Електронну чергу на Краковці обіцяють запустити до кінця року

20 Січня 2020
електронна черга на кордоні в краковці

Ті, хто часто перетинає польсько-український кордон через автомобільні чи пішохідні пункти пропуску, добре знають, що таке довжелезні черги. Так, ситуація дещо покращилась після того, як “Укрзалізниця” запровадила кілька зручних прямих сполучень з прикордонним Перемишлем, а в Україну впевнено увійшли та продовжують розвиватись європейські лоукост-авіакомпанії. Та в певні періоди в році, особливо напередодні релігійних свят чи “довгих вікендів”, на кордоні Україна-Польща досі виникає напружена ситуація з чергами. Це свідчить про те, що найпопулярнішим способом потрапити до Польщі залишається перетин кордону власним автомобілем

З огляду на це, ще в липні 2019 року тодішній голова Львівської ОДА Маркіян Мальський заявив про тверді наміри його адміністрації запровадити з 2020 року електронну реєстрацію для перетину кордону України з Польщею. Попри негативні прогнози скептиків у соцмережах, проект не поховали за пустими обіцянками - у грудні минулого року представили попередню схему, за якою працюватиме електронна черга на КПП “Краковець-Корчова”. Так, саме цей пункт пропуску обрали для впровадження пілотного проекту - він має найбільшу пропускну здатність серед усіх інших на західному кордоні України. До того ж, в 2020 році сам КПП та дорогу до нього обіцяють реконструювати.

перетин кордону через кпп

Разом з тим, досі у ЛОДА не повідомляли жодних конкретних дат коли електронна черга на кордоні з Польщею офіційно запрацює. Та нещодавно у львівських ЗМІ з’явилась інформація про те, що запуск проекту планують на кінець 2020 року. Про це у коментарі Tvoemisto.tv повідомив директор департаменту міжнародної технічної допомоги та міжнародного співробітництва ЛОДА Роман Шепеляк, передає vsetutpl.com.

Коли запрацює електронна черга на кордоні з Польщею 

За словами чиновника ЛОДА, зараз обласна адміністрація веде перемовини з власниками землі та інвесторами для облаштування поблизу КПП спеціальної сервісної зони. Вона служитиме як своєрідний пункт простою автомобілів, які очікують на свою чергу на проходження паспортного і митного контролю. Звідти автомобілі потраплятимуть безпосередньо на територію КПП. 

Паралельно з цим компанія SoftServe працює над розробкою програмного забезпечення, що обслуговуватиме електронну чергу. Також ЛОДА спільно з Державною прикордонною службою ініціюватиме внесення змін до законодавства про прикордонний контроль, аби запровадження пілотного проекту електронної черги стало можливим.

електронна черга на КПП Краковець-Корчова

Відтак, Роман Шепеляк наголосив, що офіційна дата запуску проекту залежить саме від перемовин з інвесторами, а також від оперативності внесення змін до законодавства. Ймовірно, це буде аж наприкінці 2020 року, підсумував чиновник. 

Нагадаємо, раніше повідомлялось, що після реконструкції КПП “Краківець-Корчова” та запровадження системи електронної реєстрації, там з’являться сервісні зони паркінгового типу, де можна буде очікувати на свою чергу, а також табло із прогнозуванням приблизного часу проходження контролю. Також на пункті пропуску планують облаштувати заклади харчування, туалети та центри надання страхових послуг.

Додамо, на нашому сайті ви можете переглядати камери на кордоні з Польщею в онлайн-режимі. 

⇒ Читайте також:

На в’їзд до ЄС доведеться реєструватись та платити з 2021 року

Польща виділила 109 млн злотих на будівництво пункту пропуску “Нижанковичі-Мальховіце”

В 2020 році зростуть штрафи за відсутність автоцивілки в Польщі

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах