Середній вік авто на польських дорогах - 14 років

25 Жовтня 2019
авто з польщі, імпортні авто з європи

Як і українці, поляки охоче користуються можливістю придбання імпортних вживаних авто з Європи. Так, згідно з даними Польської асоціації автомобільної промисловості, у 2018 році в країні було зареєстровано 928 тисяч вживаних транспортних засобів з Європи, а це вдвічі більше ніж нових. Середній вік авто на польських дорогах у 2018 році становив близько 14 років, в той час як загалом на європейських - 11 років. 

Імпорт вживаних авто з Європи

Найстаріші в Європейському Союзі автівки їздять дорогами Румунії - їхній середній вік становить 16 років. Для порівняння, в Німеччині водії в середньому воліють користуватись автомобілем не довше 9 років, а у Великій Британії ще менше - до восьми років.

пригнати б/у авто з європи

Після використання європейці вигідно продають свої вживані автомобілі. Серед покупців - не лише громадяни країн, що не належать до ЄС, але й, наприклад, поляки. Як повідомляє у своєму звіті Польська асоціація автомобільної промисловості, минулоріч в країні зареєстрували 928 тисяч вживаних автомобілів з Європи. За останні десять років це другий такий високий показник після 2016 року, йдеться у повідомленні.  

⇒Як обміняти українські водійські права на польські за спрощеною процедурою

Дані, представлені Асоціацією, свідчать про те, що привезених з-за кордону вживаних авто в Польщі є майже вдвічі більше ніж зареєстрованих нових. Показник практично не змінювався з того часу, коли Польща увійшла до складу ЄС, наголошують автори звіту і додають, що до 2004 року імпорт вживаних транспортних засобів не перевищував 40 тисяч одиниць на рік. 

Вік автомобілів на польських дорогах

За даними Центрального реєстру транспортних засобів у Польщі, станом на кінець 2018 року лише 12% приватних автомобілів мали вік менше 4 років, що на 0,1% більше ніж наприкінці 2017 року. Дещо старші моделі, віком від 5 до 10 років, становили 18% від усієї кількості автівок у країні. У найбільш чисельну групу - 55% - увійшли автомобілів віком від 11 до 20 років. Більшість з них - це імпортні авто. Ще 15% - це машини, віком від 20 років. Зауважимо, що їх на 3% більше, ніж автомобілів віком до 4 років.  

б\у машини з польщі

Станом на 2018 рік в Польщі було зареєстровано близько 22,7 мільйона транспортних засобів, що на 2,3% більше, ніж у 2017 році. Більше половини з них, а саме 17,3 мільйона одиниць, - це приватні авто. Приріст таких машин у 2018 році склав 2,6%. 

Акцизний податок на гібридні автомобілі в Польщі

У 2019 році статистика автомобільного ринку Польщі може дещо змінитись, адже в країні планують знизити на 50% ставки акцизного податку на гібридні машини, в яких електроенергія акумулюється не при підключенні зовнішнього джерела живлення. Нещодавно польський Сенат вже прийняв необхідні зміни до законодавства. Наступний крок - документ повинен ухвалити президент Польщі Анджей Дуда.

⇒Як розмитнити авто на єврономерах?

Новелізація польського закону про акцизний податок має на меті стимулювання автомобільного ринку і заохочення до використання більш екологічно чистого транспорту в країні. Зміни передбачають, що ставка акцизного податку на гібридні автомобілі з об’ємом двигуна від 2000 куб. см до 3500 куб см становитиме 9,3%, а до 2000 куб. см - 1,55%. Разом з тим, невідомо наскільки позитивно новий закон вплине на державний бюджет країни та чи вигіднішою буде така покупка для громадян Польщі. 

⇒Читайте також:

Перетин кордону з Польщею автомобілем

Авто з Польщі

Міністерство інфраструктури проведе нараду щодо нових ставок та умов розмитнення авто

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах