Приєднуйтесь до нас у Facebook та будьте в курсі всіх оновлень.
Мені вже подобається VseTutPlПереглядаючи наш сайт, ви погоджуєтеся на використання cookie-файлів. Ми застосовуємо їх, щоб покращити якість сторінок, вони допомагають нам оцінити ваші потреби (допомагають в зборі статистики), а також допомагають нашим партнерам розміщувати правильний контент для вас з використанням нашого сервісу. Щоб дізнатися більше про Cookies, будь ласка, натисніть тут.
ПогоджуюсьПольські експерти з нерухомості в один голос гордо заявляють - будівельна галузь в Польщі стрімко розвивається. Лише у 2019 році по всій країні в експлуатацію здали понад 207 тисяч житлових об’єктів. Зростають також стандарти будівництва нових помешкань і попит на них, що в підсумку дає і значно вищі ціни на квартири у порівнянні з попередніми роками.
Які тенденції помітили в 2019 році польські аналітики з питань нерухомості та скільки років потрібно заощаджувати, аби купити власну квартиру в Польщі представникам різних професій читайте далі у нашій публікації.
За даними Головного статистичного управління Польщі, впродовж 12 місяців 2019 року в містах розпочали будівництво аж 237,3 тисяч житлових будинків. Це на 7% більше, ніж в 2018 році і майже на 22% більше, ніж під час останнього квартирного буму в Польщі в 2008 році. У порівнянні з 2018 роком, минулоріч на 12% зросла також кількість житлових об’єктів, які були успішно здані в експлуатацію - аж 207,2 тис.
Ще одна втішна статистика з 2019 року - інвесторам видали дозвільні документи на будівництво близько 268,5 тисяч нових помешкань по всій країні. Це на 4% більше, ніж у 2018 році, та на 6% більше у порівнянні з 2008 роком.
⇒ Як відрізняються ціни на вторинному і первинному ринку житла у Польщі
Такі тенденції свідчать про стрімкий розвиток сфери житлового будівництва в Польщі, а також про зростання попиту на квартири в новобудовах. Девелопери нерухомості будують все нові і нові житлові об’єкти, бо кількість охочих придбати чи орендувати власне житло в Польщі постійно зростає. Попит на нерухомість виникає з покращення фінансової ситуації поляків, вважають експерти.
За останніми даними, полякам досі бракує щонайменше 2,1 млн квартир з перспективою збільшення цієї кількості навіть до 2,9 млн. Окрім цього, до уваги не взяли той факт, що до Польщі останніми роками прибув щонайменше мільйон трудових мігрантів. Певна кількість з них планує залишитись в Польщі на тривалий час, а отже мусить орендувати чи придбати помешкання.
Разом із попитом, очевидно, зростають і ціни на нові квартири в Польщі. За даними Євростату, впродовж року вартість нерухомості в Польщі зросла на 9%. Такі ж дані наводить Головне статистичне управління Польщі. З ІІІ кварталу 2018 року до ІІІ кварталу 2019 року ріст цін на квартири в Польщі був одним з найшвидших серед інших країн ЄС. Та в довготривалій перспективі, наша західна сусідка залишається в цьому рейтингу по середині.
Так, у 2019 році ціни на європейську нерухомість найбільше зросли в Латвії (13,5%), Словаччині (11,5%), Люксембургу (11,3%) і Португалії (10,3%). Крім цього, у порівнянні з 2018 роком у 2019-тому вартість помешкань не знизилась в жодній з країн ЄС.
⇒ Зростає вартість нерухомості у великих містах Польщі. Актуальні ціни
Для того, щоб придбати в Польщі власне помешкання, найдовше, аж 43 з половиною роки, повинні заощаджувати працівники, які виконують просту роботу. Про це свідчать дані, які підготували експерти порталу RynekPierwotny.pl. В найкращій ситуації, натомість, перебувають представники органів державної влади, урядовці та керівники підприємств. Їм на свою квартиру потрібно відкладати лише 15 років.
Польські експерти проаналізували статистичні дані про зарплати в різних галузях з жовтня 2018 року і на їх підставі підрахували чи представники різних професій мали б працювати на типове помешкання в Польщі менше часу, ніж в 2016 році.
Аналітики підрахували, як довго треба було б працювати на квартиру площею 55 м кв, врахувавши середню вартість 1 м кв в Польщі. Середньостатистичний працівник мав би відкладати на квартиру 20% свого прибутку нетто на ощадний рахунок зі середньою процентною ставкою на 1 відсотковий пункт вище від інфляції. Згідно з аналізом, довготерміновий ріст вартості помешкання дорівнював інфляції.
В результаті експерти отримали такі дані щодо представників різних професій:
Такий довгий час очікування для некваліфікованих працівників викликає занепокоєння, однак порівняння результатів з жовтня 2016 року та жовтня 2018 року вносить більш оптимістичний акцент. Попри те, що ціни на квартири в Польщі ростуть, відкладати на своє житло полякам доводиться все менше і менше часу. Так, аж на 11%, і це найкращий результат, скоротився час очікування для промислових працівників. А для тих, хто заробляє найбільше, цей показник навпаки спадає найповільніше.
⇒ Читайте також:
Скільки можна заробити на нерухомості в Польщі та в інших країнах Європи
Попри певний застій на ринку нерухомості в Польщі, квартири не дешевшають настільки, як того хотілося б покупцям. Якщо глянути на ціни у найбільших містах Польщі, то середня вартість нерухомості у січні 2023 року в порівнянні з аналогічним періодом минуло
За останні 12 місяців у Польщі було побудовано рекордну з 1979 року кількість квартир. Однак це досягнення відбулось водночас із найсерйознішим економічним спадом сектору житлового будівництва за кілька років.
Оренда квартири у Польщі у вересні 2022 року подорожчала на 28% у порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Про це йдеться у звіті агенцій Expander i Rentier.io.
У Ґдині, Білостоці та Сопоті вартість оренди квартир лише за перше півріччя 2022 року зросла відповідно на 40, 38 та 36% у порівнянні з попереднім півріччям. Водночас за останні шість місяців найповільніше зростали ціни у Варшаві та Познані - не більш ніж
Середня вартість квадратного метра власного житла у столиці Польщі вже перевищує 13 тисяч злотих. Разом з тим, у сусідній країні є чимало великих міст, де власну нерухомість можна придбати значно дешевше, а подекуди навіть вдвічі дешевше, ніж у Варшаві.
Протягом тривалого часу ціни на нерухомість у Польщі, особливо у великих містах, зростали дуже динамічно. Не в останню чергу це було пов’язано із напливом українських біженців, які рятувались у сусідній країні від російської агресії.
Коментарі