На польських дорогах з’явиться більше фоторадарів

19 Жовтня 2021
фоторадари на дорогах польщі

Дорожні інспектори помітили позитивний ефект від встановлення на польських дорогах фоторадарів, тож готуються до збільшення їхньої кількості по всій території Польщі. За інформацією Головної інспекції дорожнього транспорту, зниження кількості смертельних ДТП є особливо помітним з 2011 року, коли розпочав свою діяльність Центр автоматичного нагляду за дорожнім рухом CANARD. 

Зараз на дорогах Польщі в межах програми CANARD діє 500 фоторадарів у 247 місцях. Частина з них реєструє швидкість руху автомобілів, а інша - виїзд на перехрестя на червоний сигнал світлофора, повідомляє businessinsider.com.pl. Найбільшу кількість фоторадарів встановлено на дорогах у Мазовецькому (82), Великопольському (48) та Сілезькому (42) воєводствах, а найменшу - в Опольському (11) та Свентокшиському (16) регіонах. Карту можна переглянути ТУТ

До 30 листопада 2023 року Інспекція планує інсталювати ще понад 100 нових фоторадарів на різних локаціях. З них 39 штук буде фіксувати швидкість руху, а ще 30 штук - виїзд на перехрестя на червоний сигнал світлофора. Крім того, близько 300 старих пристроїв замінять на нові. 

⇒ Штрафи за порушення правил дорожнього руху в Польщі 

де у польщі є фоторадари на дорогах картаsupertydzien.pl

Дослідження Автодорожньої інспекції показало, що на більшості ділянок польських доріг, де працюють фоторадари, водії знижують швидкість руху. Це веде до зменшення кількості ДТП, особливо смертельних. Результати дослідження проілюстрували конкретними прикладами. Так, на дорозі між населеними пунктами Zwierki та Zabułów, що у Білостоцькому повіті, впродовж 2012-2014 років трапилось 6 аварій. Тоді постраждало 10 осіб, а одна людина загинула. Після запровадження системи фоторадарів у 2015 році там трапилась всього одна ДТП, внаслідок якої було поранено дві людини, але ніхто не загинув. 

За статистикою, щороку на польських дорогах помирає близько 2,5 тисячі осіб - здебільшого через перевищення швидкості. Водночас, це вдвічі менше, ніж ще 10 років тому. Дані CANARD свідчать про те, що запуск пристроїв для вимірювання швидкості руху покращив дисципліну водіїв. Сім з десяти автомобілістів рухається з допустимою швидкістю, і лише кожен 500 водій перевищує ліміт на понад 20 км/год.  

Нагадаємо, з 1 грудня 2021 року у Польщі запровадять нові, більш суворі штрафи за порушення ПДР

⇒ Читайте також:

Перший в Україні автобан вестиме до кордону з Польщею

З жовтня подорожчає проїзд автострадою А4 у Польщі

З 1 червня 2021 року в Польщі починають діяти нові правила дорожнього руху

Головне фото: motofakty.pl

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах