В Польщі планують збільшити термін дії Дозволу на роботу

16 Липня 2018
Дозвіл на роботу в Польщі

Всі, хто вже стикався з пошуком роботи чи працевлаштуванням в Польщі, знають: для того, аби влаштуватись на роботу в Польщу легально, іноземцю необхідно отримати відповідну польську робочу візу та Дозвіл на роботу (або Дозвіл на сезонну роботу) і підписати з роботодавцем трудовий договір.

Вже з початку цього року для усіх іноземців, котрі мають намір працювати (або вже працюють) в Польщі, відбулися зміни у працевлаштуванні. Зокрема, відтепер існує два види дозволів на роботу:

  1. Дозвіл на роботу (видається для роботи у всіх сферах діяльності, окрім сезонної роботи і надає право працювати в Польщі впродовж 6 місяців на рік);
  2. Дозвіл на сезонну роботу (видається для роботи у галузях, які визначені як сезонні і надає право працювати в Польщі впродовж 9 місяців на рік).

Окрім того, цього року запроваджуються і певні зміни в Трудовому кодексі Польщі, а для сезонних працівників цьоріч запровадили новий тип договору з роботодавцем для виконання сезонних робіт.

Однак і на цьому зміни в Польщі в сторону покращення умов праці для іноземців не припиняються. Потреба в кадрах та робочих і постійний ріст охочих працювати саме в Польщі спонукають польський уряд до прийняття все нових і вдосконалених законів щодо працевлаштування іноземців.

Відтак 4 червня, стало відомо про наміри польського уряду збільшити термін дії Дозволу на роботу для іноземців. Про це повідомляє польське видання "Dziennik Gazeta Prawna".

робота в Польщі

Збільшення терміну дії Дозволу на роботу в Польщі 2018

Дозвіл на роботу - необхідний документ, який дає можливість іноземцям легально працювати в Польщі. Він видається воєводою за місцем знаходженням фірми-працедавця або за місцем проживання фізичної особи-роботодавця на підставі заяви роботодавця про намір влаштувати іноземця.Такі заяви видаються лише громадянам шести країн-колишніх республік СРСР - Вірменії, Білорусії, Грузії, Молдови, Росії та України.

У дозволі на роботу вказано дані роботодавця, який подає документи для отримання цього дозволу, вид роботи, яку буде виконуватиме іноземний працівник, а також термін на який видано дозвіл. Клопотання в справі отримання дозволу для іноземця виконує працедавець. Іноземець може працювати лише у того роботодавця, котрий вказаний у дозволі на роботу.

Станом на сьогодні Дозвіл на роботу видається на період, який не перевищує в сумі 6 місяців упродовж наступних 12 місяців (1 року). Тобто, отримавши, до прикладу, Дозвіл на роботу у березні, ви можете легально працювати в Польщі протягом не більше шести місяців до березня наступного року.

Однак тепер польський уряд має намір збільшити цей термін з 6 до 12 місяців. Відтак, громадяни Вірменії, Білорусії, Грузії, Молдови, Росії та України, отримавши Дозвіл на роботу, зможуть працювати в Польщі протягом одного року, тобто 12 місяців впродовж 18 календарних місяців.

Іншими словами, якщо нововведення приймуть, іноземець, отримавши Дозвіл на роботу, зможе легально працювати в Польщі 12 місяців протягом 18. Наприклад, отримавши такий Дозвіл в серпні 2018 року, він буде дійсним до лютого 2020 року і сумарно протягом цього часу (з серпня 2018 до лютого 2020 року) ви зможете працювати 12 місяців.

робота в Польщі

Однією з причин, чому польський уряд йде на такі поступки, є катастрофічний брак робочих рук в Польщі. 

"Брак робочих рук спостерігається чи не в кожній галузі. Навіть у невеликих містах, де ще недавно було безробіття, починає бракувати охочих працювати" – повідомляє віце-міністр інвестицій та розвитку Польщі Павел Хоронжи.

Уряд планує полегшити для всіх інозмеців з-поза ЄС отримання дозволів на роботу та подовжити їх термін. Наразі мова йде про те, щоб збільшити термін дії Дозволу на роботу максимум до трьох років, хоча не виключено, що згодом цей термін навіть збільшать і до п'яти років. 

Ще однією важливою зміною може стати і те, що один з подружжя (чоловік або дружина) може не подавати заявку на отримання Дозволу на роботу в Польщі, якщо його чоловік або дружина вже мають такий документ. Наразі всі деталі таких нововведень ще розробляються.

Крім усього іншого, законопроект також дозволить працевлаштовувати іноземців з інших країн, зокрема, з Казахстану та Таджикистану в рамках "спрощеної" процедури, але тільки при виконанні роботи за певною професією і терміном не більше 6 місяців протягом 12 місяців.

Посадові особи також хочуть розширити перелік країн, громадяни яких потраплять в більш поблажливу міграційну політику. Зокрема це стосується країн Південно-Східної Азії, таких як В'єтнам та Філіппіни. 

"Ми маємо інформацію від роботодавців про те, що люди з цих країн швидко адаптуються в Польщі та добре інтегруються" - розповів віце-міністр Павел Хоронжи.

Метою нової стратегії польського уряду є не лише заповнення за рахунок іммігрантів  дефіциту робочих рук на ринку праці. Політики заявляють, що хочуть, аби іноземці приїжджали до Польщі, створювали тут сім'ї і залишалися жити, тим самим допомагаючи країні залатати демографічні прогалини, - підсумовує газета "Dziennik Gazeta Prawna".

робота в Польщі

Коли почнуть діяти нові правила щодо збільшення терміну дії Дозволу на роботу в Польщі?

Як розповів міністр інвестицій і розвитку Польщі Єжи Квесцінській, пропозиції змін до міграційної політики, які власне і передбачають збільшення терміну дії Дозволу на роботу, мають бути готові вже в середині цього року. 

Узгодження поміж міністерствами праці, внутрішніх справ, а також міністерства інвестицій і розвитку Польщі стосовно міграційної стратегії уже знаходяться на фінішній прямій. Наслідками цієї роботи мають стати зміни до закону про інституції ринку праці.

"Найголовніше - це інструменти спрощення працевлаштування мігрантів з-за меж Європейського Союзу" - наголосив віце-міністр праці Станіслав Швед.

Читайте також:

Нові правила працевлаштування в Польщі для іноземців з 2018 року

Зміни в Трудовому кодексі Польщі в 2018 році

В Польщі запровадили новий тип договору з роботодавцем для виконання сезонних робіт

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах