Приєднуйтесь до нас у Facebook та будьте в курсі всіх оновлень.
Мені вже подобається VseTutPlПереглядаючи наш сайт, ви погоджуєтеся на використання cookie-файлів. Ми застосовуємо їх, щоб покращити якість сторінок, вони допомагають нам оцінити ваші потреби (допомагають в зборі статистики), а також допомагають нашим партнерам розміщувати правильний контент для вас з використанням нашого сервісу. Щоб дізнатися більше про Cookies, будь ласка, натисніть тут.
ПогоджуюсьВсі, хто вже стикався з пошуком роботи чи працевлаштуванням в Польщі, знають: для того, аби влаштуватись на роботу в Польщу легально, іноземцю необхідно отримати відповідну польську робочу візу та Дозвіл на роботу (або Дозвіл на сезонну роботу) і підписати з роботодавцем трудовий договір.
Вже з початку цього року для усіх іноземців, котрі мають намір працювати (або вже працюють) в Польщі, відбулися зміни у працевлаштуванні. Зокрема, відтепер існує два види дозволів на роботу:
Окрім того, цього року запроваджуються і певні зміни в Трудовому кодексі Польщі, а для сезонних працівників цьоріч запровадили новий тип договору з роботодавцем для виконання сезонних робіт.
Однак і на цьому зміни в Польщі в сторону покращення умов праці для іноземців не припиняються. Потреба в кадрах та робочих і постійний ріст охочих працювати саме в Польщі спонукають польський уряд до прийняття все нових і вдосконалених законів щодо працевлаштування іноземців.
Відтак 4 червня, стало відомо про наміри польського уряду збільшити термін дії Дозволу на роботу для іноземців. Про це повідомляє польське видання "Dziennik Gazeta Prawna".
Дозвіл на роботу - необхідний документ, який дає можливість іноземцям легально працювати в Польщі. Він видається воєводою за місцем знаходженням фірми-працедавця або за місцем проживання фізичної особи-роботодавця на підставі заяви роботодавця про намір влаштувати іноземця.Такі заяви видаються лише громадянам шести країн-колишніх республік СРСР - Вірменії, Білорусії, Грузії, Молдови, Росії та України.
У дозволі на роботу вказано дані роботодавця, який подає документи для отримання цього дозволу, вид роботи, яку буде виконуватиме іноземний працівник, а також термін на який видано дозвіл. Клопотання в справі отримання дозволу для іноземця виконує працедавець. Іноземець може працювати лише у того роботодавця, котрий вказаний у дозволі на роботу.
Станом на сьогодні Дозвіл на роботу видається на період, який не перевищує в сумі 6 місяців упродовж наступних 12 місяців (1 року). Тобто, отримавши, до прикладу, Дозвіл на роботу у березні, ви можете легально працювати в Польщі протягом не більше шести місяців до березня наступного року.
Однак тепер польський уряд має намір збільшити цей термін з 6 до 12 місяців. Відтак, громадяни Вірменії, Білорусії, Грузії, Молдови, Росії та України, отримавши Дозвіл на роботу, зможуть працювати в Польщі протягом одного року, тобто 12 місяців впродовж 18 календарних місяців.
Іншими словами, якщо нововведення приймуть, іноземець, отримавши Дозвіл на роботу, зможе легально працювати в Польщі 12 місяців протягом 18. Наприклад, отримавши такий Дозвіл в серпні 2018 року, він буде дійсним до лютого 2020 року і сумарно протягом цього часу (з серпня 2018 до лютого 2020 року) ви зможете працювати 12 місяців.
Однією з причин, чому польський уряд йде на такі поступки, є катастрофічний брак робочих рук в Польщі.
"Брак робочих рук спостерігається чи не в кожній галузі. Навіть у невеликих містах, де ще недавно було безробіття, починає бракувати охочих працювати" – повідомляє віце-міністр інвестицій та розвитку Польщі Павел Хоронжи.
Уряд планує полегшити для всіх інозмеців з-поза ЄС отримання дозволів на роботу та подовжити їх термін. Наразі мова йде про те, щоб збільшити термін дії Дозволу на роботу максимум до трьох років, хоча не виключено, що згодом цей термін навіть збільшать і до п'яти років.
Ще однією важливою зміною може стати і те, що один з подружжя (чоловік або дружина) може не подавати заявку на отримання Дозволу на роботу в Польщі, якщо його чоловік або дружина вже мають такий документ. Наразі всі деталі таких нововведень ще розробляються.
Крім усього іншого, законопроект також дозволить працевлаштовувати іноземців з інших країн, зокрема, з Казахстану та Таджикистану в рамках "спрощеної" процедури, але тільки при виконанні роботи за певною професією і терміном не більше 6 місяців протягом 12 місяців.
Посадові особи також хочуть розширити перелік країн, громадяни яких потраплять в більш поблажливу міграційну політику. Зокрема це стосується країн Південно-Східної Азії, таких як В'єтнам та Філіппіни.
"Ми маємо інформацію від роботодавців про те, що люди з цих країн швидко адаптуються в Польщі та добре інтегруються" - розповів віце-міністр Павел Хоронжи.
Метою нової стратегії польського уряду є не лише заповнення за рахунок іммігрантів дефіциту робочих рук на ринку праці. Політики заявляють, що хочуть, аби іноземці приїжджали до Польщі, створювали тут сім'ї і залишалися жити, тим самим допомагаючи країні залатати демографічні прогалини, - підсумовує газета "Dziennik Gazeta Prawna".
Як розповів міністр інвестицій і розвитку Польщі Єжи Квесцінській, пропозиції змін до міграційної політики, які власне і передбачають збільшення терміну дії Дозволу на роботу, мають бути готові вже в середині цього року.
Узгодження поміж міністерствами праці, внутрішніх справ, а також міністерства інвестицій і розвитку Польщі стосовно міграційної стратегії уже знаходяться на фінішній прямій. Наслідками цієї роботи мають стати зміни до закону про інституції ринку праці.
"Найголовніше - це інструменти спрощення працевлаштування мігрантів з-за меж Європейського Союзу" - наголосив віце-міністр праці Станіслав Швед.
Читайте також:
Нові правила працевлаштування в Польщі для іноземців з 2018 року
Зміни в Трудовому кодексі Польщі в 2018 році
В Польщі запровадили новий тип договору з роботодавцем для виконання сезонних робіт
Польський уряд запропонував з 1 січня 2024 року підвищити мінімальну заробітну плату до 4242 злотих, а з 1 липня – до 4300 злотих.
Через війну росії проти України та повʼязаний з цим відтік робочої сили тисячі польських компаній продовжують відчувати кадровий голод.
Менш ніж через рік після початку повномасштабної російської агресії близько 65% українських біженців у Польщі вже були влаштовані на роботу. Кожен п’ятий українець, який знайшов тимчасовий захист від війни у цій країні, живе «з дня у день».
З 7 квітня у Польщі почали діяти законодавчі зміни, що регулюють дистанційну роботу найманих працівників. Відтепер людина зможе обирати повністю дистанційний або гібридний формат роботи.
У квітні майже 60 тисяч працівників мережі супермаркетів Бедронка в Польщі отримають грошову премію вартістю 3750 злотих. Про це повідомляє власниця мережі дисконт-супермаркетів — компанія Jeronimo Martins Polska.
Дослідження показало, що майже половина — 48% компаній у Польщі побоюються погіршення власного становища у 2023 році. Це на 5 відсоткових пунктів менше, ніж було у листопаді 2022 року, та водночас на 6 пунктів більше, ніж було на початку минулого року.
Коментарі