Приєднуйтесь до нас у Facebook та будьте в курсі всіх оновлень.
Мені вже подобається VseTutPlПереглядаючи наш сайт, ви погоджуєтеся на використання cookie-файлів. Ми застосовуємо їх, щоб покращити якість сторінок, вони допомагають нам оцінити ваші потреби (допомагають в зборі статистики), а також допомагають нашим партнерам розміщувати правильний контент для вас з використанням нашого сервісу. Щоб дізнатися більше про Cookies, будь ласка, натисніть тут.
ПогоджуюсьНа громадян України, які зараз перебувають в Польщі та через закриті кордони не можуть повернутись на батьківщину, не накладатимуть адміністративних чи карних санкцій через протермінування візи чи перевищення ліміту днів легального перебування в межах Шенгенської зони на підставі біометричного паспорта. Це, зокрема, стосується осіб, останній день дозволеного перебування в ЄС яких припав на 15 березня або наступні дні.
Про це вчора, 17 березня, повідомило Посольство України в Республіці Польща. Відомство звернулось із відповідним проханням до Прикордонної варти РП і отримало підтвердження. Разом з тим, у Посольстві наголошують, що кожен конкретний випадок польські прикордонники розглядатимуть окремо, а тому не варто зловживати ситуацією.
⇒ Польські аграрії побоюються краху промисловості через нестачу працівників з України
Після оголошення про закриття польсько-українського кордону та обмеження в’їзду іноземців на територію РП, в Україну повернулось близько 4% громадян, які працювали в сусідній державі. Такі дані на період 17 березня повідомляє аналітичний департамент Компанії з міжнародного працевлаштування "Gremi Personal".
У більшості трудових мігрантів, які повернулись в Україну, закінчується термін дії дозвільних документів на працевлаштування в Польщі, в тому числі робочої візи. Ці люди не хочуть працювати в ЄС нелегально чи отримати штамп про депортацію на кордоні.
"У нас є чіткі цифри щодо наших робітників, які говорять про те, що в Україну на 17 березня повернулося не більше 3-4%. Ситуація з карантином непередбачувана, тому українці, які перебувають в Польщі по безвізу, поспішили повернутися додому. Вони не хочуть залишатися в Польщі, працювати нелегально і отримати штамп про депортацію, коли закінчиться термін легального перебування", - заявив власник компанії Євген Кириченко.
Він також зазначив, що зараз більшість польських виробничих підприємств працюють у звичному режимі. Деякі харчові та логістичні компанії, навпаки, збільшують кількість робочих місць. На ці вакансії погоджуються ті українці, які залишилися без роботи після закриття ресторанів і кафе.
"Ситуація дуже динамічна і змінюється щодня. На даний момент ми не звільнили жодного працівника. Намагаємося оперативно переводити їх на інші підприємства, де є попит на робочі руки", - наголосив Євген Кириченко.
Тим часом, українське МЗС активно працює над поверненням українських громадян, які під час карантину залишились на території інших держав. Лише в понеділок, 16 березня, було виконано 125 авіарейсів, які повернули додому 23 тисячі українців. Сьогодні ж заплановано ще 40 рейсів, повідомив у відеозверненні президент України Володимир Зеленський.
За його словами, вже повернулися літаки з Азербайджану, Вірменії, Грузії, Єгипту, Ізраїлю, Іспанії, Катару, Молдови, ОАЕ, Таїланду та Туреччини. Українців приймають аеропорти Києва, Дніпра, Одеси, Запоріжжя, Харкова та Львова.
Зеленський також повідомив, що Україна сформувала точки-хаби, з яких наші громадяни гарантовано зможуть повернутись на батьківщину безкоштовно або за пільговими цінами.
"Українці, які планують повернутись додому на власному авто чи автобусі: будь ласка, уважно ознайомтесь з обмеженнями в країнах, через які пролягатиме ваш маршрут. Інформацію щодо цього можна знайти в розділі новин на сайті МЗС", - додав Зеленський.
17 березня на спеціальному саміті (що проходив у форматі відеозв’язку) лідери країн-членів ЄС прийняли спільне рішення про закриття зовнішніх кордонів Євросоюзу і зони Шенген щонайменше на 30 днів через спалах коронавірусу. Із відповідною пропозицією раніше виступила Європейська комісія.
Рішення, перш за все, обмежуватиме необов'язкові поїздки громадян третіх держав до країн ЄС. Разом з тим, голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн повідомила, що європейські країни самостійно визначатимуть, як впроваджувати закриття своїх кордонів для громадян з третіх країн.
"Ворог - це вірус, і тепер ми повинні зробити все можливе, щоб захистити наших людей і захистити нашу економіку. Ми готові зробити все, що буде потрібно. Ми без вагань приймемо додаткові заходи залежно від розвитку ситуації", - зазначила політикиня.
Повідомляється, що обмеження не поширюватимуться на громадян країн-членів Європейської асоціації вільної торгівлі, тобто Швейцарії, Ісландії, Норвегії та Ліхтенштейну, а також для мешканців Великобританії. Кордони будуть відкриті для тих, хто має дозвіл на тривале перебування на території країн ЄС та для близьких родичів громадян Євросоюзу. Також виняток зроблять для людей, які доїжджають на роботу через кордон, та тих, хто транспортує важливі товари.
"Ми повинні забезпечити пропуск ліків, продуктів харчування і товарів, і наші громадяни повинні мати можливість подорожувати у свої країни", - сказав президент Європейської ради Шарль Мішель.
Варто додати, що станом на 18 березня в Польщі зафіксовано 246 випадків захворювання на коронавірус, 5 з яких були смертельними. За даними МОЗ України, в країні було лабораторно підтверджено 14 випадків COVID-19, з них 2 летальних.
⇒ Читайте також:
Консульський облік для українських мігрантів відтепер буде платним
Перетин кордону до Польщі: що можна, а що заборонено перевозити. Інфографіка
Дефіцитні професії в Польщі в 2020 році та регіони, де шукають працівників
Укртрансбезпека спільно з Державною митною службою змінюють правила використання сервісу єЧерга. Відтепер через внесення неправдивих даних запис у черзі на перетин кордону буде скасовано.
Управління залізничного транспорту Польщі видало залізничній компанії Stowarzyszenie Kolejowych Przewozów Lokalnych дозвіл на запуск міжнародних поїздів сполученням Варшава – Гребенне – Рава-Руська.
Польський Сейм ухвалив закон про скасування оплати за проїзд платними ділянками автомагістралей, користування якими регулюють державні органи, а також про заборону вантажівкам виконувати обгін на швидкісних магістралях.
У березні 2023 року польська авіакомпанія LOT запустила прямий рейс до Нью-Йорка з аеропорту Жешув. Зараз це найближче до кордону з Україною летовище, звідки виконують прямі авіарейси зі Сполученими Штатами.
Європейський автобусний перевізник FlixBus запускає нове пряме сполучення між столицями України та Польщі. Маршрут також пролягатиме через два варшавських летовища – Модлін та аеропорт ім. Шопена.
Під час своєї теперішньої каденції польський уряд сподівається підвищити соціальні виплати в межах програми Сім’я 500+ до 800 злотих, а також скасувати оплату за проїзд платними автострадами для водіїв приватних легкових автомобілів.
Коментарі