Навіть 5000 злотих штрафу за перевищення швидкості в Польщі: уряд готує масштабні законодавчі зміни

14 Липня 2021

Штрафи за порушення правил дорожнього руху в Польщі хочуть зробити ще більш суворими. Так, грошове покарання за перевищення дозволеної швидкості на понад 30 км/год може сягнути навіть 5-ти тисяч злотих. Крім того, штрафні бали (punkty karne) хочуть анульовувати не через один, а через два роки. Також польський уряд готується до серйозної боротьби проти п’яних водіїв. Останніх можуть змусити виплачувати аліменти постраждалим внаслідок ДТП, яке вони спричинили. Більше деталей - далі у нашому матеріалі.

штрафи за порушення пдр в польщі 2021radio.kielce.pl

Штрафи за порушення ПДР: які зміни чекають на водіїв у Польщі

На черговому засіданні Ради Міністрів Польщі урядовці узгодили напрямок дій щодо зміни дорожнього законодавства країни, зокрема посилення відповідальності за порушення ПДР. Водіям варто готуватись до того, що органи контролю за дорожнім рухом в Польщі зможуть вимагати вищих штрафів за особливо небезпечні порушення. Суми грошових покарань затверджуватиме суд, пише businessinsider.com.pl.

Крім цього, урядовці планують підвищити нижню межу штрафів за особливо небезпечну поведінку на дорозі, зокрема за порушення прав пішоходів, ігнорування дорожніх знаків та світлофорів, а також перевищення максимально допустимої швидкості на дорогах Польщі

Зміниться також тарифікатор штрафів - максимальну суму покарання за порушення правил хочуть збільшити з 5 тисяч злотих до 30 тисяч. На додачу, штраф за перевищення допустимої швидкості на більш ніж 30 км/год хочуть підвищити до 5 тисяч злотих. За повторне порушення правила доведеться заплатити від 3 до 5 тисяч злотих. Разом з тим, в уряді не повідомили, чи йдеться про перевищення швидкості тільки в межах житлової зони, чи й поза нею також. 

Одержані внаслідок штрафування водіїв-порушників суми надходитимуть до Державного дорожнього фонду. 

⇒ Розмір штрафу за порушення ПДР в Польщі залежатиме від доходу водія

штраф за нетверезе водіння в польщіf.magazynauto.pl

Суворіше покарання за водіння в стані алкогольного сп’яніння в Польщі

У Польщі серйозно взялися за нетверезих водіїв. Урядовці хочуть посилити відповідальність за водіння в стані алкогольного сп’яніння, а також за спричинення ДТП в нетверезому стані чи повторне спричинення ДТП внаслідок сп’яніння.

Якщо нетверезий водій спровокує аварію, через яку постраждалий отримає інвалідність або загинуть люди, в яких на утриманні були неповнолітні діти чи інші особи, то винуватець трагедії буде зобов’язаний виплачувати потерпілим відповідну пенсію або аліменти. Рада Міністрів хоче забезпечити можливість стягнення аліментів безпосередньо під час кримінального провадження, а призначення судом обов’язкових виплат відбуватиметься без будь-якого запиту уповноваженої особи або прокурора.

До того ж, має зрости кримінальна та адміністративна відповідальність за керування автомобілем в нетверезому стані. Урядовці також пропонують арештовувати транспортний засіб п’яного винуватця ДТП. 

Варто зазначити, що чинне польське законодавство передбачає кілька покарань за спричинення ДТП в нетверезому стані, які, залежно від обставин, можуть застосовуватись одночасно:

  • штраф на суму від 10 до 60 тисяч злотих;
  • заборону водіння ТЗ на строк від 3 років до кінця життя; 
  • тюремне ув’язнення до 12 років.

⇒ Де на дорогах Польщі встановлено найбільше фоторадарів? Інфографіка

актуальна мандати в польщі 2021auto-swiat.pl

Інші важливі зміни дорожнього законодавства у Польщі в 2021 році

Урядовці передбачили ще кілька важливих змін для водіїв у Польщі. Так, міністри хочуть запровадити спеціальні інституції, що не допускали б до водіння впродовж трьох місяців осіб, які керували транспортним засобом без необхідних документів, а також накладали на них штраф на суму 10 тисяч злотих. 

Зміни також стосуються системи штрафних балів у Польщі - урядовці хочуть, аби такі бали скасовувались після дворічного терміну, а не через рік, як є зараз. Більше того, за порушення ПДР водій може отримати навіть 15 штрафних балів за один раз. Зараз їхня максимальна кількість за деякі порушення становить 10 пунктів. Уряд також хоче скасувати навчання, після проходження якого кількість балів, отриманих водієм, зменшується. 

Крім цього, нові правила передбачають співвідношення між вартістю автоцивілки та кількістю штрафних балів водія. Після того, як зміни набудуть чинності, страхові компанії матимуть доступ до відповідних даних. На основі історії правопорушень конкретного водія страховики вираховуватимуть для нього вартість автоцивілки.

⇒ Читайте також:

У Польщі запрацювала нова система збору за проїзд платними дорогами e-TOLL

З 1 червня 2021 року в Польщі починають діяти нові правила дорожнього руху

Наприкінці літа почнеться ремонт пункту пропуску на кордоні з Польщею “Шегині-Медика”

Головне фото: www.motofakty.pl

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах