Приєднуйтесь до нас у Facebook та будьте в курсі всіх оновлень.
Мені вже подобається VseTutPlПереглядаючи наш сайт, ви погоджуєтеся на використання cookie-файлів. Ми застосовуємо їх, щоб покращити якість сторінок, вони допомагають нам оцінити ваші потреби (допомагають в зборі статистики), а також допомагають нашим партнерам розміщувати правильний контент для вас з використанням нашого сервісу. Щоб дізнатися більше про Cookies, будь ласка, натисніть тут.
ПогоджуюсьПольський уряд має намір запровадити єдиний податок на сезонних працівників у розмірі 300 злотих на місяць. Ця сума включатиме в себе також страхування працівників від нещасного випадку.
Про це 13 вересня оголосив Голова Постійного комітету Ради міністрів Генрік Ковальчик.
"Я працюю над новим рішенням щодо оподаткування сезонних працівників. Справа стосується сотень тисяч людей. Мета полягає в тому, щоб фермери могли легально використовувати таких працівників, сплативши невеликий податок у розмірі близько 300 злотих на місяць ", - сказав Генрік Ковальчик.
Міністр повідомив, що проект єдиного податку на сезонних працівників уряд має намір затвердити до кінця поточного року. Генрік Ковальчик додав, що суму податку за найманих сезонних працівників вже включатиме в себе страхування від нещасного випадку, що убезпечить і самих працівників і роботодавців.
Нова система оподаткування вступить в дію з 2018 року і поширюватиметься на сезонних працівників, що влаштуються на роботу вже наступного літа.
"Найближчим часом ми почнемо роботу по затвердженню нового податку. Міністерства розвитку, фінансів, праці та сільського господарства вже одобрили цей проект", – заявив міністр.
Генрік Ковальчик заявив, що польський уряд зацікавлений у вирішенні проблеми із реєстрацією сезонних працівників за кордоном.
"У нас є статистичні дані щодо кількості виданих дозволів на в'їзд на роботу до Польщі. Їх є більше мільйона. Однак ми не знаємо, скільки насправді людей приїхало до нашої країни на сезонні роботи нелегально", – зазначив Генрик Ковальчик. Нове знижене оподаткування закордонних сезонних працівників, на думку уряду, сприятиме ліквідації або принаймні зменшенні незаконного працевлаштування іноземців, головним чином із України.
Легальна робота в Польщі має ряд переваг. Працедавці сплачують затверджений податок, а тому найманий українець має належний соціальний захист, страхування життя та право на медичну допомогу. В більшості випадків власник також надає безоплатне, або за символічну плату житло, оплачує дорогу до місця праці та, як мінімум, одноразове харчування. Також, залежно від умов контракту, можуть бути передбачені додаткові преференції, такі як додаткові вихідні, премії за якісне та швидке виконання роботи, трьохразове харчування тощо.
Зауважимо, що за даними Управління соціального страхування Польщі (ZUS), чимраз більше польських роботодавців офіційно сплачує внески за працівників з України, а це означає, що дедалі більше українців обирають легальну роботу в Польщі.
"Дуже тішить збільшення кількості застрахованих працівників зі сходу, найчастіше українців. Це показує, що все частіше ця робота законна, що такі працівники мають гарантію захисту при, наприклад, хворобах чи в інших подібних ситуаціях", – прокоментувала інформацію з соціального страхування голова Міністерства Праці Польщі Ельжбета Рафальска.
Офіційне оформлення працівників вигідне і для польських роботодавців, адже укладання угоди з іноземним працівником оберігає їх від ситуації, коли працівник, знайшовши кращі умови праці, без будь-якого попередження і в будь-який момент покидає попереднє місце роботи.
Українець, який їде на роботу в Польщу, повинен мати заяву від роботодавця про намір працевлаштувати іноземця (Oświadczeniе о zamiarze powierzenia pracy cudzoziemcowi) з прописаними умовами праці, терміном та зарплатою, або дозвіл на працю (zezwolenie на práce). Проте можливий і інший варіант: ви можете виїхати в Польщу без дозволу на роботу, і вже там (в Польщі) знайти собі роботу і працювати абсолютно легально, при умові, що ваш роботодавець зареєструє в Повітовому бюро заяву про намір працевлаштувати іноземця чи оформить вам дозвіл на працю.
Після того, як іноземець прибуває на місце праці, роботодавець зобов’язаний укласти з ним трудовий договір (umowa o pracę), або цивільно-правовий договір (umowa zlecenia чи umowa o dzieło).
Роботодавець повинен подати заяву в ZUS для страхування працівника та сплати податків. Якщо договір з іноземним працівником не підписаний, або укладений неправильно, то така робота вважається нелегальною, і роботодавцю загрожує штраф до 5000 злотих.
Починаючи з ранньої весни і закінчуючи настанням холодів у Польщі можна непогано заробити на різноманітних сезонних роботах. Основні види – це праця на сільськогосподарських угіддях, будівництво та лісопереробна промисловість.
Польські фірми найчастіше шукають українських чоловіків, щоб запропонувати їм посади штукатурів, мулярів, токарів, столярів, електриків, автомеханіків, водіїв і зварювальників.
Робота в Польщі для жінок, здебільшого, доступна у вигляді сезонних заробітків біля землі (висаджують та збирають фрукти, ягоди та овочі). Можна також знайти вакансії сортувальниць або пакувальниць на фабриках, влаштовуватись продавцями, офіціантками, кухарями, перукарями, доглядальницями або прибиральницями на фірми або у приватний сектор.
Студенти у Польщі можуть також непогано підзаробити, влаштувавшись продавцями, офіціантами або займаючись перекладами, написанням статей, наукових робіт або іншими роботами, де передбачено гнучкий графік. Таке поєднання допомагає вітчизняній молоді не тільки здобути освіту європейського знання та диплом, що буде визнаний у всьому світі, але і заробити на оплату проживання, власні розваги і навіть подорожі Європою.
Нагадуємо, що з 1 червня 2017 року польський уряд змінив правила прийому працівників на роботу, радимо ознайомитись із новими правилами, якщо ви працюєте чи хочете працювати в Польщі.
Крім того, після підписання угоди про безвіз між Україною та ЄС, українцям, які мають біометричний паспорт, не потрібна робоча віза для того, аби працювати в Польщі. Про умови праці в Польщі в рамках безвізу читайте у статті Робота в Польщі по біометричному паспорту.
Читайте також:
Польський уряд запропонував з 1 січня 2024 року підвищити мінімальну заробітну плату до 4242 злотих, а з 1 липня – до 4300 злотих.
Через війну росії проти України та повʼязаний з цим відтік робочої сили тисячі польських компаній продовжують відчувати кадровий голод.
Менш ніж через рік після початку повномасштабної російської агресії близько 65% українських біженців у Польщі вже були влаштовані на роботу. Кожен п’ятий українець, який знайшов тимчасовий захист від війни у цій країні, живе «з дня у день».
З 7 квітня у Польщі почали діяти законодавчі зміни, що регулюють дистанційну роботу найманих працівників. Відтепер людина зможе обирати повністю дистанційний або гібридний формат роботи.
У квітні майже 60 тисяч працівників мережі супермаркетів Бедронка в Польщі отримають грошову премію вартістю 3750 злотих. Про це повідомляє власниця мережі дисконт-супермаркетів — компанія Jeronimo Martins Polska.
Дослідження показало, що майже половина — 48% компаній у Польщі побоюються погіршення власного становища у 2023 році. Це на 5 відсоткових пунктів менше, ніж було у листопаді 2022 року, та водночас на 6 пунктів більше, ніж було на початку минулого року.
Коментарі