Де у Польщі найдешевша та найдорожча нерухомість

08 Жовтня 2021
нерухомість в польщі актуальні ціни 2021

У Польщі досі є регіони, де купівля помешкання вартістю менше 3 тисяч злотих за м2 не є чимось неймовірним. Там можна придбати будинок за такою ж ціною, як квартиру-кавалерку у столиці країни, стверджують експерти сервісу Expander. А найцікавіше те, що Варшава не є лідером серед найдорожчих міст в плані нерухомості - у цьому рейтингу вона займає аж 4 позицію.

У семи повітах Польщі середня ціна квартири не перевищує 3 тис. зл за м2, а ще у 40 - становить від 3 до 4 тисяч зл/м2. Такі результати підтвердило дослідження головного аналітика сервісу Expander Advisors Ярослава Садовського, пише businessinsider.com.pl

купити недорого квартиру в польщі 2021

Найнижчі ціни зафіксували у місті Зомбковіце-Шльонське, що у Нижньосілезькому воєводстві. Середня ціна квадратного метру на первинному ринку становила там близько 2 704 зл. Схожі cуми бачимо у Пщинському повіті Сілезького воєводства - 2 767 зл/м2. За ціною, яку у Варшаві просять за 30-метрову кавалерку (307 770 зл), в цих повітах можна придбати помешкання загальною площею 111-113 м2, йдеться у звіті Експандера.

А яка ситуація у сегменті дорогої нерухомості? Аж 6 із 10-ти позицій займають повіти, розташовані поблизу узбережжя Балтійського моря. Натомість, Варшава займає лише 4 позицію - там середня вартість м2 становить 10 259 зл. 

“Значно дорожче було в Сопоті (16 703 зл/м2) і Славенському повіті (14 818 зл/м2), до якого входять приморські міста Дарлово, Домбкі чи Ярославець. На третьому місці, одразу перед Варшавою, опинився Татранський повіт і такі міста, як Закопане чи Бялка-Татшанська, де середня вартість квадратного метра становила 12 146 зл”, - стверджує експерт Ярослав Садовський. 

ціни на нерухомість у великих містах польщі 2021

В яких воєводствах Польщі найвигідніше купувати нерухомість для здачі в оренду

Ціни на нерухомість у Польщі, як на первинному, так і на вторинному ринках, потроху зростають з кожним місяцем. За даними Головного статистичного управління Польщі (GUS), у ІІ кварталі 2021 року вони збільшились в середньому на 3,1% у порівнянні з І кварталом, і на 8,3% - з ІІ кварталом 2020 року. Впродовж 12 місяців найшвидше росла вартість квартир у Сілезькому воєводстві, а вже у ІІ кварталі подорожчання навідалось і на ринок нерухомості у Свентокшиському воєводстві, передає businessinsider.com.pl

Як ми вже з’ясували, у Польщі можна придбати власну нерухомість навіть за 3-4 тисячі злотих за м2. Високі ціни на житло у таких містах, як Варшава, Гданськ, Вроцлав чи Краків, стали причиною не лише подорожчання вартості матеріалів чи роботи, але й землі, а також через високий попит.

як змінювались ціни на квартири у польщіGUS

За даними Національного банку Польщі, половину попиту на нерухомість складають інвестиції з метою заробітку. Особливо популярним цей вид капіталовкладення став під час пандемії коронавірусу. Через таку ситуацію на ринку ціни стали значно вищими, ніж у часи, коли поляки купували квартири тільки для того, щоб там проживати. 

Попит на нерухомість, яку можна здавати в оренду, росте особливо стрімко в тих містах, де висока вартість життя. Там на цій інвестиції можна багато заробити. 

У другому кварталі 2021 року ціни на нерухомість несподівано зросли на 4,7% у Свєнтокшиському воєводстві - там, де вартість житла є однією з найнижчих у Польщі. Натомість, найповільніше ціни змінювались у Вармінсько-Мазурському воєводстві - на 0,9% впродовж 43 місяців. 

Зростання цін на нерухомість у другому кварталі 2021 року порівняно з першим кварталом

ціни на нерухомість у польщі 2021Jacek Frączyk/Business Insider Polska

За даними GUS, у другому кварталі 2021 року вартість житла по всій Польщі зросла на 3,1% порівняно з першим кварталом. За рік нерухомість подорожчала на 8,3%. Це середнє значення динаміки цін на первинному (48% ваги) та вторинному (52% ваги) ринках.

GUS також склав порівняння актуальних даних із даними за 2015 рік - з тих пір ціни зросли в середньому на 45,5%. З них на первинному ринку - на 33,5%, а на вторинному - на 56,1%. 

В масштабах року ціни найшвидше росли у Сілезькому воєводстві - аж на 10,2%. Другу позицію посіло Поморське воєводство, а нтретю - Нижньосілезьке. Лише в одному регіоні країни ціни пішли не вгору, а донизу - в Опольському воєводстві. У ІІ кварталі 2021 року вони були на 2% нижчими, ніж за аналогічний період 2020 року. 

⇒ Читайте також:

Власна нерухомість в Польщі: як змінювались ціни впродовж трьох останніх років

Подорожі важливіші, ніж нерухомість: на що поляки найчастіше заощаджують

Українці - найчастіші покупці нерухомості в Польщі серед іноземців

Головне фото:  Maria Ziegler/Unsplash

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах