Приєднуйтесь до нас у Facebook та будьте в курсі всіх оновлень.
Мені вже подобається VseTutPlПереглядаючи наш сайт, ви погоджуєтеся на використання cookie-файлів. Ми застосовуємо їх, щоб покращити якість сторінок, вони допомагають нам оцінити ваші потреби (допомагають в зборі статистики), а також допомагають нашим партнерам розміщувати правильний контент для вас з використанням нашого сервісу. Щоб дізнатися більше про Cookies, будь ласка, натисніть тут.
ПогоджуюсьНайзручніший варіант для подорожей на далеку відстань - в інші міста і країни - це, звісно ж, мандрівка літаком. Вже тисячі людей у всьому світі оцінили зручність авіаперевезень. Це швидко і комфортно, вам не потрібно годинами їхати у спеку в автобусі, стояти в чергах на кордоні, трястись в поїзді чи майже добу не відривати очей від дороги за кермом автомобіля.
Із ростом популярності літаків, кожного року збільшується кількість компаній лоукостів та напрямків перевезень. Лоукости (з анг. Low Cost) - це дешеві авіаперевізники, які пропонують бюджетні авіаперевезення практично в будь-яку країну планети.
На українському ринку представлені декілька відомих компаній-лоукостів, такі як Ryanair та Wizz Air. Одним із найпопулярніших напрямків авіаперевезень є Польща. Українці чи не щодня літають у Польщу, а звідти - назад в Україну. Хтось літає по роботі, хтось до родичів, хтось в туристичних цілях. Але об’єднує всіх цих людей одне: бажання швидко і недорого дістатися до пункту призначення, з чим, слід визнати, лоукостери справляються відмінно.
Читайте також: Лоукости в Польщі
Vsetutpl з’ясував, які рейси до Польщі пропонують нам лоукостери у 2019, якою буде їхня вартість і розклад польотів та порівняв, коли, куди і якою авіакомпанією летіти в сусідню країну вигідніше.
Угорський лоукостер Wizz Air в Україні працює ще з 2008 року. Станом на початок 2019 з українських аеропортів виконуються наступні рейси авіакомпанії до Польщі:
З української столиці лоукост-компанія Wizz Air літає аж до п’яти польських міст - Варшави, Катовіце, Гданська, Вроцлава та Познані і зворотно. Усі вильоти здійснюються з Міжнародного аеропорту Жуляни.
З київського аеропорту Жуляни до столиці Польщі (варшавський аеропорт ім. Фредерика Шопена) літаки Wizz Air літають щоденно. Ціни квитків при цьому стартують від 21 євро.
У популярне серед туристів польське місто Познань з Києва (Жуляни) перевізник літає двічі на тиждень - по середах та неділях. Вартість квитка - від 28 євро.
Зі столиці України в Катовіце та зворотно угорський лоукостер літає двічі на тиждень - щопонеділка і щоп’ятниці. Виліт здійснюється з аеропорту Жуляни. Квиток коштує від 21 євро.
Тричі на тиждень - в понеділок, середу та п’ятницю літає Wizz Air у Вроцлав зі столичного аеропорту Жулян. Вартість подорожі становить від 23 євро.
Польоти за маршрутом Київ (Жуляни) - Гданськ від авіакомпанії Wizz Air здійснюють два рази в тиждень - по вівторках та суботах. Вартість квитка від 19 євро.
Із львівського аеропорту ім. Данила Галицького угорський лоукостер Wizz Air забезпечує прямі сполучення до трьох міст Польщі (і зворотно) - Вроцлава, Гданська та Катовіце.
До Вроцлава зі Львова і зворотно літаки Wizz Air здійснюють рейси тричі на тиждень (середа, п’ятниця, неділя). Ціна квитка - від 20 євро. Розклад рейсів наступний:
Аж тричі на тиждень - у вівторок, четвер та суботу літаки Wizz Air летять зі Львова в Катовіце і зворотно. Вартість квитка на цей рейс - від 9 євро.
Зі Львова у приморське місто Гданськ та зворотно Wizz Air літає два рази в тиждень - у понеділок та п’ятницю. Ціна за переліт становить від 38 євро.
З Міжнародного аеропорту Харків угорська лоукост компанія почала здійснювати рейси нещодавно - і одразу у трьох напрямках - до Вроцлава, Катовіце та Гданська.
З Харкова до Катовіце Wizz Air літає двічі на тиждень: в понеділок і п'ятницю. Вартість квитків стартує від 19 євро.
Також двічі на тиждень з Харкова можна полетіти у Вроцлав. Рейси за цим напрямком здійснюються щосереди та щонеділі. Вартість квитка становить від 26 євро.
З Харкова до Гданська та зворотна можна літати два рази в тиждень - в середу та неділю. Вартість квитків стартує від 19 євро.
Крім того, в 2019 році компанія планує відкрити ще два нових рейси в Україну - цього разу із Кракова одразу до двох українських міст:
Детальніше про це читайте у статті: Wizz Air запускає 12 нових рейсів із Кракова, в тому числі в Україну
В напрямку Краків-Київ та зворотно Wizz Air почне літати з 5 квітня 2019 року. Польоти здійснюватимуться чотири рази на тиждень: в понеділок, середу, п’ятницю та неділю. З Кракова до Харкова та зворотно угорський перевізник почне літати з 16 вересня 2019 року. Рейси здійснюватимуться двічі на тиждень - в понеділок та п’ятницю.
Читайте також: Аеропорти Польщі
Минулий рік став особливим для українців в плані розширення нашого авіаринку. Саме в 2018 році відкрилося багато нових регулярних міжнародних рейсів, а однією з найголовніших “авіановин” стала новина про вихід в Україну одного з найпопулярніших європейських лоукостів - Ryanair.
Наразі Ryanair літає лише з двох українських міст - києва та Львова, хоча в планах авіакомпанії відкриття рейсів і з Херсона.
Найбільше вильотів Ryanair здійснює саме за напрямком Україна-Польща. З Києва (та у зворотному напрямку) є авіарейси аж до 6 польських міст – Варшави, Кракова, Гданська, Вроцлава, Бидгоща та Познані. Зі Львова і зворотно літаки летять до столиці Польщі Варшави та до Кракова.
Усі столичні рейси авіакомпанія Ryanair здійснює з аеропорту Бориспіль. Наразі літаки цієї компанії літають з Києва до шести польських міст - Варшави, Кракова, Вроцлава, Познані, Бидгоща та Гданська.
Рейси, що сполучають обидві столиці - українську та польську - відбуваються аж чотири рази на тиждень - в понеділок, середу, п’ятницю та неділю. Виліт з Києва відбувається з аеропорту Бориспіль, з Варшави - з аеропорту Модлін. Вартість перельоту становить від 14 євро.
Тричі на тиждень літає Ryanair з Києва (аеропорт Бориспіль) до Кракова - в понеділок, середу та п’ятницю. Ціна квитка становить від 26 євро.
Авіарейси із аеропорту Бориспіль у Києві до Вроцлава та у зворотному напрямку здійснюються тричі на тиждень: у вівторок, четвер та суботу. Вартість перельоту - від 12 євро.
Ірландський лоукостер Ryanair літає також зі столиці України до польського міста Познань. Рейси відбуваються два рази на тиждень - в вівторок та суботу. Вартість квитка від 14 євро.
До Бидгоща з київського аеропорту Бориспіль літаки Ryanair літають два рази на тиждень - в середу та неділю. Вартість квитка - від 9 євро.
З Києва до Гданська і зворотно компанія Ryanair здійснює рейси два рази в тиждень - по понеділках та п’ятницях. Квиток на рейс коштує від 22 євро.
Наразі у 2019 році із Львівського аеропорту ім. Данила Галицького лоукостер Ryanair літає лише до двох міст Польщі і зворотно: до Варшави та до Кракова.
До столиці Польщі Варшави (аеропорт Модлін) зі Львова і зворотно Ryanair літає три рази на тиждень - щопонеділка, щосереди та щонеділі. Ціна авіаквитків коливається від 22 євро.
Рейси за маршрутом Львів-Краків від лоукоста Ryanair здійснюються також тричі на тиждень - в вівторок, четвер та суботу. Ціна перельоту - від 12 євро.
Польські авіалінії LOT не можна вважати лоукостом, проте ціни на авіарейси цього перевізника часто приємно дивують і є доволі доступними для пересічного жителя Польщі та Європи в цілому. Це доводить той факт, що літає з LOT щорічно більше п’яти мільйонів пасажирів. Великою популярністю користуються авіарейси LOT і серед українців.
Сьогодні популярний польський лоукостер LOT здійснює регулярні рейси до шести українських аеропортів: Київ-Жуляни, Київ-Бориспіль, Львів, Одеса, Харків та Запоріжжя. Окрім цього, польська авіакомпанія LOT розглядає можливості запуску нових рейсів із Польщі в такі українські міста як Вінниця, Рівне, Івано-Франківськ та Дніпро.
У 2019 польська авіакомпанія LOT, як і раніше, буде здійснювати рейси з Києва до Варшави одразу за двома напрямками:
З аеропорту Бориспіль до столиці Польщі та назад LOT літає щоденно. Вартість квитків стартує від 37 євро в одну сторону.
З аеропорту Жуляни рейси здійснюються щодня, окрім неділі. У зворотному напряму (з Варшави до Києва) рейси відбуваються щодня, окрім суботи. Вартість квитків - від 108 євро.
Зі Львова LOT літає одразу у декілька польських міст та зворотно - зокрема, у Варшаву, Познань, Ольштин та Бидгощ.
До столиці Польщі Варшави (аеропорт Ф. Шопена) і зворотно літаки авіакомпанії LOT літають щодня. Вартість квитків становить від 102 євро.
Прямий рейс зі Львова до Бидгощ, який відкрився ще в 2017 році, у 2019 буде здійснюватися лише у літній сезон - з квітня до вересня. Причиною такого рішення в авіакомпанії став низький попит на квитки, який збільшується тільки на час сезонних робіт, коли українці летять у Бидгощ на роботу. Вартість квитка на цей рейс становить від 30 євро.
З березня 2018 року здійснюються регулярні польоти за напрямком Львів-Ольштин. Авіарейси відбуваються двічі на тиждень - у вівторок та суботу. Вартість квитка в обидві сторони Львів - Ольштин-Сжимани - Львів становить від 54 євро.
Двічі на тиждень - в понеділок та п’ятницю - авіакомпанія LOT забезпечує рейси за напрямком Львів-Познань та зворотно. Вартість перельоту становить від 45 євро.
Наразі прямі рейси до Варшави з Харкова забезпечує лише авіакомпанія LOT. Тим не менш, рейси ці здійснюються щодня, а ціна квитків - від 120 євро.
З 2018 року LOT літає і до Запоріжжя. Новий рейс Варшава-Запоріжжя стартував 2 липня минулого року. Рейс за цим напрямком виконуються чотири рази на тиждень - в понеділок, середу, п’ятницю та неділю. Ціна на квиток від 104 євро.
Бронюйте квитки заздалегідь безпосередньо на сайті лоукост-перевізника
Краще за все купувати квитки безпосередньо на сайті лоукост-перевізника. У всіх інших місцях будуть націнки.
Купуйте квитки заздалегідь - за півроку і більше, а краще - взагалі на початку продажів. Зазвичай, коли лоукост запускає новий рейс, то ставить дуже низькі ціни на час старту продажу, не прогавте їх. Слідкуйте за новинами лоукостерів на їхніх офіційних сторінках у соцмережах та веб-сайтах.
Рік у авіакомпаній ділиться на дві частини:
Продажі стартують за півроку на весь наступний період, а це означає, що найкращий час для покупки квитків на літо - попередня пізня осінь-зима. Точно так само наприкінці весни вже можна починати перевіряти, чи не з'явилися в продажу квитки для приємної і недорогої подорожі в Польщу на Новий рік та Різдво.
Слідкуйте за новинами
Практично всі лоукост-компанії мають свої сторінки у популярних соцмережах, таких як Facebook, Twitter та Instagram, де завжди публікують новини про знижки та акції на авіаквитки, відкриття нових рейсів та старт продажів авіаквитків на певні напрямки. Крім того, є безліч інших сайтів, які постійно моніторять ситуацію на авіаринку та повідомляють про акції та знижки.
На офіційних сайтах авіакомпаній ви зможете ознайомитися з актуальною інформацією про акції та знижки на квитки певних напрямків, про запуск нових рейсів, а також ознайомитися з уже існуючими маршрутами. Окрім того, безпосередньо на цих сайтах ви можете забронювати авіаквитки, причому без переплат.
Вдалої Вам подорожі!
Читайте також:
Як дешево подорожувати з Польщі в європейські країни: ідеї бюджетних мандрівок
З часу відкриття у польському місті Радом нового летовища минуло понад 1,5 місяці, тож цей інфраструктурний об’єкт вже може похвалитися певними результатами.
У минулому році польська залізниця перевезла 341,6 млн осіб, в середньому по 69 км за одну подорож на кожного. Це означає зростання кількості пасажирів на 39,5% у порівнянні з 2021 роком.
У березні 2023 року польська авіакомпанія LOT запустила прямий рейс до Нью-Йорка з аеропорту Жешув. Зараз це найближче до кордону з Україною летовище, звідки виконують прямі авіарейси зі Сполученими Штатами.
Європейський автобусний перевізник FlixBus запускає нове пряме сполучення між столицями України та Польщі. Маршрут також пролягатиме через два варшавських летовища – Модлін та аеропорт ім. Шопена.
У четвер, 27 квітня, в польському місті Радом офіційно запрацювало нове летовище Варшава-Радом ім. Bohaterów Radomskiego Czerwca 1976 Roku. Перший літак – з Парижа – приземлиться в новому аеропорту вже сьогодні ввечері.
У 2022 році ірландська лоукост-авіакомпанія Ryanair стала першою серед тих, хто перевіз найбільшу кількість пасажирів у Польщі.
Коментарі