В ДМС пояснили, чому анульовані закордонні паспорти українців знову почали діяти

16 Березня 2023
чи дійсний мій закордонний паспорт 2023

Державна міграційна служба змінила своє рішення про анулювання українських закордонних паспортів, у яких відрізняється транслітерація. Ці документи можна знову використовувати, доки в них не закінчиться термін дії. Про це йдеться у новому роз’ясненні ДМС, передає видання avianews.com

Раніше Міграційна служба України повідомляла, що у випадку, коли український громадянин чи громадянка отримали закордонний паспорт та ID-карту для внутрішнього використання, але в них відрізнялася транслітерація імені або прізвища, то дійсним вважався останній виданий документ, а інший – автоматично анульовувався.

Таким чином, якщо особа отримала закордонний паспорт, де була одна версія транслітерації, а згодом оформила ID-карту з іншою транслітерацією свого імені чи прізвища, то дійсність втрачав саме закордонний паспорт. 

як зробити закордонний паспорт не в україні 2023

dmsu.gov.ua

Через це правило безліч українських громадян опинялися за кордоном з недійсними паспортами і не могли оперативно замінити їх через нестачу відповідних органів у інших державах. Тому ДМС змінила своє попереднє рішення, і тепер такий документ буде дійсним аж до закінчення терміну або якщо його власник сам звернеться для заміни паспорта. 

«На сьогодні паспорти, у яких різна транслітерація написання прізвища або імені, є чинними до закінчення строку їх дії. Такі документи будуть визнаватися недійсними або змінюватися лише за особистим зверненням особи за отриманням або обміном паспорта», – пояснили в ДМС України.

Відтак, якщо громадянин чи громадянка не замінюють паспорт, то він продовжує діяти до закінчення терміну, навіть якщо у людини є документ з іншою транслітерацією. Перевірити, чи ваш паспорт є дійсним, можна на сайті Державної міграційної служби – для цього слід ввести серію та номер документа. 

Міграційна служба також пояснила, що рішення про анулювання документів з різною транслітерацією базувалось на рекомендаціях Єврокомісії. Там Україну просили врегулювати питання анулювання паспортів, виданих одній особі, у зв‘язку зі зміною нею своїх персональних даних, зокрема й транслітерації.

Справа в тому, що деякі громадяни України використовували різну транслітерацію в документах для шахрайства. Так, наприклад, в країнах ЄС, де використовують латинський алфавіт, людина з документами на ім’я Andrii та Andriy фактично може розцінюватись як «дві різні людини». Відтак, зловмисники могли порушувати законодавство, а далі отримувати новий паспорт з іншою транслітерацією та продовжувати шахрайство.

⇒ Читайте також:

Документи в польському застосунку mObywatel прирівняють за статусом до традиційних паспортів

Польща потребує доглядальників для старших людей - допомогти можуть українці

В Польщі квитки на поїзди PKP Intercity продаватимуть в кіосках та на АЗС

Головне фото: dp.gov.ua

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах