Два “довгі вікенди” в Польщі: черги на кордоні і закриті магазини

28 Жовтня 2019
довгі вікенди в польщі, вихідні в польщі 2019

У Польщі наближають одразу два “довгі вікенди” поспіль - з 1 по 3 листопада та з 9 по 11 листопада. У ці дні буде обмеженою торгівля, а також прогнозують довжелезні черги на пунктах пропуску через польсько-український кордон та затори на міжміських дорогах. 

Офіційні вихідні у Польщі в листопаді 2019 року

1 листопада у Польщі традиційно вшановуватимуть велике християнське свято - День Всіх Святих (Wszystkich Świętych). Цей день на державному рівні визнано вільним від праці. Оскільки цьогоріч 1 листопада припадає на п’ятницю, то поляки відпочиватимуть аж три дні поспіль - у п’ятницю, 1 листопада, а також у суботу, 2 листопада, та в неділю, 3 листопада. 

Окрім цього, 11 листопада у Польщі святкують День Незалежності. У 2019 році свято випадає у понеділок, а отже поляки матимуть ще три вихідних поспіль - 9, 10 та 11 листопада. Якщо скористатись нагодою і взяти відпустку з 4 по 8 листопада, то можна відпочивати від роботи перші одинадцять днів листопада. 

Як показує досвід попередніх років, у цей період люди охоче планують закордонні подорожі або ж відвідують родину в інших містах. Крім цього, чимало українців, які працюють чи навчаються у Польщі, у довгі вихідні повертаються додому в Україну. А це, своєю чергою, спричиняє затори на дорогах, особливо на виїздах з міст, а також довжелезні черги на всіх пунктах пропуску через польсько-український кордон.

затори на дорогах польщі

Затори на дорогах та на кордоні через довгі вікенди в Польщі

У День Всіх Святих в Польщі прийнято відвідати святкову месу в костелі, а потім вшанувати пам’ять померлих близьких та родичів, запаливши свічку на могилі. Часто люди відвідують кладовища у сусідніх селищах, містах чи навіть воєводствах. Це, своєю чергою, стає причиною транспортного колапсу та великих заторів навіть на трасах. Радимо взяти цей факт до уваги, якщо 1 листопада ви також плануєте подорожувати дорогами Польщі

Крім цього, наприкінці жовтня, а також з 1 по 12 листопада прогнозують значно більші, ніж зазвичай, черги на перетин польсько-українського кордону пішки, автобусом та автомобілем. У попередніх роках тенденція поширювалась на всі дійсні пункти пропуску. 

Маючи три або ж і всі 11 вихідних дні, українці спочатку вирушать з Польщі в Україну для відпочинку, а потім повертатимуться назад на роботу чи навчання у польські міста. 

Крім цього, самі поляки також охоче відвідують нашу країну з туристичною метою, а цього листопада вони матимуть особливу для цього нагоду - два довгі вікенди. Тому будьте готовими, що у цей період на перетин українсько-польського кордону доведеться дуже довго чекати (від 8 годин). За можливості перенесіть поїздку на інші дати або ж скористайтеся послугами залізниці. 

Неторгові дні у листопаді 2019 року

У перші дні листопада також не радимо відвідувати Польщу з метою шопінгу. Окрім того, що вже кілька років в країні діє закон про заборону торгівлі в неділю (крім останньої неділі місяця), майже всі магазини, торгові галереї, розважальні центри, супермаркети, а також ресторани і кафе також не працюють в офіційні святкові дні. 

неторгові дні в польщі 2019 листопад

Таким чином, неторговими будуть 1, 3, 10, 11 та 17 листопада. У ці дні працюватимуть лише магазинчики на території вокзалів та аеропортів, а також пекарні, аптеки, заправні станції, поштові відділення, квіткові магазини, газетні кіоски тощо. Крім цього, відкритими можуть бути магазини, де за прилавком працюватиме власник, а не найманий працівник, а також супермаркети мережі “Biedronka”, розташовані на території вокзалів. 

Додамо, згідно з планами польського уряду, у 2020 та наступних роках буде максимум сім торгових неділь (лише дві неділі перед Різдвом, одна перед Великоднем та остання неділя січня, квітня, червня та серпня).

⇒Читайте також:

Офіційні вихідні, свята і дні заборони торгівлі в Польщі у 2019 році

7 найкрасивіших фестивалів та свят у Польщі

В Польщі пропонують збільшити час заборони торгівлі з суботи до понеділка

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах