З’явився чат-бот для цілодобової допомоги українцям за кордоном

18 Травня 2021
консульська допомога українцям за кордоном

Українське МЗС запускає чат-бот, аби наші співгромадяни за кордоном могли цілодобово отримати консульську допомогу та консультацію з різних питань. Пробна версія нового цифрового продукту від українського уряду вже доступна в месенджері Telegram. З часом чат-бот буде доступний також на інший популярних платформах. Про це під час прес-конференції розповів міністр закордонних справ Дмитро Кулеба, передає УНІАН

За словами міністра, зараз цифровий помічник доступний в телеграмі за адресою @MFA_support_bot.

"Завдяки цьому зручному цифровому продукту сотні тисяч українських громадян можуть цілодобово і з будь-якої точки світу всього в кілька кліків отримати необхідну інформацію з консульських питань. Продукт поки розрахований насамперед для допомоги громадянам України, які проживають за кордоном або подорожують за кордоном", - наголосив Дмитро Кулеба.

За допомогою чат-бота можна не лише знайти необхідне консульство чи записатись на прийом, але й дізнатись про те, як оформити паспорт або посвідчення особи на повернення в Україну, як стати на консульський облік, завірити документи, зареєструватись на вибори за межами України, а також що робити під час виникнення надзвичайних ситуацій в іншій державі тощо. Таким чином, українці, які проживають або тимчасово перебувають за кордоном, зможуть швидко знайти необхідну інформацію просто в месенджері.

які країни відкриті для українців 2021

mfa.gov.ua

Цікаво, що на розробку чат-бота взагалі не витратили бюджетних грошей - він був створений в партнерстві з компанією We_Challenge під час сімнадцятого ІТ-чемпіонату DEV Challenge на безоплатній основі.

Варто зазначити, що пандемія коронавірусу дещо пришвидшила процес діджиталізації державних та комерційних послуг в Україні, зокрема і в туристичній галузі. Так, понад рік в країні успішно функціонує мобільний застосунок “Вдома”, який відстежує та контролює проходження самоізоляції після повернення українців із закордонних поїздок. Крім цього, наші співгромадяни можуть з легкістю дізнатись про умови відвідування будь-якої країни світу за допомогою інтерактивної карти від МЗС

Також активно розробляються так звані паспорти вакцинації, які допоможуть українцям зі щепленням проти Covid-19 вільно подорожувати під час пандемії. Як нещодавно заявив головний санітарний лікар Віктор Ляшко, зараз Україна бере участь у двох робочих групах щодо запровадження Covid-сертифікатів – від Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) та від Європейського союзу (ЄС). Передбачається, що вже з 1 липня українські громадяни зможуть отримати такий паспорт, зокрема і в режимі онлайн. 

“Ми не будемо “білою вороною”. Що буде затверджено ВООЗ – те буде і в нас, що буде в Євросоюзі – те буде і в нас. З 1 липня ми готові запустити такі сертифікати”, – сказав Ляшко. 

Нагадаємо, країни Євросоюзу готуються відкрити свої кордони для тих туристів, які пройшли повну вакцинацію проти ковіду затвердженими в ЄС препаратами. Крім цього, Євросоюз планує запуск власних “зелених сертифікатів здоров’я” вже з 15 червня. 

⇒ Читайте також:

Проекту відновлення залізничного сполучення Хирів - Загуж виділили грант

У Польщі пасажирським фургоном дозволили перевозити стільки людей, скільки є місць

Flixbus оприлюднив літній розклад рейсів з польських міст до Європи. Ціни

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах