Кордон з Польщею дозволили перетинати через КПП “Рава-Руська-Гребенне”

07 Травня 2020
перетин кордону з польщею під час карантину

Всередині березня 2020 року, у зв’язку з небезпекою поширення коронавірусної інфекції та початком суворого карантину, Україна призупинила роботу більшості контрольно-пропускних пунктів на своїх кордонах з іншими державами. Так, з та до Польщі можна було потрапити лише власним авто через три пункти пропуску: Ягодин-Дорогуськ, Рава-Руська-Гребенне і Краковець-Корчова.

Та вже на початку квітня Кабінет міністрів України прийняв рішення про тимчасове закриття КПП Рава-Руська-Гребенне. Таким чином, до сьогодні легкові та вантажні транспортні засоби могли перетнути польський кордон лише в двох місцях - в Ягодині, що у Волинській області, та в Краковці, що на Львівщині.

Через значну навантаженість цих контрольно-пропускних пунктів вчора, 6 травня, український уряд вирішив відновити роботу ПП Рава-Руська-Гребенне. Відтак, у Львівській області знову діятиме два пункти пропуску через польський кордон, а загалом їх буде три. 

перетин кордону до польщі 2020 рік

Варто нагадати, що згідно з рішенням Ради міністрів Польщі, щонайменше до 13 травня на територію держави зможуть в’їжджати лише певні групи іноземних громадян. Зокрема, йдеться про тих, хто є подружжям або дітьми громадян Польщі; а також власників Карти поляка; дипломатів та членів їх родин; іноземців, які мають право на постійне або тимчасове проживання на території Польщі та іноземців, які мають право працювати на території Польщі.

Окрім цього, після прибуття до Польщі громадяни України, Росії та Білорусі все ще зобов’язані пройти обов’язковий 14-денний карантин. Нещодавно цей обов’язок скасували лише для громадян сусідніх з Польщею країн Євросоюзу, які прибувають в Польщу з метою навчання або виконання роботи. Мету в’їзду необхідно підтвердити документально. 

Коли в Україні відновлять міжнародне авіасполучення

Разом із початком суворого карантину, а також запровадженням обмежень на перетин кордонів, більшість країн Європи скасували регулярне пасажирське залізничне, автобусне та авіаперевезення. Так триває вже майже два місяці - авіакомпанії виконують лише чартерні евакуаційні рейси. На переконання міністра закордонних справ Дмитра Кулеби, в Україні така ситуація протримається щонайменше до кінця літа. 

"В декількох країнах ЄС, які є класичними туристичними напрямами, зараз ламають голову, як це врегулювати, але скажу одразу: протягом літа повноцінного відновлення міжнародного авіасполучення не буде... тобто так, як було колись, такого не буде точно", - сказав Кулеба.

Міністр також зазначив, що внутрішні авіарейси можуть почати поступово запускати влітку, а от міжнародні скоріш за все аж восени, хоча це рішення також залежить від інших держав. 

Нагадаємо, в липні 2020 року Wizz Air відкриває базу у Львові

⇒ Читайте також:

Реконструкції КПП на кордоні з Польщею бути: уряд зняв законодавчі обмеження

З 4 травня в Польщі відкриють торгові центри та готелі

Як вплине коронавірусна криза на вартість продуктів в Польщі в 2020 році

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах