Знімки з фоторадарів на польських дорогах будуть надходити до Прикордонної служби

16 Травня 2018
Знімки з фоторадарів на польских дорогах будуть надходити до Прикордонної служби

Минулого року фоторадари зафіксували на польських дорогах майже мільйон правопорушень, пов'язаних із перевищенням швидкості. Приблизно 8% таких правопорушень скоїли водії з українськими та білоруськими номерними знаками. А загальна сума несплачених штрафів становить понад 20 млн злотих. Причина, чому порушники з-за кордону не платять штрафи, криється в дірках у польському законодавсті. Однак вже цього року поляки мають намір вирішити цю проблему. Тепер водіїв-порушників, які не сплатили штраф, не впускатимуть до Польщі - пише видання Rzeczpospolita. Як саме діятиме таке нововведення читайте далі.

Щодня на власному авто польський кордон перетинають сотні водіїв. До прикладу, торік польський кордон перетнули понад 10 мільйонів українців, понад 3,6 мільйонів білорусів та 1,5 мільйонів росіян. Подорожувати власним транспортом дуже зручно, а іноді вкрай необхідно, однак завжди слід пам'ятати про правила дорожнього руху, які в сусідній країні контролюються досить суворо.

Читайте також: Штрафи за порушення правил дорожнього руху(ПДР) в Польщі 

порушення ПДР в Польщі

У разі, якщо дорожній патруль або міська служба охорони порядку зафіксує правопорушення, вас можуть оштрафувати. Якщо у вас при собі немає достатньо коштів, працівник поліції може поїхати з вами до найближчого банкомату, щоб отримати штраф. Також іноземці в Польщі можуть сплачувати штраф за порушення ПДР платіжною карткою у портативних терміналах, які мають при собі працівники польської дорожньої поліції.

Читайте також: Дорожній патруль в Польщі. Все, що потрібно знати, якщо вас зупинили

Окрім дорожнього патрулю, для порядку на більшості польських дорогах встановлені новітні фоторадари, які фіксують перевищення швидкості транспортного засобу. Принцип їхньої роботи простий: вони фотографують транспортний засіб, який перевищує допустиму на цій ділянці дороги швидкість і таким чином фіксують правопорушення без зупинки самого водія.

фоторадари в Польщі

Завдяки цьому пристрою фіксується не лише швидкість, з якою рухався автомобіль, а й марка та модель транспортного засобу, реєстраційний номер, місце, дата і час правопорушення. Крім того, вже цього року в Польщі вдосконалять ці пристрої і встановлять на дорогах нові фоторадари, які фіксуватимуть не лише перевищення швидкості, а й інші порушення ПДР.

Чому українці не сплачують штрафи в Польщі?

Після фіксування фоторадором правопорушення водію в найближчий час приходить квитанція про необхідність сплатити штраф. Оскільки Польща є країною-членом ЄС, GITD (Główny Inspektorat Transportu Drogowego - Головна іспекція автомобільного транспорту) може ідентифікувати номерні знаки усіх країн ЄС і таким чином надсилати штрафи водіям з усього Європейського Союзу. Запити на інформацію власника транспортного засобу можуть надсилатися за кордон у автоматичному режимі за допомогою національних контактних пунктів.

штрафи в Польщі

Однак, зробити це із номерами української, російської чи білоруської реєстрації у GITD не можуть, оскільки ці держави не є членами ЄС, а отже відстежити інформацію про власника такого номера неможливо. До того ж,  відповідно до законодавства, GITD не може надсилати штрафи за перевищення швидкості у країни, що не є членами ЄС. Тому порушники з таких країн залишаються безкарними.

Не сплатив штраф - не в'їхав до Польщі

Поляки все ж знайшли спосіб, як примусити водіїв з країн, що не є членами ЄС, сплачувати штрафи за порушення ПДР у Польщі. Вони планують найближчим часом включити Прикордонну службу в систему CANARD (Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym - Центр автоматичного контролю за дорожнім рухом). 

Це дасть змогу контролювати кожен автомобіль, який виїжджає та в’їзджає на територію Польської Республіки. Якщо прикордонник з'ясує, що такий водій не сплатив штраф - у Польщу його не пропустять, доки він не сплатить штраф.

штрафи за порушення ПДР в Польщі

Для детальної підготовки таких змін буде сформована міжвідомча команда, яка і розробить усі деталі функціонування нововведень, а також нову систему, за якою водії з-поза країн ЄС все ж таки зможуть сплатити штраф за порушення ПДР. 

Наразі сплатити штраф в Польщі іноземець може лише в тому випадку, якщо був спійманий “на гарячому” дорожнім патрулем. Однак вже незабаром прикордонники зможуть так само вести контроль штрафників

Поки не розроблена чітка система сплати штрафів іноземцями в Польщі, наразі такий водій не зможе перетинати кордон на авто, номерний знак якого буде в реєстрі порушників. Скоріше за все, оскільки інформація про порушення ПДР автомобілем з номерними знаками з-поза країн ЄС буде надходити до Прикордонної служби, то при перетині даним авто кордону, водієві виставлять штраф, який він зможе сплатити безпосередньо там.

Нагадуємо, що наразі такі нововведення в Польщі знаходяться лише на стадії розробки та опрацювання і поки що точно не відомо, коли вони запрацюють.

Тож, сідаючи за кермо автомобіля в Польщі, пам’ятайте про правила дорожнього руху, будьте обачними та завжди відповідайте за свої дії.

Нагадуємо, що про ситуацію на українсько-польському кордоні та стан черг на пропускних пунктах ви можете дізнатися за допомогою камер на кордоні онлайн.

Читайте також:

Перетин кордону з Польщею автомобілем

Найсуворіші штрафи для водіїв у Польщі

Нові фоторадари на польських дорогах: які правопорушення будуть фіксуватися

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах