В Польщі планують збудувати спеціальне житло для українських біженців

24 Березня 2022
нерухомість в польщі актуальні ціни 2022

Польща прагне заручитись фінансовою підтримкою Євросоюзу та започаткувати державну програму з будівництва житла для біженців з України. Про повідомив посол України в Польщі Андрій Дещиця під час відеоінтерв’ю для Європейської правди

Дещиця стверджує, що за місяць війни кордон України з Польщею перетнуло близько 2 млн осіб. За попередніми оцінками, 1,5 млн з них залишилось на території сусідньої держави, а решта переїхала до інших країн ЄС.

За словами українського посла, чимало наших співгромадян у Польщі зараз проживає у прикордонних з Україною воєводствах - вони сподіваються, що війна невдовзі завершиться і їм вдасться повернутися додому. Місцева влада, волонтери та небайдужі громадяни цих польських територій вже перебувають на межі своїх можливостей, тому українських біженців заохочують переселятись в інші регіони країни, зокрема на північ та північний-захід. 

консульства україни в польщі прийом громадянPAP/Rafał Guz

За словами Андрія Дещиці, посольство України разом із польським урядом працюють над прийняттям державної програми швидкого будівництва якісного житла для тих громадян України, які мають намір все-таки залишитися в Польщі. В цьому зацікавлені центральний уряд Польщі та місцеві органи самоврядування, яким потрібна робоча сила для забезпечення ринку праці. 

"Залишається невирішеною проблема житла, і це велика проблема. Багато поляків прийняли людей до себе додому. Існують готелі, які надавали або безкоштовне проживання, або по мінімальних цінах, різного роду гуртожитки, де безкоштовно можна було зупинитися. Але пройшов місяць і тепер постає питання: як далі? Треба шукати рішення цієї житлової проблеми", - вважає український посол.

Для реалізації програми польський уряд добивається від ЄС "виділення коштів, яку будуть використані для будівництва тимчасового житла для українських громадян".

⇒ Читайте також:

Через міграційну кризу в Польщі різко зросла вартість оренди квартир

У Польщі запрацюють два нові консульства України. Чи можна оформити закордонний паспорт

Як отримати соціальну допомогу для українських біженців у Польщі

Головне фото: Brian Babb on Unsplash

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах