує президент Personnel Service.

Аби якось врятувати ситуацію, рекрутингові агентства організовують власні карантинні центри для працівників-українців. Такий вже облаштувала фірма Personnel Service - у ньому одночасно може перебувати до 100 осіб. Окрім них, два карантинні центри для іноземців організувала польська компанія з працевлаштування Gremi Personal - один у Гданську, другий у Лодзі. 

“Ми також приготували такі осередки. Це кілька готелей в різних частинах Польщі, де може вміститись до кількасот осіб. Однак, працівники з України все одно не поспішають приїжджати до Польщі зараз, бо не хочуть просто чекати два тижні без роботи. Тому більш важливо затримати в Польщі тих іноземців, які вже працюють на польських фірмах”, - наголосив Анджей Коркус з фірми EWL. 

карантин в польщі новини

Нагадаємо, через загрозу поширення коронавірусу 13 березня уряд Польщі на чолі з прем’єром Матеушем Моравецьким прийняв рішення про закриття польських кордонів, як зовнішніх, так і внутрішніх з країнами ЄС, для іноземних громадян. Внаслідок введення відповідних обмежень, на територію Польщі найближчим часом матимуть право в'їхати лише її громадяни; іноземці, які є подружжям або дітьми громадян Польщі; власники Карти поляка; дипломати та члени їх родин; іноземці, які мають право на постійне або тимчасове проживання на території Польщі; а також іноземці, які мають право працювати на території Польщі.

У зв’язку із обмеженням можливості перетину польсько-українського кордону, Прикордонна служба Польщі пообіцяла не накладати на громадян України адміністративних чи карних санкцій через протермінування візи чи перевищення ліміту днів легального перебування в межах Шенгенської зони на підставі біометричного паспорта, якщо на це є поважні причини.

У відповідь на побоювання чужоземних громадян Управління у справах іноземців у Польщі повідомило, що ті іноземці, дозволений термін перебування на території Польщі яких завершується під час карантину, не мусять терміново повертатись на батьківщину, якщо під час свого легального перебування подадуть по пошті до Управління відповідну заявку на продовження терміну

як пережити карантин в польщі

Варто додати, що станом на 23 березня у Польщі повідомили про смерть восьмої людини, зараженої коронавірусом. Міністерство охорони здоров’я країни також підтвердило 36 нових випадків зараження за останню добу. Таким чином, кількість інфікованих в Польщі зараз становить 684 особи.

Окрім цього, з 20 березня в Польщі оголошено загрозу епідемії. У зв’язку з цим, карантин у всіх навчальних закладах і коледжах країни продовжили до Великодня, тобто до 12 квітня. На додачу, польський уряд вирішив збільшити розмір штрафу за порушення карантину з 5 до 30 тисяч злотих. 

⇒ Читайте також:

Дефіцитні професії в Польщі в 2020 році та регіони, де шукають працівників

Польща розробляє нову міграційну політику: як вона торкнеться українців

Нові правила працевлаштування іноземців в Польщі з 1 ЛИПНЯ 2018 РОКУ

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах