Стало відомо, як працюватиме електронна черга на кордоні з Польщею

06 Грудня 2019
 електронна черга краківець-корчова

В липні 2019 року очільник Львівської облдержадміністрації Маркіян Мальський заявив про наміри запровадити з 2020 року попередню електронну реєстрацію для перетину кордону України з Польщею. На його переконання, таким чином можна значно зменшити час очікування у чергах на кордоні. До реалізації задуму він планував залучити місцеві ІТ-компанії. 

Нещодавно стало відомо, що пілотний проект вирішили втілити в життя на пункті пропуску “Краківець-Корчова”. Так, “живу” чергу на цьому КПП хочуть скасувати, а натомість, запровадити лише електронну. Якщо водій зареєструється через спеціальну електронну систему безпосередньо перед в’їздом на територію пункту пропуску, то послуга для нього буде безкоштовною. А от реєстрація в проміжку від одного місяця до трьох годин перед бажаним перетином державного кордону буде платною. Також у ЛОДА розглядають ідею про терміновий платний перетин. 

Детальніше про те, як працюватиме електронна черга на польсько-українському кордоні веб-порталу tvoemisto.tv розповіла Іоанна Пона, керівниця відділу продакт-менеджменту та бізнес-аналізу компанії SoftServe, передає vsetutpl.com.

черги на кордоні з польщею онлайн

⇒ На Львівщині збудують пункт перетину кордону з Польщею “Лопушанка-Міхновець”

Електронна черга на кордоні з Польщею: як це працюватиме

Оскільки проект досі перебуває на стадії розробки, багато нюансів його функціонування залишаються невідомими. Наприклад, в ЛОДА досі не називають точної дати запуску електронної черги на кордоні

Разом з тим відомо, що першими зможуть скористатись такою послугою ті водії, які для перетину кордону оберуть КПП “Краківець-Корчова”. Саме цей пункт проходження контролю має найбільшу пропускну здатність серед усіх інших на західному кордоні України. До того ж, в новому році сам КПП та дорогу до нього обіцяють реконструювати.

Експерти, які працюють над запровадженням проекту, повідомили, що сервіс електронної реєстрації на перетин польсько-українського кордону матиме назву “Ekolejka”. Фахівці компанії SoftServe вже майже сформували його концепт.

«Ми плануємо створювати веб-сайт та пов‘язану з ним інфраструктуру, користувацькі інтерфейси, власне, щоб забезпечити реєстрацію. Під користувацькими інтерфейсами маємо на увазі і веб-сайт, і термінали, в яких можна буде реєструватися на кордоні. Сайт буде мати мобільну версію», – розповіла Іоанна Пона.

сервіс еколейка для реєстрації в чергу

Як і де зареєструватись на електронну чергу для перетину кордону з Польщею

Фахівець компанії SoftServe пояснила, що електронну систему реєстрації розроблятимуть ще близько шести місяців. Залежно від того, який результат покаже пілотна версія веб-сайту, його продовжать вдосконалювати. Наприклад, якщо виникне необхідність збільшувати чи зменшувати часові проміжки для реєстрації людей.

Цікаво, що за задумом фахівців, під час електронної реєстрації не буде можливості вибрати конкретний коридор для проходження контролю (зелений чи червоний). Про це водій автомобіля повинен повідомити працівника прикордонної служби безпосередньо на пункті пропуску. 

⇒ Перетин кордону з Польщею автомобілем

електронна реєстрація на кордоні

Щодо процедури реєстрації в електронній черзі, то на сайті потрібно буде залишити таку інформацію: номерний знак транспортного засобу і його тип, а також кількість осіб, які перетинатимуть кордон. 

«Користувач зможе вибрати бажаний час та дату пропуску, система запропонує йому найближчі часові проміжки для реєстрації. Далі потрібно ввести дані про автівку та кількість пасажирів. І завершити цей процес підтвердженням»,– зазначила Іоанна Пона.

Як пояснив прес-секретар Львівської митниці Роман Макар, вказані на сайті дані надходитимуть у бази як митників, так і прикордонників. Коли конкретний громадянин прибуде на пункт пропуску, його перевірять через базу даних і, якщо в нього справді є реєстрація на даний час, його запустять на територію КПП. 

як зареєструватись на чергу на кордоні

За планом, після реконструкції КПП “Краківець-Корчова” та запровадження системи електронної реєстрації, там з’являться сервісні зони паркінгового типу, де можна буде очікувати на свою чергу, а також табло із прогнозуванням приблизного часу проходження контролю. Також на пункті пропуску планують облаштувати заклади харчування, туалети та центри надання страхових послуг. 

Як пояснив раніше очільник ЛОДА Маркіян Мальський, для повноцінного функціонування систему електронної реєстрації потрібно синхронізувати із польською стороною. За планом, проект презентують у Польщі після того, як він буде повністю готовим до запровадження.

еколейка реєстрація на чергу

⇒ Читайте також: 

В лютому розпочнуть ремонт одразу декількох прикордонних доріг

На Львівщині пропонують змінити умови перетину кордону на авто

Як дешево подорожувати з Польщі в європейські країни: ідеї бюджетних мандрівок

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах