Бум нерухомості в Польщі. Актуальні ціни і тенденції в 2020 році

27 Січня 2020
купити квартиру в польщі в 2020 році

Польські експерти з нерухомості в один голос гордо заявляють - будівельна галузь в Польщі стрімко розвивається. Лише у 2019 році по всій країні в експлуатацію здали понад 207 тисяч житлових об’єктів. Зростають також стандарти будівництва нових помешкань і попит на них, що в підсумку дає і значно вищі ціни на квартири у порівнянні з попередніми роками. 

Які тенденції помітили в 2019 році польські аналітики з питань нерухомості та скільки років потрібно заощаджувати, аби купити власну квартиру в Польщі представникам різних професій читайте далі у нашій публікації. 

Бум нерухомості в Польщі в 2019-2020 рр.

За даними Головного статистичного управління Польщі, впродовж 12 місяців 2019 року в містах розпочали будівництво аж 237,3 тисяч житлових будинків. Це на 7% більше, ніж в 2018 році і майже на 22% більше, ніж під час останнього квартирного буму в Польщі в 2008 році. У порівнянні з 2018 роком, минулоріч на 12% зросла також кількість житлових об’єктів, які були успішно здані в експлуатацію - аж 207,2 тис.

Ще одна втішна статистика з 2019 року - інвесторам видали дозвільні документи на будівництво близько 268,5 тисяч нових помешкань по всій країні. Це на 4% більше, ніж у 2018 році, та на 6% більше у порівнянні з 2008 роком. 

квартири в новобудовах в польщі

⇒ Як відрізняються ціни на вторинному і первинному ринку житла у Польщі

Актуальні ціни на нову нерухомість в Польщі та інших країнах Європи

Такі тенденції свідчать про стрімкий розвиток сфери житлового будівництва в Польщі, а також про зростання попиту на квартири в новобудовах. Девелопери нерухомості будують все нові і нові житлові об’єкти, бо кількість охочих придбати чи орендувати власне житло в Польщі постійно зростає. Попит на нерухомість виникає з покращення фінансової ситуації поляків, вважають експерти.

За останніми даними, полякам досі бракує щонайменше 2,1 млн квартир з перспективою збільшення цієї кількості навіть до 2,9 млн. Окрім цього, до уваги не взяли той факт, що до Польщі останніми роками прибув щонайменше мільйон трудових мігрантів. Певна кількість з них планує залишитись в Польщі на тривалий час, а отже мусить орендувати чи придбати помешкання. 

орендувати квартиру в польщі в 2020

Разом із попитом, очевидно, зростають і ціни на нові квартири в Польщі. За даними Євростату, впродовж року вартість нерухомості в Польщі зросла на 9%. Такі ж дані наводить Головне статистичне управління Польщі. З ІІІ кварталу 2018 року до ІІІ кварталу 2019 року ріст цін на квартири в Польщі був одним з найшвидших серед інших країн ЄС. Та в довготривалій перспективі, наша західна сусідка залишається в цьому рейтингу по середині. 

Так, у 2019 році ціни на європейську нерухомість найбільше зросли в Латвії (13,5%), Словаччині (11,5%), Люксембургу (11,3%) і Португалії (10,3%). Крім цього, у порівнянні з 2018 роком у 2019-тому вартість помешкань не знизилась в жодній з країн ЄС. 

⇒ Зростає вартість нерухомості у великих містах Польщі. Актуальні ціни

Скільки років потрібно заощаджувати на власне помешкання в Польщі

Для того, щоб придбати в Польщі власне помешкання, найдовше, аж 43 з половиною роки, повинні заощаджувати працівники, які виконують просту роботу. Про це свідчать дані, які підготували експерти порталу RynekPierwotny.pl. В найкращій ситуації, натомість, перебувають представники органів державної влади, урядовці та керівники підприємств. Їм на свою квартиру потрібно відкладати лише 15 років. 

Польські експерти проаналізували статистичні дані про зарплати в різних галузях з жовтня 2018 року і на їх підставі підрахували чи представники різних професій мали б працювати на типове помешкання в Польщі менше часу, ніж в 2016 році. 

Аналітики підрахували, як довго треба було б працювати на квартиру площею 55 м кв, врахувавши середню вартість 1 м кв в Польщі. Середньостатистичний працівник мав би відкладати на квартиру 20% свого прибутку нетто на ощадний рахунок зі середньою процентною ставкою на 1 відсотковий пункт вище від інфляції. Згідно з аналізом, довготерміновий ріст вартості помешкання дорівнював інфляції. 

В результаті експерти отримали такі дані щодо представників різних професій:

  • 15,4 роки повинні заощаджувати представники влади і вищі керівники
  • 23,4 роки - різні спеціалісти
  • 28,3 роки - техніки та інший середній персонал
  • 33 роки - промислові працівники та ремісники
  • 33,3 роки - оператори та складальники машин і різних пристроїв
  • 33,7 роки - офісні працівники
  • 39,3 років - фермери, садівники, лісники та рибалки
  • 42,1 роки - працівники сфери послуг та торгівлі
  • 43,6 роки - працівники, що виконують найпростішу роботу

ціни на нерухомість в польщі 2019-2020

Такий довгий час очікування для некваліфікованих працівників викликає занепокоєння, однак порівняння результатів з жовтня 2016 року та жовтня 2018 року вносить більш оптимістичний акцент. Попри те, що ціни на квартири в Польщі ростуть, відкладати на своє житло полякам доводиться все менше і менше часу. Так, аж на 11%, і це найкращий результат, скоротився час очікування для промислових працівників. А для тих, хто заробляє найбільше, цей показник навпаки спадає найповільніше.

⇒ Читайте також:

Нерухомість в Польщі. Ціни

Скільки можна заробити на нерухомості в Польщі та в інших країнах Європи

Скільки коштує місяць проживання в Польщі

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах