Ажіотаж навколо запрошень на роботу до Польщі зростає

08 Листопада 2016
запрошення на роботу в польщі, віза в польщу

Вже менше ніж через два місяці, з 1 січня 2017 року, ввійдуть в дію нові правила працевлаштування для іноземців (українців) в Польщі. Нововведення полягають у тому, що з початку наступного року запрошення від роботодавців вже не видаватимуться, а підставою для того, щоб отримати робочу візу до Польщі, буде лише дозвіл від повітового старости чи воєводи. Видаватиметься такий дозвіл на 8 місяців (у разі виконання сезонних робіт) або на 6 місяців (якщо бажана робота в Польщі не пов`язана із сільським господарством чи туризмом). Основна причина нових правил працевлаштування в Польщі для іноземців – директива ЄС, яка  покликана врегулювати кількість трудових мігрантів в межах Шенген зони та звести до мінімуму можливість махінацій на ринку праці в Польщі.

Українці – ось хто очолює рейтинг іноземних працівників в Польщі. Саме тому зміни до польського законодавства у сфері працевлаштування іноземців дуже турбують наших співгромадян. Адже серед тих, хто шукає підзаробітку в цій країні, їх найбільше – 95%.  Така кількість українських заробітчан здебільшого мотивована рівнем зарплат в Польщі. Зараз люди бояться нової процедури прийняття на роботу в Польщі, адже повний її механізм ще невідомий. Тому усі бажаючі працювати у західних сусідів намагаються встигнути отримати робочу візу в Польщу до 1 січня 2017 року, поки ще діють старі правила і подати документи в Консульство Польщі чи ППВА на робочу візу можна на підставі усім відомого запрошення від польського роботодавця.

В зв`язку з цим, з часу оголошення про введення нових правил працевлаштування, поляки реєструють у себе рекордну кількість бажаючих отримати запрошення на роботу в Польщу. Проілюструємо це останніми даними їхніх PUP (powiatowy urząd pracy). В Познані за місяць аж 4 тисячі роботодавців заявили про намір прийняти на роботу іноземця (зазвичай таких не більше 3-х тисяч). В Бидгощі станом на листопад 2016 року охочих взяти на роботу іноземців було більше (22 тисячі), аніж за цілий 2015 рік (19 тисяч), і їх кількість росте, незважаючи на те, що сезонні роботи позаду. Така сама ситуація і в Гданську – 20 тисяч запрошень для іноземців видано до листопада 2016 року у порівнянні із 11-ма тисячами за весь 2015 рік.

Такий ажіотаж пояснити просто: для українців та інших іноземців це  останній шанс отримати робочу польську візу за звичною їм процедурою, до того ж, отримати запрошення на роботу в Польщу напряму від роботодавця можна набагато простіше і швидше.

Вигідно це і польським роботодавцям, які зацікавлені в працівниках з України, адже після 1 січня 2017 року кожне прохання до повітового старости про працевлаштування іноземця коштуватиме їм 30 злотих. А існують польські роботодавці, у яких працює 100, 200, навіть 500 іноземців. Тому набрати на роботу українців буде вже не так вигідно, як колись. До того ж, староста залишає за собою право відмовити у наданні запрошення, навіть якщо гроші були сплачені.

Крім того, процедура надання дозволу на роботу в Польщі старостою з 1 січня 2017 року ще не чітко визначена. До кінця не зрозуміло, як працюватиме вона на усіх етапах. Побоюючись заплутаних схем та зайвих формальностей, і українці, що бажають працювати в Польщі, і польські роботодавці, прагнуть максимально скористатися часом, що залишився до початку нового року.

робота в польщі

Детально про плановані нововведення читайте у нашій статті Нові правила працевлаштування для іноземців у Польщі з 1 січня 2017 року

Корисно знати: українці більше не матимуть можливості продовжувати закордонний паспорт. Окрім того, стало відомо про нову вартість закордонного паспорта та інших документів

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах