Все більше українців купує нерухомість в Кракові

28 Серпня 2017
нерухомість в Польщі

Ми неодноразово писали про те, що наші співвітчизники найчастіше з-поміж усіх іноземців купують житло в Польщі. Саме українці вбачають у польській нерухомості відмінний варіант для вигідного капіталовкладення та часто навіть для отримання стабільного доходу від здачі в оренду придбаного в Польщі житла. Ціни на нерухомість в Польщі доступні, особливо у порівнянні з цінами на житло у інших країнах, що входять до складу ЄС, а купити квартиру в Польщі іноземець може без жодних проблем: з мінімальним пакетом документів і за досить короткий термін.

Одним з найбільш цікавих та вигідних в плані купівлі нерухомості міст в Польщі українці вважають Краків – відомий туристичний, культурний та фінансовий центр Польщі. Саме у цьому атмосферному та перспективному місті над Віслою громадяни України все охочіше скуповують квадратні метри.

З даних, наданих польській прес-агенції Міністерством Внутрішніх Справ і Адміністрації Польщі, видно, що минулого року (у 2016) у Кракові нерухомість купили майже 400 осіб з України. Якщо вдаватись у деталі, то у 2016 році українці придбали в Кракові 250 житлових приміщень, 137 приміщень комерційних і 6 земельних ділянок.

Ці цифри у кілька разів перевищують показники попередніх років. Для порівняння, у 2015 році всього 126 українців придбали житло в  Кракові (8 з них оформили документи на земельну ділянку в Польщі, 118-на об’єкти нерухомості). У 2014 році нерухомість в Кракові придбали 94 українці, а в 2010 – лише 18. Тобто за 6 років попит на житло у культурній столиці Польщі серед українців виріс більш як у 20 разів!

нерухомість в Польщі

Які ж категорії населення України зацікавлені в нерухомості в Кракові? По-перше, це молоді люди. Дуже рідко житло тут купують особи, віком більше 50 років. Усіх українців, які купують житло в Кракові, можна розділити на 4 групи. Перша – це батьки, які купляють квартири своїм дітям, що навчаються в Кракові. Друга – сім’ї, які повним складом переїжджають в Польщу на тривале або ж на постійне перебування. Третя група – інвестори, які вкладають гроші в польську нерухомість, адже вважають це безпечним та прибутковим капіталовкладенням, а четверта - молоді співробітники корпорацій, часто з ІТ-сфери. Доходи забезпечують їм високу кредитоспроможність, хоча переважна більшість українських покупців платить за нерухомість в Польщі готівкою.

Анна Писанчин з міжнародного агентства нерухомості Remax Prestige повідомляє, що найчастіше українці в Кракові купують житло невелике: від 40 до 70м2. При купівлі нерухомості наші співвітчизники, здебільшого, користуються послугами професійних агентів, при чому агентів найчастіше обирають українських, а не польських, не в останню чергу через мовний бар’єр.

Анна зазначила також, що українці найчастіше купують житлові приміщення – такі можна придбати без дозволу польської влади. Рідко зважуються на покупку земельних ділянок, а також комерційних приміщень, що використовуються для інших цілей, аніж проживання. Адже для того, щоб придбати такі, іноземці повинні виконати ряд формальностей, встановлених Міністерством Внутрішніх Справ і Адміністрації Польщі. Зокрема, щоб отримати дозвіл на придбання нежитлової нерухомості в Польщі, іноземні громадяни повинні подати заяву з пакетом документів, серед яких будуть документи, що визначають правовий статус нерухомості, позбавлення прав власника на користь іноземного громадянина, довідки з управління соціального страхування та податкової інспекції про відсутність заборгованості. Іноземці повинні також вказати факти, що підтверджують їх зв'язки з Польщею. Пізніше ці дані ретельно перевірятимуть кілька інстанцій, тому процедура отримання дозволу займає від 2,5 до 6 місяців. При поданні заяви іноземець повинен також сплатити обов’язковий збір у розмірі 1570 злотих.

Про те, скільки можна заробити на нерухомості в Польщі та в інших країнах Європи, Ви можете прочитати ТУТ. Дізнайтесь також, як відрізняються ціни на первинному та вторинному ринку нерухомості в Польщі

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах